Custom ROM kullanmak tehlikeli midir?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, Redmi Note 8 telefonuma Cherish OS kurdum. Modlu Pixel Experience gibi. Magisk de kurdum. Finansal hesaplarımla giriş yapsam (Binance vs.) sorun yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler. @Eray T hocam sizin fikriniz nedir?

Stabil çalıştığı sürece bir sorun olacağını sanmıyorum.

Sorun yaşamazsınız.
Custom ROM güvenilir bir kaynaksa problem olmaz diye düşünüyorum.
Magisk Banka uygulamalarında sorun yaratabilir yoksa bir sıkıntı yapmaz. (Pixel Experience deneyimiyle)
NFC kullandırtmıyor.
Sorum pek anlaşılmamış, ben çalışmasından ziyade güvenlik açısından demek istemiştim. Yani fonlarım vs. çalınabilir mi?

Custom ROM güvenilir bir kaynaksa problem olmaz diye düşünüyorum.
Cherish OS kurdum, pek bir fikrim yok. Umut Nas hocam önerdi.

Evet sorun yaşarsınız. Magisk kurunca Papara, finansal uygulamalar, McDonald's gibi uygulamalarda güvenlik hatası veriyor. Fakat bunun çözümü var, bende de hata veren uygulamalar vardı. Onları bir taktik ile çözüyorduk ama unuttum. Bir video vardı bulursam atarım. Güvenlik anlamında diyorsanız farklı tabii. Ben anladığım şekilde anlattım.

Evet sorun yaşarsınız. Magisk kurunca Papara, finansal uygulamalar, McDonald's gibi uygulamalarda güvenlik hatası veriyor. Fakat bunun çözümü var, bende de hata veren uygulamalar vardı. Onları bir taktik ile çözüyorduk ama unuttum. Bir video vardı bulursam atarım. Güvenlik anlamında diyorsanız farklı tabii. Ben anladığım şekilde anlattım.
Tabii o root göstermeme olayını hallettim. Ancak güvenlik olarak arada kaldım.

Tabii o root göstermeme olayını hallettim. Ancak güvenlik olarak arada kaldım.

Hocam root ile yapmak zorunda olduğunuz bir şey yoksa sıfırdan Custom ROM'u yükleyip kullanın derim. Root ile Android içerisinde açık oluşturması çok muhtemel oluyor. Ben kurduğum iki ROM'da da root atmamıştım.

Cherish OS kurdum, pek bir fikrim yok. Umut nas hocam önerdi.

Bu ROM'u ilk defa duyuyorum.

Hocam root ile yapmak zorunda olduğunuz bir şey yoksa sıfırdan Custom ROM'u yükleyip kullanın derim. Root ile Android içerisinde açık oluşturması çok muhtemel oluyor. Ben kurduğum iki ROM'da da root atmamıştım.

Bu ROM'u ilk defa duyuyorum.
Bazı durumlar için Magisk'i tutmam şart hocam. Bir sorun olmaz gibi ya.

ROM, Google'ın kendi telefonlarında kullandığı saf androidin modlu hali. Baya güzel ve akıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı