Cyber-7500F | R5 7500F ve RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

Aksine bir şey söylemedim ki zaten. AMD'nin FG'sinin iyi olmadığını NVIDIA kadar iyi olması için çok uğraşması lazım dedim ki doğru. AMD yeni yeni yapmaya başladı. Açıkcası ben çok isterim yapmasını rekabet olsun ki sektör daha hızlı gelişsin. Ancak AMD yazılım konusunda çok kötü zamanlar geçiriyor. Keşke donanım olarak çok sağlam olan kartlarına yazılım olarak gereken desteği verebilseler.
Yazılımsal eksik, bug çok fazla buna bende katılıyorum ama bu aletler bir kere alınıyor ve ülke şartları gereği 3-4 yıl minimum kullanılıyor. 4060 Ti 16 da 8 GB versiyonundan bir hayli güçlü alına bakarsan. Demek istediğim tam olarak buydu. Yoksa AMD, Nvidia fark etmiyor. Mesela bunun yerine yukarıda arkadaşın da dediği gibi düz 4060 daha mantıklı geliyor.

Bu konuyu tarışmayacaktım da oraya çektin. Neyse, Beta sürücü o daha. FG, DLSS, FSR çok bel bağlayan biri değilim, FG’ye biraz sıcağım ama o da sihirli bir değnekle x2 FPS vermiyor bi kere monitör Hz değerin yüksek olmalı. Yani orada gördüğün 110 FPS sana 110 FPS gibi hissettirmiyor, emin ol.

Kart 8 GB olduğu için 7 GB’da geziyor olması ilginçmiş. Sınır o olduğu için olsa gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Halbuki burada 1080P de 10 GB da geziyor oyun. AMD atmadım ki, şimdi VRAM kullanımı ondan yüksek demeyesin diye.
Kartın sınırı ne ise onun üstüne çıkmıyor. 3070'de de 12 GB VRAM olsa o da çıkar. Sorun şu ki 3060 alan bir adamın genellikle 2K ya da 4K monitörü olmaz. Oyunu da 4K Ultra'da açmaz. 1080p'de Ultra ayarlarda takılır. 8GB olan kart sınırdan dolayı 7GB ayarlarında gezer ama drop yemez. 12GB versiyon ile aralarında maks 3-4 FPS oynar. Bu da fiyat farkına değmez. Demem o ki böyle ucuz kartlarda VRAM problem olmaz.
Konuyu daha da kirletmeyelim. Çünkü başka yerlere gidiyor. Konu sahibi 4060 alabilir şahsi fikrim. Öte yandan fiyat-performans sistem alıp. 4K monitör alacaksa o kart ile akıcı 4K oynayamaz bence.

Kartın sınırı ne ise onun üstüne çıkmıyor. 3070'de de 12 GB VRAM olsa o da çıkar. Sorun şu ki 3060 alan bir adamın genellikle 2K ya da 4K monitörü olmaz. Oyunu da 4K Ultra'da açmaz. 1080p'de Ultra ayarlarda takılır. 8GB olan kart sınırdan dolayı 7GB ayarlarında gezer ama drop yemez. 12GB versiyon ile aralarında maks 3-4 FPS oynar. Bu da fiyat farkına değmez. Demem o ki böyle ucuz kartlarda VRAM problem olmaz.
Konuyu daha da kirletmeyelim. Çünkü başka yerlere gidiyor. Konu sahibi 4060 alabilir şahsi fikrim. Öte yandan fiyat-performans sistem alıp. 4K monitör alacaksa o kart ile akıcı 4K oynayamaz bence.
Zaten 1080 p monitör alacağım

Zaten 1080 p monitör alacağım
Aldım sistemi sorunsuz geldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı