Custom klavyeler bence daha mantıklı

Hocam en baba 15 gun. Hatta bir kargom3 gunde TR'ye geldi PTT'nin teslim etmesi 6 gun surdu.
Hocam ben 28 Mayıs da Logitech K835 siparişi verdim. 3 Mayıs teslim gözüküyor. Ne kadar doğru bilemem. Başka bir arkadaş daha güncellenmemiştir daha kısa sürede gelir diyor. İzmir de oturuyorum.
Teslimat tarihi bazılarında, 29 Nisan gözüküyor bakalım. Toplu bir şekilde, şu an ikinci el yönelesim var çok fazla.

Hocam en baba 15 gun. Hatta bir kargom3 gunde TR'ye geldi PTT'nin teslim etmesi 6 gun surdu.
Hocam bende fazla gözüküyor normal mi?

Teslimat tarihi bazılarında, 29 Nisan gözüküyor bakalım. Toplu bir şekilde, şu an ikinci el yönelesim var çok fazla.
Arada ki fiyat farkına bak. Değer mi değmez mi diye düşün taşın.

Dosya Ekleri

• IMG_20230401_052337.jpg
    IMG_20230401_052337.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 33
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

normal hocam fazla gorunmesi ama en baba 15 gunde teslim edilir

normal hocam fazla gorunmesi ama en baba 15 gunde teslim edilir
Umarım hocam heyecanla bekliyorum gerçekten. Öyle çok yüksek bir seviye klavye değil ama kalbimi çaldı 😅

Gerçi elimde ki en iyi klavye olacak. Şuan da James Donkey 616 ve Logitech K380 var. Geçenlerde Corsair K55 RGB PRO XT klavyemi sattım. Corsair'dan sonra en iyisi.

Umarım hocam heyecanla bekliyorum gerçekten. Öyle çok yüksek bir seviye klavye değil ama kalbimi çaldı 😅

Gunluk kullanim icin ideal.

Hocam sizin icin gmk onermistim ortalama sesi ktt kang white ile
boyle olur.

Yani bazıları yakınımda oluyor, gidip alırım en kötü.

Gunluk kullanim icin ideal.

Hocam sizin icin gmk onermistim ortalama sesi ktt kang white ile
boyle olur.
Gördüm hocam, biraz düşüneyim yoksa kaptırırım kendimi muhtemelen.

Gerçi elimde ki en iyi klavye olacak. Şuan da James Donkey 616 ve Logitech K380 var. Geçenlerde Corsair K55 RGB PRO XT klavyemi sattım. Corsair'dan sonra en iyisi.
Hocam sende gelince yazarsın, ona göre kaparım bende.

Son düzenleme:
Evet, hotswappable klavyeler daha mantıklı ancak Türkiye'de yapılacak iş değil. Maliyetini hesaplamak da sizin anlattığınız kadar basit değil. Evdeki hesap çarşıya uymaz.
Öncelikle, lube olayına gireyim. Hotswappable klavyeler un-lubed halde satılıyor genelde yani bu şu demek oluyor; daha iyi basış hissiyatı ve daha iyi bir ses deneyimi için switchleri kendiniz yağmalamalısınız. Bunun için yağ ve switch açıcı yada daha pratik bir şey istiyorsanız yağlama istasyonu almanız gerekiyor. Bitti mi? Bitmedi çünkü switchler lubed, stablar unlubed şeklinde kullanırsanız rahatsız olursunuz. Bu yüzden stabları da yağlamanız gerekiyor ki bununla da bitmiyor zira daha Spray Lubing falan var. E, yağ ne kadar dayancak? Sadece yağ masrafı bile ciddi bütçe gerektiriyor.

Yag ne kadar dayanacak dedigin 2 yil onceki switch ve stabler hala sorunsuz. Sanki her hafta tekrarlamak gereken biseymis gibi anlatmissin. Bi de spray lube falan demissin cok anlamadigini varsayiyorum direkt. Ayrica factory lubed switchler de var artik ve eskisi kadar kotu degiller.

Yag ne kadar dayanacak dedigin 2 yil onceki switch ve stabler hala sorunsuz. Sanki her hafta tekrarlamak gereken biseymis gibi anlatmissin.
Switch açıcıyla birlikte gelen yağlar minnacık boyutta olduğu için dayanmıyor, o anlamda dedim onu. Tabii yazdıklarımı anlayamamış olabilirsin sonuçta herkesin anlayabileceği bilgisi kadardır, gayet normal.
Bi de spray lube falan demissin cok anlamadigini varsayiyorum direkt.
Ben orda lubing türlerini anlatıyordum ve isteyenler spray lube yapabilir. O yüzden "daha Spray Lubing olayı var" yazdım. Spray lubing daha az uğraştırıcı bir yöntemdir, bana göre. Switchleri tek tek açıp takmaktansa ancak daha pahalıya mal olabilir.
Spray lubingin ne olduğunu bilmiyorsan videoyu izle:
Ayrica factory lubed switchler de var artik ve eskisi kadar kotu degiller.
Pre-lubed switchler var, evet ama daha pahalıya satılıyorlar yani sonuç olarak yine masraf, yine masraf.

Geçmiş yorumlarını okudum ve gerek de yorumuma verdiğin cevap şeklinden dolayı seviyeni pek de gözüm tutmadı. Bundan dolayı seninle tartışmaya girmemeyi tercih ediyorum. Bu mesajını insanlık yapıp cevapladım ama artık göz ardı listemdesin. @Shuriken

Son düzenleme:
Evet, hotswappable klavyeler daha mantıklı ancak Türkiye'de yapılacak iş değil. Maliyetini hesaplamak da sizin anlattığınız kadar basit değil. Evdeki hesap çarşıya uymaz.
Öncelikle, lube olayına gireyim. Hotswappable klavyeler un-lubed halde satılıyor genelde yani bu şu demek oluyor; daha iyi basış hissiyatı ve daha iyi bir ses deneyimi için switchleri kendiniz yağmalamalısınız. Bunun için yağ ve switch açıcı yada daha pratik bir şey istiyorsanız yağlama istasyonu almanız gerekiyor. Bitti mi? Bitmedi çünkü switchler lubed, stablar unlubed şeklinde kullanırsanız rahatsız olursunuz. Bu yüzden stabları da yağlamanız gerekiyor ki bununla da bitmiyor zira daha Spray Lubing falan var. E, yağ ne kadar dayancak? Sadece yağ masrafı bile ciddi bütçe gerektiriyor.
Hocam sizi yakalamışken sorayım hazır konudayız. Klavye kiti,
Switch,
Keycaps, öneriniz var mı? Mümkünse bütçe pek önemli değil. Bir de artık ne kalıyor ise, pek bir şey yok gibi. Veya direkt hotswappab özelliği olan klavye alıp, kendimce özelleştirmek istiyorum. Daha kötü olur muhtemelen. Ortalama yağ masrafları nedir mesela? Yani ortada bir şeyler dönüyor ama, size sormak lazım. Tüm fikirlerinizi almak lazım. Bakarsanız ikinci el Akko switchler dönüyor, üstte olan arkadaş satmış zaten onada, ikinci el 300 civarı dönüyor. Yani ortalama ne kadar çıkarmak lazım, şu an pek bütçe önemli değil. Ya sıfırdan, ya değiştirerek. Biraz karışık oldu, siz zaten açıklama yaparak anlatırsınız. Ne gerekiyor ise sizden bekliyorum. Ben kendimce biraz biliyorum, bir de sizden duymam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı