Custom klavye yapımında nelere dikkat edilmeli?

socantes

Femtopat
Daha fazla  
Tester68 klavye kiti alıp onu Gateron veya jwk marka Switch'lerle vs modlamayı düşünüyorum. Birinci sorum sizce nasıl olur; ikinci sorum da foam işlemini anladım fakat lube işlemini yapmazsak bir problem olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu sekilde ben bir ses elde ettim. Ama daha guzel seste elde edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu sekilde ben bir ses elde ettim. Ama daha guzel seste elde edebilirsiniz.
bunda lube yaptın mı hocam

Son düzenleme:
Stabilizerler icin lube sart. Kalitesiz yada kotu sabilizer en buyuk sorun custom klavye konusunda.

Switchler icin ise bazi switchlerin factory lubed gelen versiyonlari var, en kotu onlar tercih edilebilir.

Case foam tercihe kalmis, bazi kasalarda gerekmiyor hatta kotu bile olabiliyor ama bazilarinda cok faydali olabiliyor.

PCB arkasina uygulanan ve Tempest Tape mod diye de gecen mod yapmasi en kolay ve ucuz olan ve genel klavye sesi konusunda etkisi cok fazla olan bir mod.

Stabilizerler icin lube sart. Kalitesiz ya da kotu sabilizer en buyuk sorun Custom klavye konusunda.

Switch'ler icin ise bazi Switch'lerin factory lubed gelen versiyonlari var, en kotu onlar tercih edilebilir.

Case foam tercihe kalmis, bazi kasalarda gerekmiyor hatta kotu bile olabiliyor ama bazilarinda cok faydali olabiliyor.

PCB arkasina uygulanan ve tempest tape mod diye de gecen mod yapmasi en kolay ve ucuz olan ve genel klavye sesi konusunda etkisi cok fazla olan bir mod.

Hocam sesini az seviyeye indirgemek için hangi modlar gereklidir?
Atıyorum tempest, pe, eva foam mod falan bu üçü de sesi azaltmak için mi yoksa arasında sesini daha artırmak için olan modlar var mı?
Bir de fiyatı dışında lube işleminde stabilizerlere zarar vermekten de korkuyorum bunun başka kolay bir yolu yok mudur?

Plate mounted ve screw in 2 cesit stabilizer var. Cok zor degil cikartip takmasi. Plate mounted olanlar biraz daha zor modlamasi sadece. Kolay kolay zarar verebilecegini sanmiyorum ben acikcasi, onceden rehber tarzi 1-2 video izlersin sorun olmaz.

Tempest mod ve pe foam en ucuz mod yontemleri zaten. Uygulamasi da kolay, begenmezsen geri sokmesi de. En kotu ihtimalle sokersin geri sesi begenmezsen.

Tester68 bilmiyorum tam olarak nasil bir klavye ama uzerine switch ve keycap de ekleyince zaten epomaker fiyatlarina yaklasir gibime geliyor. O acidan direkt epomaker begendigin bir modelini almak daha mantikli olur bence. Hem kaliteli keycaplerle geliyor hem de switch secenekleri guzel.

Plate mounted ve screw in 2 cesit stabilizer var. Cok zor degil cikartip takmasi. Plate mounted olanlar biraz daha zor modlamasi sadece. Kolay kolay zarar verebilecegini sanmiyorum ben açıkçası, onceden rehber tarzi 1-2 video izlersin sorun olmaz.

Tempest mod ve pe foam en ucuz mod yontemleri zaten. Uygulamasi da kolay, begenmezsen geri sokmesi de. En kotu ihtimalle sokersin geri sesi begenmezsen.

Tester68 bilmiyorum tam olarak nasıl bir klavye ama uzerine Switch ve keycap de ekleyince zaten epomaker fiyatlarina yaklasir gibime geliyor. O acidan direkt epomaker begendigin bir modelini almak daha mantikli olur bence. Hem kaliteli keycaplerle geliyor hem de Switch secenekleri guzel.

Epomaker modelleri de dediğin gibi mantıklı, benim söylediğimin üstüne + olarak ışıklandırma da yapabiliyorum o şekilde. Fakat ben mesela tester68'de Gateron milky yellow Pro kullanacaktım; epomaker hangi markayı kullanıyor herhangi bir bilgin var mı? Çünkü ışıklandırma çok mühim değil Switch kalitesi daha önde benim için.
Bu arada benim tes68 ile yaptığım planda toplamda 1600TL'ye falan geliyor. O fiyata önerebileceğiniz bir şey varsa açığım.

Epomaker modelleri de dediğin gibi mantıklı, benim söylediğimin üstüne + olarak ışıklandırma da yapabiliyorum o şekilde. Fakat ben mesela tester68'de Gateron milky yellow Pro kullanacaktım; epomaker hangi markayı kullanıyor herhangi bir bilgin var mı? Çünkü ışıklandırma çok mühim değil Switch kalitesi daha önde benim için.
Bu arada benim tes68 ile yaptığım planda toplamda 1600TL'ye falan geliyor. O fiyata önerebileceğiniz bir şey varsa açığım.

Hocam gmk67 kasayi almaniz en iysidir şu an piyasada en saglam kasa PCB kalitesi gasket mounted olmasi policarbon plate olmasi. İsterseniz screwin stab takmak icin PCB delikler mevcut fiyatinin hakkini veren bir kasa ve o kasaya ktt kang white Switch onerebilirim, Switch'lerin pom sapi olmasi avantajdir sesi cok daha guzellestirir. Ben uzun suredir bu islerler ugrastigim yazmaya useniyorum .
su videonun yorumlarindan bana yazin oradan baan ulasabilrisiniz.

Hocam gmk67 kasayi almaniz en iysidir şu an piyasada en saglam kasa PCB kalitesi gasket mounted olmasi policarbon plate olmasi. İsterseniz screwin stab takmak icin PCB delikler mevcut fiyatinin hakkini veren bir kasa ve o kasaya ktt kang white Switch onerebilirim, Switch'lerin pom sapi olmasi avantajdir sesi cok daha guzellestirir. Ben uzun suredir bu islerler ugrastigim yazmaya useniyorum.
su videonun yorumlarindan bana yazin oradan baan ulasabilrisiniz.

Hocam guzel diyorsun da fiyat oyle artiyor biraz, bir de ana olarak boyle study tarzi vs kullanmayi dusunuyorum onun icin cok da iyi olmasina gerek var midir o kadar? Tester68 isimi gormez mi?

Geri
Yukarı