Çözüldü Cyberpunk 2077 DLSS ve V-Sync'i birlikte açma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusufEP

Kilopat
DLSS ayarını aktif edince ekranda titreme oluyor, dün 1-2 saat oynadım bu ayar ile sorunsuzdu. İnternetten denediğim şeyler bir işe yaramadı, sadece V-Sync açmayı deneyemedim çünkü herhangi bir şekilde açılamıyor. Yanında (doğrulama gerektirir) yazmakta. Sorunu nasıl çözebilirim veya V-Sync çözecekse bu ayarı nasıl aktif edebilirim? (Ekran kartım RTX4060)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümü buldum arkadaşlar, böyle bir sorun yaşayan olursa yazdıklarımı uygulayabilir:

NVIDIA Denetim Masası -> 3D Ayarlarının Yönetilmesi -> Düşey Senkronizasyon - Açık hale getirin. Ardından yine aynı sekmede bulunan Maksimum Kare Hızı alanını ekranınızın Hz değerine göre aşağıdaki şekilde ayarlayın.

60Hz - 57FPS limit
75Hz - 72FPS limit
120Hz - 116FPS limit
144Hz - 140FPS limit
165Hz - 160FPS limit
240Hz - 232FPS limit
DLSS ayarını aktif edince ekranda titreme oluyor, dün 1-2 saat oynadım bu ayar ile sorunsuzdu. İnternetten denediğim şeyler bir işe yaramadı, sadece V-Sync açmayı deneyemedim çünkü herhangi bir şekilde açılamıyor. Yanında (doğrulama gerektirir) yazmakta. Sorunu nasıl çözebilirim veya V-Sync çözecekse bu ayarı nasıl aktif edebilirim? (Ekran kartım RTX4060)
Oyun orjinal mi?

Çözümü buldum arkadaşlar, böyle bir sorun yaşayan olursa yazdıklarımı uygulayabilir:

NVIDIA Denetim Masası -> 3D Ayarlarının Yönetilmesi -> Düşey Senkronizasyon - Açık hale getirin. Ardından yine aynı sekmede bulunan Maksimum Kare Hızı alanını ekranınızın Hz değerine göre aşağıdaki şekilde ayarlayın.

60Hz - 57FPS limit
75Hz - 72FPS limit
120Hz - 116FPS limit
144Hz - 140FPS limit
165Hz - 160FPS limit
240Hz - 232FPS limit

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

60Hz - 57FPS limit
75Hz - 72FPS limit
120Hz - 116FPS limit
144Hz - 140FPS limit
165Hz - 160FPS limit
240Hz - 232FPS limit
teşekkürler işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı