Cyberpunk 2077 43 GB güncelleme aldı

Özgür Kara

Hectopat
Gördüğüm an büyük bir şaşkınlık be öfke yaşadığım olay. Evet yanlış okumadınız Cyberpunk henüz daha resmî olarak çıkmadığı halde 43 GB güncelleme aldı. Bir de bunun üstüne çıktığı günde güncelleme alacağını eklersek oyunu henüz ilk haftasında hafızalarımızda kaplayacağı alan en az 120 GB olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal oyun ertelenmeden önceki sürüme güncelleme aldı, hatta Steam'den indireceksen direkt güncellenmiş versiyonu indireceksin. Ayrıca her güncelleme direkt dosya boyutunu arttırmaz. Yahu adamlar 100 kere oyun SSD'de 70 GB yer kaplayacak dedi. Minimum 1080 Ti isteyecek diyen tayfa gibi 150 GB diyip durmayın artık.

öfke yaşadığım olay.

Adamlar ne güzel güncelleme yapmış işte sevinmek yerine niye öfkelendin anlamadım. Depolama alanınız yetmiyorsa daha yüksek kapasiteli bir SSD alırsınız. Koskoca firma onu mu dert edecek.

Sorması ayıptır öfkelenecek ne var? Sanki diğer oyunlar çıkmadan önce, çıktıktan sonra veya ilk günü güncelleme almıyor mu? Güncelleme sonuç olarak oyun tecrübesini daha iyi hale getirmek için çıkartılır. Yersiz öfke ve şaşkınlık. Günümüzdeki oyunların hepsi durmadan güncelleme alıyor, Cyberpunk alınca da garipsememek lazım. Keyfi olarak güncellemiyorlar sonuçta.

Sorması ayıptır öfkelenecek ne var? Sanki diğer oyunlar çıkmadan önce, çıktıktan sonra veya ilk günü güncelleme almıyor mu? Güncelleme sonuç olarak oyun tecrübesini daha iyi hale getirmek için çıkartılır. Yersiz öfke ve şaşkınlık. Günümüzdeki oyunların hepsi durmadan güncelleme alıyor, Cyberpunk alınca da garipsememek lazım. Keyfi olarak güncellemiyorlar sonuçta.
Hemen açıklıyım ne olduğunu. Benim burda derdim oyunun çok yüksek oranlarda yer kaplaması değil benim derdim şirketin kendi üzerinde yarattı baskı. Oyun 3 defa ertelendi ama ben hala oyunun tüm platformlar için %100 hazır olduğuna inanmıyorum. Elbette oynanabilecek düzeydedir ama bir oyun daha çıkmadan 43 GB çıktığı gün kaç alacak bilmiyoruz ve takip eden bir kaç ay içerisinde alacağı bolca güncelleme olacaktırı tahmin ederek oyunun ana boyutu kadar güncelleme alması bana oyunun çokta hazır olmadığını düşündürüyor. Bahsettiğimiz oyun multiplayer, battleroyal bir oyun olsaydı mesela warzone gibi bunu anlayabilirdim ama cyberpunk 2077 multiplayer modu henüz daha gelmiyor yani bir süre sonra eklenecek diye biliyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı