Cyberpunk 2077 için performans artırma ve Sapphire trixx çözünürlük ayarı

Makaleler
42
Dün biraz araştırdıktan sonra biraz test yaparak görüntüyü bozmadan ideal performans için bazı ayarları denedim. Performans olarak 5500 XT 8 GB'a yakın bir kart kullanıyorsanız faydası olacağını düşünüyorum. Şu anda bu ayarları kullanıyorum ve performans ile görüntü kalitesi oynanabilir seviye diyebilirim. Yeni yamalar gelene kadar idare edecektir. Bazı gölge ayarları ve ayna kalitesi bir kademe düşürülebilir. Daha düşük kartlarda tüm ayarlar birer kademe indirilebilir.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Sapphire kart kullananların fidelityfx ayarı yerine özel çözünürlük kullanması daha iyi sonuç verebilir. Trixx programı ile kalite farkı hissedilmeden özel çözünürlük yapılıyor. Kart modeline ve gücüne göre tercih size kalmış. Ben 1080P oynamayı tercih ediyorum ama %90 çözünürlük ile farkı hissetmedim diyebilirim.

Screenshot_4.png

%90 için bu ayarı yapıp apply dedikten sonra özel çözünürlüğü oyun içinden seçiyoruz.

Screenshot_5.png

Sonuçlara bakarsak 5 FPS artış oldu.

1920X1080

100.jpg

1728X972.

90.jpg

Kaynak: A Comprehensive Look into Cyberpunk 2077’s Graphics Settings and Why They Matter – How to Run Cyberpunk above 60 FPS on AMD Hardware

Son düzenleme:
Dostum bazı çok droplara sebep olan ayarları açmışsın. Hareket bulanıklığı (Motion Blur) kesin kapalı olmalı. Film greni ve Kromatik bozulma da kapalı olmalı.

Geri
Yukarı