Cummins motorları nasıldır?

Bnb.Phantom

Hectopat
Daha fazla  
Kamyonların motorları ve bunun yanında otomobil motorlarıyla da ilgileniyorum, cummins hakkında düşünceleriniz neler? BMC'nin yoğunlukla kullandığı motorlar hem de.

Klasik Amerikan motoru, minimum teknoloji ile maksimum sorunsuuzluğu hedefliyorlar. Eski motorları çok sağlam ama yenilerde aynı performans yok (BMC'nin Fatih serisinin problemi fazladır mesela). Bir de rakiplerine göre fazla yakarlar.
Benim favorim eski, iki zamanlı V8 makineler, sesleri insanın gönlünü okşuyor.

Amerikan dizel motor üreticisi ve jeneratör üreticisidir. Bildiğim çoğu yerli üretim marka kullanıyor maliyetinin ve parçasının uygun olmasından kamyon otobüs gibi araçlarda özellikle kullanılmakta.

Ben beğeniyorum genel olarak ama aklıma şu takılıyor, Temsa Avenue LF ve BMC Procity bildiğim kadarıyla aynı motoru yani Cummins 6.7 litre Euro 6 motor kullanıyor. Ancak teknik özelliklere baktığımızda Procity'deki motor 832 Nm tork üretirken Avenue LF 1082 Nm tork üretiyor. Araç içinde de bu güç farkı hissediliyor bence. Bu farkın nedenini merak ediyorum ben. Acaba farklı motorlar mı kullanıyor ki 🤔

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı