Cyberpunk 2077 alınır mı?

Hayırlı olsun ben de yeniden başladım sardı mı sarıyor oyun.

Daha ne optimizasyon sorunu yahu PS4 bile güzel çalıştırıyor artık. 4 çekirdekli 3300X ve 6600 XT ekran kartı ile oynuyorum ne FPS ile alakalı ne de farklı bir sorun yaşadım.
Oyunu 1080p Native Ultra+Psycho RT'de oynamak için minimum 3070-3080'e ihtiyaç var. Burada bir gariplik yok mu?

Şu haliyle çok iyi bir oyun. Çıkışı rezaletti ama oyunu uptade ile topladılar.

Oyunu 1080p Native Ultra+Psycho RT'de oynamak için minimum 3070-3080'e ihtiyaç var. Burada bir gariplik yok mu?
Yok hocam. Bu oyun kadar rt sömüren başka bir oyun yok. Rt istiyorsan sağlam bir sistemin olmalı. Ha rt yi saykodan normale çekip 3060 ile de oynarsın.

Pek yok çünkü RTX 2000/3000 serisi RT çekirdeklerı açısından zayıf jenerasyonlar. Yansımaların yoğun olduğu RT de CP77, Portal RTX gibi oyunlarda bu nedenler düşük kalıyorlar. NVIDIA RTX 4000 serisinin RT performansı için bunları boşuna referans almadı.

Metro Exodus Enhanced Edition, Control gibi oyunlar ise mixed. Çoğu yerde yansıma bile yok. Birazcık RT, biraz görüntü hilesi RX 6600 bile RT açıkken akabiliyor.

Optimizasyonu sorunlu oyunlar zaten aynı sistemde aynı sonuçları vermez.

Bu dediğin çok saçma maalesef. Aynı dosyalar, aynı oyun/yazılım, aynı sistemlerde aynı sonuçları verecektir o zaman benchmark testi dediğin şey mümkün bile olmazdı. Geriye kalan performans kayıpları kişinin kendi hatası ya da cihazdaki harici sorunlardır. Buna bir zararlı neden olabilir, sıcaklıklar sebep olabilir, darboğaz yapan bir donanım sebep olabilir.

Aynı sistem diyorsun pekala bir cihazdaki 1 TB SSD'nin okuma yazma hızları yüksek olabilirken diğerinde hatalar veya düşüşler olabilir.

Son düzenleme:

Pek yok çünkü RTX 2000/3000 serisi RT çekirdeklerı açısından zayıf jenerasyonlar. Yansımaların yoğun olduğu RT de CP77, Portal RTX gibi oyunlarda bu nedenler düşük kalıyorlar. NVIDIA RTX 4000 serisinin RT performansı için bunları boşuna referans almadı.

Metro Exodus Enhanced Edition, Control gibi oyunlar ise mixed. Çoğu yerde yansıma bile yok. Birazcık RT, biraz görüntü hilesi RX 6600 bile RT açıkken akabiliyor.

Bu dediğin çok saçma maalesef. Aynı dosyalar, aynı oyun/yazılım, aynı sistemlerde aynı sonuçları verecektir o zaman benchmark testi dediğin şey mümkün bile olmazdı. Geriye kalan performans kayıpları kişinin kendi hatası ya da cihazdaki harici sorunlardır. Buna bir zararlı neden olabilir, sıcaklıklar sebep olabilir, darboğaz yapan bir donanım sebep olabilir.

Aynı sistem diyorsun pekala bir cihazdaki 1 TB SSD'nin okuma yazma hızları yüksek olabilirken diğerinde hatalar veya düşüşler olabilir.

Saçma olabilir ama gerçek bu. Hatta daha da saçma gözüken bir gerçek; Optimizasyonu çok kötü oyunlar daha kötü sistemde düşük ayarlarda daha yüksek ve/veya stabil FPS bile verebilir. Benchmark testlerinde kullanılan programların optimizasyonu mükemmel yapılır. Superposition, Time Spy gibi. Ayrıca test sırasında sistem kaynakları kullanılamıyorsa zaten testte gözükür ve belirtilir. Oyun benchmarklarında da eğer oyun kaynakları düzgün kullanıyorsa test anlamlıdır. Aksi durumda hiçbir geçerliliği yoktur. Son olarak test yapılan cihazda sorun olsa başka oyunlarda ve programlarda da sorun olur.

Saçma olabilir ama gerçek bu. Hatta daha da saçma gözüken bir gerçek; Optimizasyonu çok kötü oyunlar daha kötü sistemde düşük ayarlarda daha yüksek ve/veya stabil FPS bile verebilir. Benchmark testlerinde kullanılan programların optimizasyonu mükemmel yapılır. Superposition, Time Spy gibi. Ayrıca test sırasında sistem kaynakları kullanılamıyorsa zaten testte gözükür ve belirtilir. Oyun benchmarklarında da eğer oyun kaynakları düzgün kullanıyorsa test anlamlıdır. Aksi durumda hiçbir geçerliliği yoktur.

Yalnız senin o dediğin tarihi eser oyunlar için geçerli atıyorum bir Metro 2033 ya da GTA IV. Bunlar düşük FPS ya da konsol performansı için eski zamanlarda yapılmış oyunlar yeni donanımlarda saçmalamaları çok normal. Bunda da oyunu suçlayamazsın, yapımcılar 10 sene sonra güncelleme, rework atmazsa kaçınılmaz son. Remaster bile kurtarmıyor bu oyunları çünkü temel eski.

Bu dediğin CP77 için geçerli değil, özellikle de senin kullandığın donanımda. O videodaki adam nasıl ultra ayarlarda %98 kullanım 55+ FPS aktırırken sende olmuyorsa sorun senin taraftadır.

Yalnız senin o dediğin tarihi eser oyunlar için geçerli atıyorum bir Metro 2033 ya da GTA IV. Bunlar düşük FPS ya da konsol performansı için eski zamanlarda yapılmış oyunlar yeni donanımlarda saçmalamaları çok normal. Bunda da oyunu suçlayamazsın, yapımcılar 10 sene sonra güncelleme, remaster atmazsa kaçınılmaz son.

Bu dediğin CP77 için geçerli değil, özellikle de senin kullandığın donanımda. O videodaki adam nasıl ultra ayarlarda %98 kullanım 55+ FPS aktırırken sende olmuyorsa sorun senin taraftadır.

Farklı sistemlerde farklı kullanıcılar benzer sorunları yaşıyor. Sistemde sorun olsa diğer oyunlarda da performans düşüklüğü olur. 20 tane düzgün çalışan oyuna karşın Cyberpunk 2077 gibi optimizasyonu kötü bir oyun sorunlu çalışıyorsa sorunun cevabı kaynağı bellidir. Kaldıki bu oyun ilk çıktığında hiçbir sistemde doğru düzgün oynanmıyordu bile. Yamalaya yamalaya anca bu kadar yaptılar. Ama yine bile düzelmedi tam olarak. Performans dışında saçma sapan oyunla ilgili buglara girmiyorum bile.

Geri
Yukarı