Custom sıvı soğutucun parçaları nelerdir?

Ben sıradan custom sıvı soğutma sistemlerine karşıyım, göze belki uygun ama harcanan para ile alınan verim bana göre kötü ki açıkçası kullanıcıların da paylaştıkları veriler ile böyle gözüküyor, tavsiyem şu olurdu sana eğer bütçen de yeterli ise.

images - 2021-03-30T235625.728.jpeg

Şu boyutlarda veyahut daha küçük bulabilirsin ikinci el sağlam modeller mevcut temiz, pompa olarak genelde ucuz güçlü pompalar otomotiv sınıfı mevcut şu an bulamadım ama atarım yine veya akvaryum pompası da kullanabilirsin amacın performans ise bence değer elinde ki de iyi bir işlemci ise.

Koruyucu madde yeşil antrifriz saniyede veya benzin istasyonlarından alırsın bir bardaklık.

Koruyucu madde derken? Ne yazarsam çıkar?
Telefonda olduğum için yazmak biraz zor, bir siteden alıntıladım, sıvının içine bir madde ekliyorsunuz içindeki katıların çözünmesi için, adını hatırlayamadığım için koruyucu madde yazdim.

Çoğunlukla soğutma sistemi yüzeylerinden çözünen paslı katı parçacıklar, su pompalarındaki keçelere hasar verir. Soğutma sisteminin içinde olan bu korozyonun temel nedeni, soğutma sıvısındaki korozyon korumasının yetersiz olmasıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı