Çözüldü Cyberpunk 2077 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bronzeed

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
i5 11400H
Merhaba, Epic Games'den Cyberpunk'ı açınca böyle bir hata ile karşılaşıyorum ve oyun açılmıyor.

Dosya Ekleri

• cyberpunk hata.png
    cyberpunk hata.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 70
Çözüm
Hata ekran kartından kaynaklanıyor. Zaten kart sürücünüz çok eski 27.21.14.6275 (Ağustos 2021).
- İlk önce Geforce Experience üzerinden sürücünüzü güncelleyin.
-Cihazınızda MUX switch varsa Nvidia ekran kartınıza geçiş yapın.
- Mux switch yoksa Nvidia Denetim masasından soldaki menüden 3D Ayarların yönetilmesi kısmına girin. Program ayarları sekmesine tıklayın. Ekle butonuna basıp Cyberpunk2077.exe'yi seçin. Tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak seçin ve uygulayın.
-Ayarlar>Sistem>Ekran>Grafikler kısmına girip Göz At butonuna basın ve Cyberpunk2077.exe'yi bulup ekleyin. Eklenince seçenekler butonuna basın ve grafik tercihini Yüksek Performans NVIDIA RTX 3050 Ti kartınızı seçin.
-Ayarlar>Sistem>Ekran>Grafikler>Varsayılan grafik ayarları kısmından da Donanım hızlandırmalı Gpu zamanlaması ayarını aktif edip bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer bunlar işe yaramazsa DDU indirip bilgisayarı güvenli modda başlatın ve sürücüleri silin: DDU Link
Sildikten sonra son sürüm sürücüyü indirip kurun. Son sürüm sürücü Link
RAM yetersiz olabilir. Cyberpunk için.
daha önce oynuyordum bilgisayara ssd taktım sıkıntı oldu format atmak zorunda kaldım tekrar indirdiğimde açılmıyordu ram 16 gb eski hali o

Bu raporun içeriği ne yazısına tıklayıp açılan klasörü ZIP'e sıkıştırıp yollayabilir misiniz?

Sıkıştırdım ama göndermede hata verip duruyor

Mod yüklüyse kaldırın lütfen ve sistem özelliklerinizi atar mısınız?
mod yok sistem 3050 ti laptop gpu i5 11400h 16 gb ram

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı01.PNG
    Ekran Alıntısı01.PNG
    17,2 KB · Görüntüleme: 16
Hata ekran kartından kaynaklanıyor. Zaten kart sürücünüz çok eski 27.21.14.6275 (Ağustos 2021).
- İlk önce Geforce Experience üzerinden sürücünüzü güncelleyin.
-Cihazınızda MUX switch varsa Nvidia ekran kartınıza geçiş yapın.
- Mux switch yoksa Nvidia Denetim masasından soldaki menüden 3D Ayarların yönetilmesi kısmına girin. Program ayarları sekmesine tıklayın. Ekle butonuna basıp Cyberpunk2077.exe'yi seçin. Tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak seçin ve uygulayın.
-Ayarlar>Sistem>Ekran>Grafikler kısmına girip Göz At butonuna basın ve Cyberpunk2077.exe'yi bulup ekleyin. Eklenince seçenekler butonuna basın ve grafik tercihini Yüksek Performans NVIDIA RTX 3050 Ti kartınızı seçin.
-Ayarlar>Sistem>Ekran>Grafikler>Varsayılan grafik ayarları kısmından da Donanım hızlandırmalı Gpu zamanlaması ayarını aktif edip bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer bunlar işe yaramazsa DDU indirip bilgisayarı güvenli modda başlatın ve sürücüleri silin: DDU Link

Çözüm
- İlk önce GeForce Experience üzerinden sürücünüzü güncelleyin.
-Cihazınızda MUX Switch varsa NVIDIA ekran kartınıza geçiş yapın.
- MUX Switch yoksa NVIDIA Denetim Masası'ndan soldaki menüden 3D ayarların yönetilmesi kısmına girin. Program ayarları sekmesine tıklayın. Ekle butonuna basıp Cyberpunk2077.exe'yi seçin. Tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak seçin ve uygulayın.
-Ayarlar>sistem>ekran>grafikler kısmına girip göz at butonuna basın ve Cyberpunk2077.exe'yi bulup ekleyin. Eklenince seçenekler butonuna basın ve grafik tercihini yüksek performans NVIDIA RTX 3050 Ti kartınızı seçin.
-Ayarlar>sistem>ekran>grafikler>varsayılan grafik ayarları kısmından da donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması ayarını aktif edip bilgisayarı yeniden başlatın.

DDU'ya gerek kalmadı çok teşekkür ederim format sırasında sürücülerde gitmiş olmalı tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı