Curved monitör alınmalı mı?

Cembora19

Hectopat
Şu an curved monitörlerin fiyatları ile düz monitörlerin fiyatları birbirine çok yakın ama hangisini almalıyım diye düşünüp duruyorum. Çok yorum okudum seven var sevmeyen var. Tercih eden neden tercih ediyor, tercih etmeyen neden tercih etmiyor? Bu arada genellikle oyun oynayacağım. Oynadığım oyunlar hem AAA hem de FPS oyunları olacak. Düşündüğüm monitörler de şunlar.

monitör.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Curved monitörün rahatsızlık verdiği bir nokta yok. Kıvrım düzeyi daha yüksek olan bir monitör kullanıyorum 2. monitör olarak. Ona rağmen rahatsız etmiyor ve alışıyorsunuz, curved olduğunu bile anlamıyorsunuz.

Kullanım süresi arttıkça curved olduğunu bile anlamamaya başlıyorsunuz. Göz yorulmasını da kısmen engelliyor. Ben şu an Curved kullanıyorum.

MSI MAG241C'yi 2. monitör olarak kullanıyorum oyun performansına bir kaç kez baktım gayet keyifli tavsiye edebileceğim bir monitör. Onun dışında arkadaşlarında dediği gibi belli bir süre sonra düz monitör görmeyince fark etmiyorsunuz bile. Ama tabiki düz monitöre göre farkları var :).

Peki birbirlerine göre avantajlı ya da dezavantajlı olduğu noktalar var mı?
Çok araştırdım bulduğum tek sonuç bu:

Curved monitörde;
Ekranın ortasına 10 cm uzaklıktan bakıyorsanız, sağ alt tarafına 10 cm uzaklıktan bakıyorsunuz.

Düz monitörde;
Ekranın ortasına 10 cm uzaklıktan bakıyorsanız, sağ alt tarafına 15 cm uzaklıktan bakıyorsunuz.
Değerler sallamasyondur, gerçek değildir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı