Custom klavye nasıl yapılır?

Bütçe
Siz önerin ben bakarım :)
Maksimum bütçenizi ve hangi boyut (%60/%65/%75/TKL/%100) istediğinizi öğrenebilir miyiz? Ona göre daha başka bir kit önerebiliriz veya direkt şunu/şunları alın diyebiliriz.

Son düzenleme:
Maksimum bütçenizi ve hangi boyut (%60/%65/%75/TKL/%100) istediğinizi öğrenebilir miyiz? Ona göre daha başka bir kit önerebiliriz veya direkt şunu/şunları alın diyebiliriz.

Hocam bütçe çok artmasın diye (keycaps ve switch) %60 düşünüyorum ama eğer ucuz şekilde ilerlersek TKL de olur. Bütçe açıkçası tam olarak diyemem. Abartı fiyat olmasın.

Bir de ürünün Türkiye'den gelmesi daha iyi olur, olmazsada problem yok.

Son düzenleme:
Yav hocam kesin olmasa da bir bütçe belirtin lütfen :D Biz nereden bilelim sizin aklınızdaki abartı fiyatı. Lütfen yapmayın böyle, belirsizlik işi daha da zorlaştırıyor. Elimden geldiğince her şekilde yardımcı olmaya çalışan ben bile tek tek her fiyat bandındaki seçenekleri yazmaya uğraşmam yani. Eğer bir fiyat aralığı verebilirseniz çok iyi olur, nokta atışı önerilerde bulunabiliriz.

GMK67 kesin, Whatgeek'de (vergi alınmıyormuş) 1000 TL. Switch'lere Max 1000 diye düşünüyorum, çok piyasasını bilmiyorum. Keycapse 1000 lira gibi bir fiyat veresim yok ama herhalde ucuzlar çok kalitesiz ona da 1000 diyelim. Max 3000 lira bütçem var. @Güllaç

3300TL bütçe çıkarsa;
HI75 öneririm. En ucuz alüminyum kasalardan. Sevilen ve tutulan kitlerdendir kendisi. Hem de %75 olduğu için uzun vadede %65 klavyeye göre daha avantajlı. 2400TL'Ye denk geliyor. Yanına da f/p switch ve keycap alınca toplam 3200-3300TL'ye denk geliyor.

Tester84 de var fakat 2200TL'ye denk geliyor. Eğer alacaksanız 150TL daha ekleyip HI75 almak baya mantıklı.

Bütçe 3000TL'yi geçemezse;
GMK67 en mantıklısı. 1200TL verip de aynı performansı alabileceğiniz başka bir kit yok. Tek sıkıntısı %65 olması. Fiyat falan mükemmel fakat F tuşları olmadığı için belki "ah be keşke %75 boyut alsaydım" falan diyebilirim diye düşünebilirsiniz fakat verdiğiniz paraya daha iyi performans alabileceğiniz seçenek olmadığı için sizi avutur. Beni avutmuştu yani :D. Yanına da 1000TL'ye denk gelecek şekilde switch ve keycap alırsanız 2300TL'ye güzel bir %65 custom toplamış olursunuz. Önerdiğim switch ve keycap(EN-Plastic Theme);

3300TL bütçe çıkarsa;
HI75 öneririm. En ucuz alüminyum kasalardan. Sevilen ve tutulan kitlerdendir kendisi. Hem de %75 olduğu için uzun vadede %65 klavyeye göre daha avantajlı. 2400TL'Ye denk geliyor. Yanına da f/p switch ve keycap alınca toplam 3200-3300TL'ye denk geliyor.

Tester84 de var fakat 2200TL'ye denk geliyor. Eğer alacaksanız 150TL daha ekleyip HI75 almak baya mantıklı.

Bütçe 3000TL'yi geçemezse;
GMK67 en mantıklısı. 1200TL verip de aynı performansı alabileceğiniz başka bir kit yok. Tek sıkıntısı %65 olması. Fiyat falan mükemmel fakat F tuşları olmadığı için belki "ah be keşke %75 boyut alsaydım" falan diyebilirim diye düşünebilirsiniz fakat verdiğiniz paraya daha iyi performans alabileceğiniz seçenek olmadığı için sizi avutur. Beni avutmuştu yani :D. Yanına da 1000TL'ye denk gelecek şekilde switch ve keycap alırsanız 2300TL'ye güzel bir %65 custom toplamış olursunuz. Önerdiğim switch ve keycap(EN-Plastic Theme);

Hocam fiyat performans diyip geçmişsiniz, 900 liraya hem switch hem keycap bulabileceğimi sanmıyorum. Öneriniz var mı?

Yukarıdaki mesaja ekledim hocam. Shift+enter yapacağım diye entera basmıştım da.

90 Piece switch 1500 lira ama ilk indirim ile 500 oluyor. Keycaplerde 1000 lira, toplam 3700 oluyor. GMK67 ise, 70 piece switch ilk indirimle 350 oluyor. Keycapler aynı şekilde 1000 lira. Toplam 2400 lira, sizce aradaki 1300 TL fark değer mi?

90 Piece switch 1500 lira ama ilk indirim ile 500 oluyor. Keycaplerde 1000 lira, toplam 3700 oluyor. GMK67 ise, 70 piece switch ilk indirimle 350 oluyor. Keycapler aynı şekilde 1000 lira. Toplam 2400 lira, sizce aradaki 1300 TL fark değer mi?
GMK67 alacaksanız Whatgeek'den, 24WG24 kuponu ile alın. Çok daha ucuza geliyor.

Geri
Yukarı