Cyberpunk 2077 hakkındaki dürüst düşüncelerim

Benim hayallerimden birinde Times Square'a gitmek vardı, oyun da oraya benzer bir yerde geçtiği için aşık oldum.

Onun dışında optimizasyon cidden berbat.

Daha fazla yazmaya üşendim, klavye bozuk.

Buna sonuna kadar katılıyorum araç dizaynı ve sürüşü bence muhteşem. Şöyle bir sıkıntı yaşadım. Araç olayı çok hoşuma gittiği için alayım süreyim dedim. 1 araba kaza yaptı ve üst üste 15 araba falan birbirine girdi sonra patladı. Onlar patlayınca diğer arabalar hareket etmeye başladı bu sefer onlar da iç içe girdi ve şehirde anlamsız bir kaos yaşandı. Ben de ağzım açık izledim. Adamın silahla arabasına sıkıyorum bana bakıyor. Kaçsana kardeşim canını kurtarsana.

Yine de oyun gerçekten çok güzel. Çok emek verilmiş belli. Hikaye, oyunun akışı, şehir, araba, kıyafet, silah vb. tasarımları, yüz animasyonları falan Witcher 3 nasıl detaylıysa bu da o şekilde olmuş. Tabii CDPR gibi yeni parlayan bir firmanın Witcher gibi ortaçağ, fantastik temalı bir oyundan direkt gelecek, bilimkurgu temasına geçmesi kolay değildi. Ama devamlı "oyunu bitirdik, ufak tefek düzenlemeler kaldı, oyun tamamen bitince çıkacak" diyerek erteledikten son bu halini vermeleri hoş olmadı. Sanırım ön satış çok olunca iptal edilmesinden korktular oyunu 2021'e uzatmaya. Şimdi artık yamalar ve DLC'ler ile düzeltecekler.

Skyrim çıktığında Cyberpunk'ı gömdüğünüz gibi gömdünüz mü?

Kendi çıkardığım her konuda iyi ve kötü yanlarını ele aldım. Şu yazıyı yazdım diye FanBoy olarak düşünmeyin...

Skyrim çıktığında Cyberpunk'ı gömdüğünüz gibi gömdünüz mü?

Kendi çıkardığım her konuda iyi ve kötü yanlarını ele aldım. Şu yazıyı yazdım diye fanboy olarak düşünmeyin...

O oyunun başka bir cazibesi var büyülü olabilir. İnsan Skyrim'i buglarıyla beraber seviyor. Bugsız bir bethesda oyunu düşünemiyorum. Bugsız bir elder scroll 6 gelirse kesinlikle boykot edeceğim. NPC'lerle konuşurken baykuş gibi 360 derece dönen kafalar tüm oyunlarda aldığım zevklerin ötesinde.

O oyunun başka bir cazibesi var büyülü olabilir. İnsan Skyrim'i buglarıyla beraber seviyor. Bugsız bir bethesda oyunu düşünemiyorum. Bugsız bir elder scroll 6 gelirse kesinlikle boykot edeceğim. NPC'lerle konuşurken baykuş gibi 360 derece dönen kafalar tüm oyunlarda aldığım zevklerin ötesinde.
Ee Cyberpunk'a bu nefret ne peki :D

Kardeşim kusura bakma ama 7 24 her yerde reklamını yapıyosan. İnsanları bu kadar beklentiye sokuyosan birşeylerde vermen gerek. Oyunda bir insanı yönlendiriyorum onu bile anlayamıyorum. Adam yürümüyor zeminde süzülüyor sanki.

Geri
Yukarı