Cyberpunk 2077 alınır mı?

Bende daha geçen indirimlerde ikisini aldım. RDR2 temposu düşük ve hantal bir karakteri yönettiğimiz bir oyun. Cyberpunk bana göre seri ve içeriği daha dolu artı olarak Türkçe. Dedigim gibi bu öznel bir istişare.
Cyberpunk 2077 iyi bir yapım değil bana göre. Çok güzel bir oyun olabilirmiş ama yapmamışlar. Birçok eksiği ve sıkıntısı var. Sadece Cyberpunk temasını sevdiğim için aldım bir de Edgerunners izledikten sonra özlediğimi fark ettim biraz.

Oyunu çıktığı zaman biraz oynayıp silmiştim. Oynanabilir bir durumda değildi. Şimdi geçenlerde indirdim ve bitirdim. Oynanamaz düzeyden daha oynanabilir bir düzeye gelmiş fakat hala yeterli değil. Giderilmesi gereken, düzeltilmesi gereken ve eklenmesi gereken bir sürü şey var fakat bu oyun çıktıktan sonra bu kadar uzun vakit geçmesine rağmen hala adam akıllı bir şey göremedim.

Ee zaten bir sistemde düzgün çalışırken diğerinde çalışmaması optimizasyonu sorunlu demek.

Tam tersi sistemde eksiklik var demektir. Optimizasyon sorunu dediğin GTA Trilogy gibi düşük sistemden en yüksek sistemine doğru düzgün verim alamadığın oyun oluyor.

Sende işlemci ya da farklı bir darboğaz veya donanım eksikliği vardır. Düşük ayarlarda veya DLSS balanced/performance oynuyorsan aşırı yüksek FPS'lere çıkamaması normal çünkü CPU yükü fazla. Yine de giriş, orta güçte bir işlemci ile 60 FPS altına düşmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam tersi sistemde eksiklik var demektir. Optimizasyon sorunu dediğin GTA Trilogy gibi düşük sistemden en yüksek sistemine doğru düzgün verim alamadığın oyun oluyor.

Sende işlemci ya da farklı bir darboğaz veya donanım eksikliği vardır. Düşük ayarlarda veya DLSS balanced/performance oynuyorsan aşırı yüksek FPS'lere çıkamaması normal çünkü CPU yükü fazla. Yine de giriş, orta güçte bir işlemci ile 60 FPS altına düşmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

"Ee zaten bir sistemde düzgün çalışırken diğerinde çalışmaması optimizasyonu sorunlu demek."

İki sistemde de sorun olmadığını varsayarak söylüyorum bunu. Sorun varsa tabiki ayrı.

Benim sistemimde ise sorun yok. Sadece Cyberpunk'ta yapıyor. Herhangi bir ayar, DLSS vs. farketmiyor. Her türlü şehir içinde GPU kullanımı düşüyor. Şehir dışında ise %99 olarak kullanıyor. İnternette aynı sorunu yaşayan bir sürü kişi var. Sorun aslında GPU'yu kullanamama değil, CPU'yu düzgün kullanamamadan kaynaklanıyor. Bu da CPU darboğaz yapıyor gibi etkiliyor GPU'yu.

"Ee zaten bir sistemde düzgün çalışırken diğerinde çalışmaması optimizasyonu sorunlu demek."

İki sistemde de sorun olmadığını varsayarak söylüyorum bunu. Sorun varsa tabiki ayrı.

Benim sistemimde ise sorun yok. Sadece Cyberpunk'ta yapıyor. Herhangi bir ayar, DLSS vs. farketmiyor. Her türlü şehir içinde GPU kullanımı düşüyor. Şehir dışında ise %99 olarak kullanıyor. İnternette aynı sorunu yaşayan bir sürü kişi var. Sorun aslında GPU'yu kullanamama değil, CPU'yu düzgün kullanamamadan kaynaklanıyor. Bu da CPU darboğaz yapıyor gibi etkiliyor GPU'yu.

O zaman işlemcin zayıf olmalı. Bende Ryzen 3300X 4 çekirdekli basit bir giriş seviyesi işlemci var örneğin ayarları iyice kısıp FPS 100 üzerine çıksa bile GPU kullanımı %80'lerde seyrediyor. Bu kadar darboğaz Death Stranding ve Immortals Fenix Rising oynarken de oluyor.

Bu 1.5 yamasında kaydettiğim bir video tüm değerler açık şekilde, ben bir sorun göremedim. Sen de bu şekilde değerler açık kaydedip paylaşabilirsin bir bakarız.

O zaman işlemcin zayıf olmalı. Bende Ryzen 3300X 4 çekirdekli basit bir giriş seviyesi işlemci var örneğin ayarları iyice kısıp FPS 100 üzerine çıksa bile GPU kullanımı %80'lerde seyrediyor. Bu kadar darboğaz Death Stranding ve Immortals Fenix Rising oynarken de oluyor.

Bu 1.5 yamasında kaydettiğim bir video tüm değerler açık şekilde, ben bir sorun göremedim. Sen de bu şekilde değerler açık kaydedip paylaşabilirsin bir bakarız.

i5-11400H. İşlemcide zayıf değil gördüğün gibi :) Geriye oyun kalıyor değil mi?

Farklı sonları ve karakterler olduğu için oyunu 2 kez bitirdim. Bence oyunun türkçe çevirisi harika olmuş. Hikayesi de gayet ilgi çekici. Çok detaylı değerlendiremeyeceğim bazı eksik olduğunu düşündüğüm ve sorun olarak baktığım şeyler var ama genel olarak değerlendirecek olursak gerçekten parasını hak eden kaliteli bir oyun.

i5-11400H. İşlemcide zayıf değil gördüğün gibi :) Geriye oyun kalıyor değil mi?

11400H ve RTX 3060 dediğin gibi sonuçlar vermiyor ama? Şehirde %98 GPU kullanımı ile oynuyor.

Alınır ve oynanır. Ben Xbox series s üzerinden oynadım ama bitiremedim vaktim olmadı. Konsolda ilk zamanlarda 30 FPS ile çıldırtıyordu. Sonra 60 FPS güncellemesi geldi ve oynanabilir pozisyona erişti. Ben de 60 FPS te oynadım.
Oynanmaz leş çöp gibi oyun diyenlere bakmamak lazım. Hatasız oyun var mı? Yok. Mutlaka bir yerde bug oluyor. Ama yazılımsal sorunları çözmek kolay.
Bu indirimlerde Rdr2 ve cyberpunk 2077 alacağım. Bir de yeni sistemimde deneyeceğim. Bir de the witcher 3 var next gen güncellemesi geldi onu da deneyeceğim.

11400H ve RTX 3060 dediğin gibi sonuçlar vermiyor ama? Şehirde %98 GPU kullanımı ile oynuyor.

Israrla anlamıyorsun. Optimizasyonu sorunlu oyunlar zaten aynı sistemde aynı sonuçları vermez. 3050 ile 60FPS oynayanda var, 3080le 40-50FPSlerde oynayanda var. Ha en son patch falan yapmış düzeltmişlerdir diyicem ama biraz baktığımda forumlara birçok kişide sorun devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı