Custom sıvı soğutma için Gamepower warCry alınır mı?

Dryxer

Femtopat
Öncelikle selamlar.

Şu an Game booster GB-3602B Rainbow Kasa'yı kullanmaktayım. Ancak pek de memnun olduğum söylenemez. Genelde render işleriyle uğraştığım için AMD Ryzen 5 2600X gerektiğinden çok fazla ısınıyor. Ve stok soğutucunun bu işlemciye layık bir soğutucu olduğunu düşünmuyorum. Sadede gelirsek hem kasamda sıvı soğutma için üstte radyatör deliklerinden mahrum olmasından dolayı. Biraz Extreme'a kaçıp Custom sıvı soğutmayı yeni ve geniş bir kasada kullanmak istiyorum. Ama Thermaltake P5 ile Gamepower warCry arasındaki fiyat farkıyla ben Aliexpress'den Custom sıvı soğutma kiti getiririm :D . Sizce neler yapmalıyım, bu kasalar parasının hakkını verir mi ve bu Custom sıvı soğutma kullanmak mantıklı bir hareket mi? Şahsen üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar.

Şu an Game booster GB-3602B Rainbow Kasa'yı kullanmaktayım. Ancak pek de memnun olduğum söylenemez. Genelde render işleriyle uğraştığım için AMD Ryzen 5 2600X gerektiğinden çok fazla ısınıyor. Ve stok soğutucunun bu işlemciye layık bir soğutucu olduğunu düşünmuyorum. Sadede gelirsek hem kasamda sıvı soğutma için üstte radyatör deliklerinden mahrum olmasından dolayı. Biraz Extreme'a kaçıp Custom sıvı soğutmayı yeni ve geniş bir kasada kullanmak istiyorum. Ama Thermaltake P5 ile Gamepower warCry arasındaki fiyat farkıyla ben Aliexpress'den Custom sıvı soğutma kiti getiririm :D . Sizce neler yapmalıyım bu kasalar parasının hakkını verir mi ve bu Custom sıvı soğutma kullanmak mantıklı bir hareket mi? Şahsen üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum.

Custom sıvı soğutma yerine güzel bir kasa+iyi bir kule tipi soğutucu alırsanız daha mantıklı olur.

Custom sıvı soğutma yerine güzel bir kasa+iyi bir kule tipi soğutucu alırsanız daha mantıklı olur.
Hiç bir hava soğutma sıvı soğutma kadar etkili olamaz. Hatta arkadaşın kullanacağı AIO sıvı soğutma da değil Custom sıvı soğutma olduğu için, ona göre öneri yapmak gerek.

Ben XPG Battlecruiser kullanıyorum bu arada. Ön tarafın kasa içindeki tarafına 360MM radyatör taktım, ön taraftaki fanlarını çıkarıp önden sıvı soğutmanın fanlarını taktım ve o şekilde kullanıyorum. Bir bak istersen, yapacağın custom sıvı soğutma çözümüne uygunsa bir düşün. Ben gayet memnunum.

Custom sıvı soğutma masrafını 5600X-kasa-soğutma çıkar diye düşünüyorum.

Aslında yıllar boyu sefasını çekebileceğim ve kasama her baktığım da "vay be" diyebileceğim bir Custom sıvı soğutma istediğim için. Hemde doların iyice düşüşe geçtiği bu dönemlerde güzel olur diye düşündüm. Kısaca benim gibi Custom sıvı soğutmanın hastası olan kişiler için ideal bir şey.

Geri
Yukarı