Cumhurbaşkanlığı seçimi OHAL ile 2024'e ertelenir mi?

Kanka şu anda dese seçim denen şeyi kaldırıyorum sonsuza kadar ben başkan kalacağım diye dediğini yapabilir. Bütün yetki tek bir kişide olursa öyle olur maalesef.

Ülkedeki adam kalkıp seçimi 2026'ya erteliyorum derse gene bir şey diyemeyiz. Her şeye yetkisi var çünkü. Sebep göstermek zorunda değil.

Böyle bir şey yok. Erken seçim yapamayacağı için aday bile olamayacak. Seçimi daha sonrasına ertelemek için de sadece savaş olması lazım, afetler buna bir sebep olarak gösterilemiyor.

Karşınızdaki altı üstü bir devlet memuru, bunun farkına varın ve ülkenizin anayasasına sahip çıkın. Kimse yasalardan üstün değil, Voldemort bile.

Bu arada ben bu konuyu 13 Mayıs 2022'de açmıştım. Bak şimdi ciddi ciddi bu ihtimal üzerinde konuşuyoruz bak nasıl ileri görüşlüyüm. 😎 Şaka bir yana size diyeceğim şu: yks tarihini bekleyin seçim de yks tarihine yakın bir zaman olacak. Seçim en geç temmuzda olacaktır çünkü seçim yatırımı için çok para saçtılar ve seçimin Haziran'da olacağını varsayarak yaptılar bunu eğer seneye yaparlarsa ekonomiyi ayakta tutamazlar. Öyle ya da böyle yapacaklar bu seçimi.

İstanbul'un bir çok illerinde ki binalar dip dibe neredeyse, olası bir depremde yaralıdan çok ölü olur. İstanbul'a önlem alınmazsa tekrar kalkındırmak çok uzun yıllar sürer. O yüzden eğer bu seçimi ertelerlerse ve seneye İstanbul depremi gerçekleşirse bu iktidar ömür boyu seçim yaptırmaz.

İstanbul'un birçok illerinde ki binalar dip dibe neredeyse, olası bir depremde yaralıdan çok ölü olur. İstanbul'a önlem alınmazsa tekrar kalkındırmak çok uzun yıllar sürer. O yüzden eğer bu seçimi ertelerlerse ve seneye İstanbul depremi gerçekleşirse bu iktidar ömür boyu seçim yaptırmaz.

Teyzem bir dönem işi gereği Esenyurt'ta yaşamıştı. Söylediğine göre binaların durumu çok kötü, durduğu yerde bile yıkılacak seviyede demişti. Hatta bazı eski binalarda sıva bile yokmuş, tuğlalar olduğu gibi duruyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı