Cyberpunk 2077 DLSS çalışmıyor

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Ultra ayarlarda aldığım FPS oyun testlerine göre normal, ancak TR açınca FPS düştüğü için DLSS açayım diyorum, hiçbir etki etmiyor FPS'e. Oyun orijinal değil ne yazık ki, ancak orijinal olanlarda da aynı problem yaşandığını gördüm. Konu onaylanır mı bilmem ama çözümünü bilen var mı?
4060 Ti.
16 GB RAM.
Ryzen 5 5500.
B450M ekran kartı.

Hocam işe yaradı, ancak gecikmeli geliyor mouse sanki biraz daha, rahatsız edici seviyede.

Bunun sebebi DLSS Kare oluşturmadan olabilir. Bu ayar FPS 2 katına çıksa bile gecikme yapabiliyor.
Bunun için Reflex ayarı var ama onu zaten açmışsınız.

Ayrıca 2. resimde olan şu ayaları:

1. Film Greni.
2.Kromatik Bozulma.
3.Alan Derinliği.
4.Lens Parlamaları
5.Hareket Bulanıklılığı

Bunları kapatmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bunun sebebi DLSS Kare oluşturmadan olabilir. Bu ayar FPS 2 katına çıksa bile gecikme yapabiliyor.
Bunun için Reflex ayarı var ama onu zaten açmışsınız.

Ayrıca 2. resimde olan şu ayaları:

1. Film Greni.
2.Kromatik Bozulma.
3.Alan Derinliği.
4.Lens Parlamaları
5.Hareket Bulanıklılığı

Bunları kapatmanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Anladım, gecikme ile oynayacağım o zaman artık yapacak birşey yok, teşekkür ederim.

Bu ayarlar ile kaç FPS alıyorsunuz şu an. DLSS Kare Oluşturmayı açınca.
Kapalı alanda böyle şuanda, açık alana çıkınca tekrar atarım ss.

Yİne düşük, üstüne birde balanced ayarda kalite bile değil, oyun testlerinde aynı sistem ile kalite ayarından 110 FPS veriyor açık dünyada

Yİne düşük, üstüne birde balanced ayarda kalite bile değil, oyun testlerinde aynı sistem ile kalite ayarından 110 FPS veriyor açık dünyada.

Yİne düşük, üstüne birde balanced ayarda kalite bile değil, oyun testlerinde aynı sistem ile kalite ayarından 110 FPS veriyor açık dünyada.

Bu ayarlar ile kaç FPS alıyorsunuz şu an. DLSS kare oluşturmayı açınca.

SS atamıyorum, forum buga girdi, ortalama 60 90 arası alıyorum, genelde 70'lerde.

@ZwiReK

Son düzenleme:
SS atamıyorum, forum buga girdi, ortalama 60 90 arası alıyorum, genelde 70'lerde.

@ZwiReK

Anlamadığım olay şu. Sen fotoğraf atınca Kare oluşturma kapalıydı. Ve 50-60 FPS alıyorum dedin.
Sonra Kare oluşturma özelliğini açtırdım. Nasıl yine aynı değer onu anlamadım.

Işın izleme ayarlarını hepsini kapatın hocam. En düşük ihtimal.

Bu ayar ekran kartını yoran bir işlem. RTX 4060 Ti orta halli ekran kartı olduğu için, daha az FPS veriyor.

Anlamadığım olay şu. Sen fotoğraf atınca Kare oluşturma kapalıydı. Ve 50-60 FPS alıyorum dedin.
Sonra Kare oluşturma özelliğini açtırdım. Nasıl yine aynı değer onu anlamadım.

Bu ayar ekran kartını yoran bir işlem. RTX 4060 Ti orta halli ekran kartı olduğu için, daha az FPS veriyor.
Yok hocam kare olayı açık şuanda, rt ultra ayarlar grafikler ultra ayarlar

Anlamadığım olay şu. Sen fotoğraf atınca kare oluşturma kapalıydı. Ve 50-60 FPS alıyorum dedin.
Sonra kare oluşturma özelliğini açtırdım. Nasıl yine aynı değer onu anlamadım.

Şu anda yükseldi garip bir şekilde kendi kendine, 90 FPS falan alıyorum araba ile giderken, ancak yine de oyun testlerindeki FPS değerine ulaşamıyorum.

Şu anda yükseldi garip bir şekilde kendi kendine, 90 FPS falan alıyorum araba ile giderken, ancak yine de oyun testlerindeki FPS değerine ulaşamıyorum.

Videolarda kullanılan parçalar farklı ise, değişim tabii olur FPS değerlerinde.

Birebir aynı olmasını için beklemeyin.

Bir şu videodaki ayarları yapın. Tıkladığınız zaman o saniyeden başlayacak.

DLSS Kare Oluşturma ile Kalite modunu açın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videolarda kullanılan parçalar farklı ise, değişim tabii olur FPS değerlerinde.

Birebir aynı olmasını için beklemeyin.

Bir şu videodaki ayarları yapın. Tıkladığınız zaman o saniyeden başlayacak.

DLSS kare oluşturma ile kalite modunu açın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı videodan bakıyorum zaten, aynı modlar açık, ancak 10 20 FPS fark var, cidden koca 4060 Ti bilgisayar bu kadarmı verebiliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı