Cumhurbaşkanlığı seçimi OHAL ile 2024'e ertelenir mi?

Ülkedeki adam kalkıp seçimi 2026'ya erteliyorum derse gene bir şey diyemeyiz. Her şeye yetkisi var çünkü. Sebep göstermek zorunda değil.

@Alizm zaten bunlar anayasayı değiştirmiyor muydu yahu? Bunu yapan adam sence onu yapamaz mı? Bu yetkiyi kendisine verirken bir sebep gösterdi mi?

Mümkün değil. Seçim normal şartlarda 2023 Haziran hatta daha erken olma ihtimali var.
İnşallah dediğiniz gibi olur. Bende böyle olmasını hatta daha erken olmasını istiyorum.
@Alizm zaten bunlar anayasayı değiştirmiyor muydu yahu? Bunu yapan adam sence onu yapamaz mı? Bu yetkiyi kendisine verirken bir sebep gösterdi mi?

Anayasayı tabii ki değiştiriyorlar idi.
Ancak adam sürekli demokrasiden bahsediyor. En fazla ohali bahane edip seçimi 2024'e ertelenebilir.
Aksi taktirde kendisi ile çelişir ve anayasayı resmen askıya almış olur darbelecilerden farkı kalmaz.

Son düzenleme:
@Alizm zaten sürekli kendisiyle çelişiyor, ben şaşırmam açıkçası. Onun için de alın size bir örnek haber daha, ben kaynaksız konuşmam.

Tam 1 ay önce göndermeyeceğiz demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez Suriyelileri göndereceklerini açıkladı

Haberlerden birisi 18 Nisan, diğeri de 9 Mayıs.

@Alizm zaten sürekli kendisiyle çelişiyor, ben şaşırmam açıkçası. Onun için de alın size bir örnek haber daha, ben kaynaksız konuşmam.

Tam 1 ay önce göndermeyeceğiz demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez Suriyelileri göndereceklerini açıkladı

Haberlerden birisi 18 Nisan, diğeri de 9 Mayıs.
Nabza göre şerbet dedikleri bu olsa gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı