Custom ROM nasıl yapılır?

Herhangi bir stok ROM'u nasıl cihaza uygun hale getirebiliriz?

Stock ROM'u sadece root atarsanız kişiselleştirebilirsiniz. Onun dışında hiçbir değişiklik yapmazsınız sistem üzerinde. Root yetkisi cihazınızın köküne kadar erişmenize olanak tanıyor böylece istediğiniz ayarı yapabiliyorsunuz. Eğer cihazınızın garantisi dolmuşsa ve yapabilirim diyorsanız şu siteye bir göz atın: XDA Portal & Forums

Ben iki tane cümle arasına nokta koymadım diye bir hafta ban yiyorum bu yazıyı düzenleyen moderatör ROM değil room yazıyor...
Sadece bunami takıldın knk bu otomatik düzeltme
Stock ROM'u sadece root atarsanız kişiselleştirebilirsiniz. Onun dışında hiçbir değişiklik yapmazsınız sistem üzerinde. Root yetkisi cihazınızın köküne kadar erişmenize olanak tanıyor böylece istediğiniz ayarı yapabiliyorsunuz. Eğer cihazınızın garantisi dolmuşsa ve yapabilirim diyorsanız şu siteye bir göz atın: XDA Portal & Forums
Aslında demek istediğim şu, bir huaweinin stok romunu xiaomi ye uygun hale getirebilir miyiz

Sadece bunami takıldın kanka bu otomatik düzeltme.

Aslında demek istediğim şu, bir Huawei'nin stok ROM'unu Xiaomi'ye uygun hale getirebilir miyiz?

Tabii ki de hayır. Stock ROM'lar cihaza anakarta ekrana be hatta RAM'lere göre yazılıyor. Şöyle düşün: AMD soket anakarta Intel işlemci koymak gibi zorlarsan olur ama asla çalışmaz ve bozmuş olursun.

Sadece bunami takıldın kanka bu otomatik düzeltme.

Aslında demek istediğim şu, bir Huawei'nin stok ROM'unu Xiaomi'ye uygun hale getirebilir miyiz?

Aslında bu mümkün sadece biraz bilgin olması gerekiyor. Xiaomi telefonlara One UI portlana biliyorsa bu da yapılır sadece bilgi lazım. Birkaç makaleye bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı