Curved monitörün yanına ne alınmalı?

imusti

Centipat
Daha fazla  
Şu anki monitörüm MSI G24C4 Curved 144Hz bir monitör çift monitör yapmak istiyorum. o yüzden bir tane (AOC 24G2U pivot) almayi düşünüyorum. Ama aklımda ki soru şu Curved'in yanına Curved mi almalıyım yoksa düz mü bilemedim yardımcı olur musunuz?

Not: Curved'a Curved nasıl durur ya da Curved'a düz beni bilgilendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki monitörüm MSI G24C4 Curved 144Hz bir monitör çift monitör yapmak istiyorum. o yüzden bir tane (AOC 24G2U pivot) almayi düşünüyorum. Ama aklımda ki soru şu Curved'in yanına Curved mi almalıyım yoksa düz mü bilemedim yardımcı olur musunuz?

Not: Curved'a Curved nasıl durur ya da Curved'a düz beni bilgilendirir misiniz?
Ana monitörünüz yeni alacağınız monitör mü olacak? Ben olsam düz bir monitör alıp ana monitör yaparım diğer monitörü de curved olarak kullanırım.

Ana monitörünüz yeni alacağınız monitör mü olacak? Ben olsam düz bir monitör alıp ana monitör yaparım diğer monitörü de Curved olarak kullanırım.

Hocam hayalini kuramiyorum düzün yanına kavisli nasıl durur falan bilemedim.

Kullandığın MSI, VA panel olduğu için IPS model yanına koymak farklı gelebilir.
Curved olup olmaması değil aslında asıl mesele. Panel farklılığı var.

Çok sorun yaratır mı ben pek takılmam editörüm zaten.

Var mı yardımcı olacak.

Çok sorun yaratır mı ben pek takılmam editörüm zaten.

Kişisel bir soru. Farklılığı anlarsın ama sorun yaratacak bir durum yok. Tercih meselesi çünkü.
Örnek veriyorum AOC'ta monitörü dik tutar chat ekranı olur kendi ana ekranında da oyun oynarsın. Gibi birçok olaya pivot izin veriyor. Yani garip gelmez
IPS'ın consrat oranı düşüktür VA panele göre ama renkler daha canlıdır.

Kişisel bir soru. Farklılığı anlarsın ama sorun yaratacak bir durum yok. Tercih meselesi çünkü.
Örnek veriyorum AOC'ta monitörü dik tutar chat ekranı olur kendi ana ekranında da oyun oynarsın. Gibi birçok olaya pivot izin veriyor. Yani garip gelmez.
IPS'ın consrat oranı düşüktür VA panele göre ama renkler daha canlıdır.

Hocam peki şöyle söyleyeyim, şu anki monitörüm MSI G24C4 Curved monitör, sizce yanına aynı monitörden alıp bir de monitör kolu alıp pivot ve istediğim şekilde mi kullanayim, yoksa AOC düz IPS pivot monitör alıp öyle mi kullanayim. Ayrıca şöyle bir not düşeyim.

Not: Ben çoğunlukla yatay kullanırım diye düşünüyorum çünkü editör ve tasarımcıyım, size kalsa nasıl bir yola başvurursunuz?

Hocam peki şöyle söyleyeyim, şu anki monitörüm MSI G24C4 Curved monitör, sizce yanına aynı monitörden alıp bir de monitör kolu alıp pivot ve istediğim şekilde mi kullanayim, yoksa AOC düz IPS pivot monitör alıp öyle mi kullanayim. Ayrıca şöyle bir not düşeyim.

Not: Ben çoğunlukla yatay kullanırım diye düşünüyorum çünkü editör ve tasarımcıyım, size kalsa nasıl bir yola başvurursunuz?

Editör ve tasarımcı renk, parlak, constrat, renk uzaylarına ve çözünürlüğe önem gösterir.
VA panel bazı konularda iyi olsa bile ben ghosting gibi nedenlerden dolayı IPS panel monitör kullanırım.
Eğer siz VA panele alıştıysanız veya monitörünüzde ghosting gibi blacksmearing gibi sorunlar yoksa aynı monitörden devam edin.
UFO testiniz aşağıda örnek bıraktığım resim gibiyse AOC alın.

1611076253923.png

Yeni konular

Geri
Yukarı