Custom ROM telefonu garanti dışı bırakır mı?

PsychoAssassin99

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar benim size bazı sorularım olacak. Telefonum Sony Xperia M. Şimdi biliyorsunuz bu telefonda ciddi hafıza sıkıntısı var. Size ayrılan Max. Bellek 1.6 GB. Ben bazı uygulamaları hafıza kartına taşımak için root atmak istiyorum ama telefon daha yeni Android 4.3 güncellemesi aldığı için root atamıyorum. Eski sürüme de dönemiyorum çünkü eski sürümde bazı sorunlar var geri dönmek istemiyorum. Size sorularım:

1)Custom ROM (cyanogenmod) telefonu garanti dışı bırakır mı?
2)Custom ROM dan geri eski sony sürümüne dönebilir miyim.
3)Bu cihaz için güvenilir Custom ROM'u nereden bulabilirim.

Veya eğer cihazına şöyle root atabilirsin rom atmana gerek yok diyorsanız önerilerinize açığım.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Custom ROM telefonda yüklü olduğu sürece telefon garanti dışındadır. Bu süreçte bozulan telefon tamir edilmeyebilir. ROM'u siler, Bootloader kilidini tekrar devreye sokarsan cihaz garantiye girer. Ama bazı telefonlarda ROM sayacı var. Custom ROM tespit ediliyor ve garantisi devre dışı kalıyor.
  2. Dönebilirsin. Fakat hem CM'ye geçiş, hem de geri dönüş sıkıntılı olabilir.
  3. XDA Developers en iyi kaynaktır: http://forum.xda-developers.com/xperia-m

Ama birde garantiden çıkıyormuş. Benim bu telefonu daha en az 3 yıl daha kullanmam lazım. Size zahmet bana bu telefonun Android 4.1.2 Firmware'ını bılabilir misiniz. Ben baya bir aradım ama bulamadım. Eski sürüme dönüp root atayım bari.

Arkadaşlar bu Son sürümün yani Android 4.3 ün root işlemi için bootloader kilidi açık olması gerekliymiş. Bu yüzden sizden istediğim bana bu cihazın (Sony Xperia M C1905) Android 4.1.2 firmware'ını bulmanız. Ben baya bir aradım ama bulamadım. Lütfen bulursanız bu konuya link koyar mısınız?

1. Custom ROM telefonda yüklü olduğu sürece telefon garanti dışındadır. Bu süreçte bozulan telefon tamir edilmeyebilir. ROM'u siler, Bootloader kilidini tekrar devreye sokarsan cihaz garantiye girer. Ama bazı telefonlarda ROM sayacı var. Custom ROM tespit ediliyor ve garantisi devre dışı kalıyor.
  2. Dönebilirsin. Fakat hem CM'ye geçiş, hem de geri dönüş sıkıntılı olabilir.
  3. XDA Developers en iyi kaynaktır: Sony Xperia M - xda-developers

1. seçenekteki Rom sayacı nasıl birşey abi :)
Benim telefonda ( Motorola razr xt910 ) varsa ve saydıysa muhemelen 250+ olmuştur :D
Her romun hemen her sürümünü ( çoğu haftalık dahil ve nerdeyse 1 yıldan bu yana ) yükleyip deniyorum 2. slota. ( Dual boot gibi :neo: )

Arkadaşlar bu Son sürümün yani Android 4.3 ün root işlemi için bootloader kilidi açık olması gerekliymiş. Bu yüzden sizden istediğim bana bu cihazın (Sony Xperia M C1905) Android 4.1.2 firmware'ını bulmanız. Ben baya bir aradım ama bulamadım. Lütfen bulursanız bu konuya link koyar mısınız?

Downgrade mi edeceksin ? Basit bir ROM'u bile bulamıyorsan stok ROM kullanmaya devam etmende fayda var.
1. seçenekteki Rom sayacı nasıl birşey abi :)
Benim telefonda ( Motorola razr xt910 ) varsa ve saydıysa muhemelen 250+ olmuştur :D
Her romun hemen her sürümünü ( çoğu haftalık dahil ve nerdeyse 1 yıldan bu yana ) yükleyip deniyorum 2. slota. ( Dual boot gibi :neo: )

Bazı telefonlarda olan ve telefona yapılan bütün unlock ve ROM atma işlemlerini kaydeden bir sistem.

Evet downgrade edeceğim ama Sony'nin 4.1.2 stock ROM'unu hiç bir yerde bulamadım. Her yerde 4.3 var yardım edecek misiniz etmeyecek misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı