Curved monitör vs düz monitör

24" için kavisli olmasının pek bir anlamı olacağını düşünmüyorum. Elimde 27" kavisli var ama yani bunda bile öyle aman aman bir fark yok bana göre. Belki 1800 değilde 1500 kavis daha etkili olabilir.

İlk başta ben de merak etmiştim. Alışabilir miyim falan diye bile düşündüm ama öyle büyük bir fark olmadığını görünce zaten ilk günden alışıyorsunuz :)

Ama estetik duruyor tabi. Belki ufakta olsa sizi içine alan bir hissiyatı vardır.

En önceliği bu özelliğe vermeyin ama diğer özellikleri tam istediğiniz gibi olur o zaman isterseniz tercih edebilirsiniz veya etmezsiniz size kalmış.

Mağazada bile görseniz eve alıp kullanmadan pek anlaşılmayacaktır.

ViewSonic'in o monitöründe sorun yaşayan çok kişi vardı. 1 ms tepkime süresinden faydalanmak için FreeSync ve Flicker Free'den feragat etmeniz gerekiyor.

Şahsi fikrim, bence ViewSonic pek de kaliteli marka değil, sadece ismi var. Hangi monitörüne baksam hep aynı fiyat aralığında daha iyileri bulunabiliyor. Uygun fiyatlı gözüken monitörlerinde de çoğu özelliği kısıyorlar, VX2458-C'de olduğu gibi.
Bugün değiştirdim fikrimi ve ASUS VG24VQ almaya karar verdim. Bu Monitör hakkında ne düşünüyorsunuz? (daha sipariş vermedim)

ViewSonic'den daha alınası bir model. Bu arada ben de kavisli monitör kullanıyorum (MSI MAG271CQR) pek de bir espirisi yok, illa kavisli olsun diye diretmeyin bence. IPS panelli düz ekran monitörlere de bakabilirsiniz.

ViewSonic'den daha alınası bir model. Bu arada ben de kavisli monitör kullanıyorum (MSI MAG271CQR) pek de bir espirisi yok, illa kavisli olsun diye diretmeyin bence. IPS panelli düz ekran monitörlere de bakabilirsiniz.
Düz ekran olarak bir öneriniz varsa söyler misiniz onları da incelerim

En son care bende 27G2U alacağım. Bende bu ay ıcınde aynı sistemden almayı düşünüyorum fakat 27 1080P için biraz fazla yorumları var ama bakalım.

Bak şimdi ben senin bütün endişeni alacağım.
Şimdi giriyorsun ince hesaba hypnotic 2680 adlı bir sistem olacak.
Senin tek yapman gereken onu özelleştirmek...
Oradan sırayla R5 3600'ü seçiyorsun.
RX 5600XT'yi seçiyorsun.
Team t-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB)
Bellek olarak da bunu seçiyorsuun veeeee asıl bomba geliyor.
SSD kısmına geldiğimiz zaman XPG'nin 512 GB'lık 3500 okuma 3000 yazma değerli SSD'yi seçiyorsun toplam 6057 TL tutuyor (ben çok araştırdım bunları aralarında 100-200 TL olanda oldu ama bu ürünlere sahip en ucuz sistem bu) yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Artık 27G2U mu alıyorsun yoksa 2K 144Hz 1 ms IPS panel mi alıyorsun ben bilemem.
En son care bende 27G2U alacağım. Bende bu ay ıcınde aynı sistemden almayı düşünüyorum fakat 27 1080P için biraz fazla yorumları var ama bakalım.

Ve ve ve unutmadan yabancı bir kanalda bir yorum görmüştüm adam diyor ki 27 inç için 1080P hiç dert etmeyin diyor ben 720P 31.5 ekranda oynadım diyor ve hala pikselleri sayamadım diyor. Zaten ben ondan sonra 24G2U yerine 27G2U tercih ettim.

Geri
Yukarı