Cyberpunk 2077 az RAM kullanıyor

Dixxe

Hectopat
Daha fazla  
8 GB RAM'im var. Cyberpunk 3 GB civarı kullanıyor gözüküyor. Ayrıca oyun biraz kasıyor, bu yüzden olabilir mi? Laptop boştayken de %50 bellek kullanıyor belki ondan dolayı da olabilir.

ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM'im var. Cyberpunk 3 GB civarı kullanıyor gözüküyor. Ayrıca oyun biraz kasıyor, bu yüzden olabilir mi? Laptop boştayken de %50 bellek kullanıyor belki ondan dolayı da olabilir.

Eki Görüntüle 1262004

8 GB RAM'le Cyberpunk oynanmaz. En az 16 GB lazım. hem Görev Yöneticisi oyunlardaki RAM kullanımını pek doğru göstermiyor.

CPU tamamen dolmuş ve GPU yüzde 15 diyor. Oyun içinden değerler verirsen sana darboğaz yaşadığını onaylayabilirim. RAM'den daha büyük sıkıntılar var tabloda.

Bu arada RAM tamamen dolamaz. Sistemi kitliyor zaten tamamen dolduğunda. Yüzde 90'a ulaşmış bile.
Oyun içi metrik atmanı istememin sabebi ise eğer darboğaz varsa sadece RAM ile sistemi kurtaramazsın. İstersen 64 GB RAM al, sistemde darboğaz varsa ilerleme elde edemezsin.

Oyunlarda artık RAM alt sınırı 16 GB yükseltme yaparsan iyi olur. Yapamazsan oyun ayarlarını kısmayı deneyebilirsin takılmalara çözüm olabilir.

Bu arada RAM tamamen dolamaz. Sistemi kitliyor zaten tamamen dolduğunda. Yüzde 90'a ulaşmış bile.
Oyun içi metrik atmanı istememin sabebi ise eğer darboğaz varsa sadece RAM ile sistemi kurtaramazsın. İstersen 64 GB RAM al, sistemde darboğaz varsa ilerleme elde edemezsin.

Ne yapmam gerekiyor? Oyun içi metrik nasıl atacağımı bilmiyorum.

NVIDIA'dan performansa baktım, oyun içinde en fazla %60GPU, %85CPU kullanıyor. Bazı diğer oyunlarda da hafif kasma oluyordu, akıcı olmuyor yani. Oyunlar RDR2 falan mesela. Bu arada sistemimi imza kısmıma ekledim. @Techneko kanka yardım edebilir misin müsaitsen?
Asus FX506HCB-HN144: İntel i5-11400H - RTX 3050 4GB VRAM - 8GB RAM 3200Mhz - 512GB SSD

Dosya Ekleri

• fps2.png
    fps2.png
    174,3 KB · Görüntüleme: 62
Ne yapmam gerekiyor oyun içi metrik nasıl atacağım bilmiyorum

NVIDIA'dan performansa baktım oyun içinde en fazla %60GPU %85CPU kullanıyor. Bazı diğer oyunlarda da hafif kasma oluyordu akıcı olmuyor yani oyunlar RDR2 falan mesela, bu arada sistemimi imza kısmıma ekledim. @Techneko kanka yardım edebilir misin müsaitsen

Sistemin bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. En az 8 GB RAM eklemen şart. Bunun dışında arkada çalışan ve RAM tüketen uygulamaları mümkün olduğunca azalt. V-Sync veya G-SYNC açıksa kapat.

Kanka oyun sence 8 GB RAM diye mi böyle yapıyor

GPU tam güçte kullanılmıyor. Normalde herhangi bir Sync etkin değilken ve CPU'da yeterliye %99'da kalır. CPU kullanımıda düşük olduğuna göre RAM darboğazı aklıma gelen tek şey kalıyor. Ama sen Sync'leri kontrol et.
Sistem özelliklerin bu kadar güzelken 8 GB RAM ise çok gereksiz bir hata. Windows için bile idare eder bir RAM iken oyun ve uygulamalar için komik bir rakam.

Geri
Yukarı