Curved vs düz ekran monitör

Schlitar

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Curved kullanıyorum öyle bir alışmışımki curved olduğunu unutuyorum alışıyor insan ve kalite olarak almak istediğiniz 2 modele bakacak olursak AOC 24G2U daha kaliteli Link.
Saygılarımla.

Competitive oynuyorsan flat ekran daha iyi olur. Ama eğer iyi grafikli Artwork'leri güzel görsel açıdan seni mutlu edecek oyunlar oynuyorsan Curved. Bu arada genel olarak Curved ekranlar VA panel, flat ekranlar IPS oluyor eğer aynı fiyat bandına bakarsan (örneğin 1400-1600₺) aynı fiyata IPS almak bence daha mantıklı.

Rekabetci oyun oynayacaksan Curved alma. Monitörün ortasından 5cm solda olan adam düz ekranda 6cm uzaklıkla oluyor. Refleks ile fareyi çevirdiğinizde adamın kafasının sağına sıkarsınız. Zamanla alışılırmı bilemem.

Arkadaşın yorumunu kendi adıma oldukça yanlış buldum. Benzer şeyler duymuştum 27" Curved monitör aldım. Ağırlıklı olarak MOBA ve CS GO tarzı oyunlar oynamama rağmen aldım ve hiçbir sorun yaşamadım ilk günden beri alıştım. Şu an gerçekten düz ekran görsem daha çok yadırgarım sanırım. Belki dediği şey ekran boyutu küçük olduğu için daha küçük boyutlu ekranlarda olabilir onları deneyimlemedim.

Arkadaşın yorumunu kendi adıma oldukça yanlış buldum. Benzer şeyler duymuştum 27" Curved monitör aldım. Ağırlıklı olarak MOBA ve CS GO tarzı oyunlar oynamama rağmen aldım ve hiçbir sorun yaşamadım ilk günden beri alıştım. Şu an gerçekten düz ekran görsem daha çok yadırgarım sanırım. Belki dediği şey ekran boyutu küçük olduğu için daha küçük boyutlu ekranlarda olabilir onları deneyimlemedim.
Tabi ki herkesin yaşadığı tecrübe farklıdır kimisi kolay alışır kimisi zor alışır ama hiçbir profesyonel oyuncu kavisli ekranda oyun oynamaz. Bu herifler bir şeyleri biliyor, fark ediyor da alıyor. Tamamen alışmadan kesinlikle CS:GO'da iyi oynayamazsınız. Sen ortalama oyuncu olduğun için bir sorun yaşamamış olabilirsin ama adam supreme seviyelerinde yada FPL'e girmeye oynuyorsa başarılı olma şansı büyük ölçüde düşer. Online rekabetçi oyunlardan zevk alabilmek için iyi oynamanız lazım. Görsellik son planlarda. Ben böyle düşünüyorum.
Ben rekabetçi oyuncu olmadığım için kesinlikle kavisli ekran tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı