Custom Windows'un boyutu neden daha büyük?

Eternal Rest

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Rog Strix B650-A
Ekran Karti: Zotac 4070 Ti Trinity OC
Guc Kaynagi: Corsair RM750
RAM: XPG 5600 MHZ 2x16
Islemci: Amd Ryzen 7 7700 (without x)
SSD: Samsung 990 Pro 2 TB
Isletim Sistemi: Windows 11 23H2
Arkadaşlar merhaba. Forumdan bir arkadasimizin konusunda NTLite ile Custom Windows yapayim dedim. Windows 11 uzerinde duzenleme yaptim. ISO dosyasindan Windows 11 Pro disindaki tum surumleri cikardim. Ayrica kullanmadigim ozellikleri de kapattim. Ancak ironiktir ki, duzenlenmis ISO'nun boyutu 5 GB iken hiç dokunulmamis olan ISO'nun boyutu 4.4 GB civarinda. Bu nasıl olabiliyor?

Hocam saka maka virusle ilgili korkum veya endisem yok da yani ozellik ve gereksiz editionlari cikardigim seyin boyutu nasil daha buyuk olabiliyor onu anlayamadim.

Wim ve Esd olarak iki sıkıştırma türü var. Dokunulmamış Iso ESD’dir. Sizin yaptığınız Wim’dir. ESD’ler Wim’e göre daha fazla sıkıştırılıyorlar. Eğer ESD yaparsanız boyutu küçülecektir. Isonun küçük boyutlu olması dışında bir farkı yok.

Wim ve Esd olarak iki sıkıştırma türü var. Dokunulmamış Iso ESD’dir. Sizin yaptığınız Wim’dir. ESD’ler Wim’e göre daha fazla sıkıştırılıyorlar. Eğer ESD yaparsanız boyutu küçülecektir. Isonun küçük boyutlu olması dışında bir farkı yok.
Çok teşekkürler hocam cevap için.

Yeni konular

Geri
Yukarı