Cyberpunk 2077 İlk Günden Korsana Yenik Düştü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oynamak zorunda değilsin kardeşim. Ekonominden bana ne. Yok parası yokmuş yok zartmış falan. Benim korsan kullandığım şeyler oluyor başka platformlarda satın aldığım oyunları PC'de korsan oynuyorum mesela. Ama hiç yapımcıya para vermeden korsan oynamak savunulacak bir şey değildir.

O olay 20 yıl önceydi. O zamanlar orijinal oyunun varlığından bile haberdar değildi Polonya gibi, Türkiye gibi ülkeler.
Benim burada vurgulamak istediğim şey Cyberpunk 2077'yi korsan oynayanlara "zavallı" demesi ancak şirketin geçmişinde korsan olayları olması, zavallı kelimesinin yanlış olduğunu anlattım birnevi.

Steam'de arkadaş listemdeki herkes çatır çatır oynuyor şu an. Bu arkadaşlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil herhalde. :)

Hayır. Bu parayı vermeyip korsanı seçerseniz zavallı oluyorsunuz, cümlelerimi çarpıtmaya gerek yok.

Yazdıklarıma karşı çıkan herkes için örneği yükseltelim, ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

Audi A6 alacak param yok. Gidip korsan olarak arabayı çalayım, param yok nasıl olsa, değil mi?
Bu uç bir örnek.

10 lira satılan kitabı gidip korsan alayım.
Bu da düşük bir örnek.

İki durum da yanlış. Korsanı legal hale getirmeye çalışmayın. :)
Galiba çevren durumu iyi olanlarla çevrili ki böyle konuşuyorsun. Bizde biliyoruz doğru olmadığını ama şimdi ekonomi belli ülkenin hali ortada bu durumda korsan oynayana kızılması yanlış bence.

Oynamak zorunda değilsin kardeşim. Ekonominden bana ne. Yok parası yokmuş yok zartmış falan. Benim korsan kullandığım şeyler oluyor başka platformlarda satın aldığım oyunları PC'de korsan oynuyorum mesela. Ama hiç yapımcıya para vermeden korsan oynamak savunulacak bir şey değildir.
Kısmen haklı bir bakış açısı, ancak dünyanın en çok beklenen oyunundan bahsediyoruz. İnsan merak ediyor ve eğlenmek istiyor, insanoğlu böyle bir şey işte. korsan grupları birinden çalıp diğerine veriyor, cehennet gibi bir şey yani.

Steam'de arkadaş listemdeki herkes çatır çatır oynuyor şu an. Bu arkadaşlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil herhalde. :)

Hayır. Bu parayı vermeyip korsanı seçerseniz zavallı oluyorsunuz, cümlelerimi çarpıtmaya gerek yok.

İlk merak ettiğim şey empati yoksulluğun çocukluk travmasından mı kaynaklı yoksa seni şımartan ebeveynlerinden mi? İkinci merak ettiğim ise gülücük atmadan durup duramadığın.
Nasıl bir empati yapmamı bekliyorsun? Bu adamın oyunu oynayacak durumu yok, o halde 8 yıldır geliştirilen oyunu ve verilen emeği hiçe sayıp bu adamın korsan oynamasına göz yumalım dememi mi?
Korsan kültürüyle yetişmişseniz, sizin ebeveynlerinizde sorun var demektir, benimkilerde değil. Gülücüğü unutmuşum. :)

Nasıl bir empati yapmamı bekliyorsun? Bu adamın oyunu oynayacak durumu yok, o halde 8 yıldır geliştirilen oyunu ve verilen emeği hiçe sayıp bu adamın korsan oynamasına göz yumalım dememi mi?
Korsan kültürüyle yetişmişseniz, sizin ebeveynlerinizde sorun var demektir, benimkilerde değil. Gülücüğü unutmuşum. :)
Her korsan oynayanın ebeveyni de bir şey çalıyor veya zorla korsan oynatıyor çocuğuna değil mi? Her şeyi aileye bağlamayın.

Galiba çevren durumu iyi olanlarla çevrili ki böyle konuşuyorsun. Bizde biliyoruz doğru olmadığını ama şimdi ekonomi belli ülkenin hali ortada bu durumda korsan oynayana kızılması yanlış bence.
Ekonomi belli ülkenin hali belli. Bu halde Cyberpunk gibi optimizenin o'su olmayan oyunu oynatacak sistemi olan adama oyuna 250 TL vermek koymaz.

...dünyanın en çok beklenen oyunundan bahsediyoruz. İnsan merak ediyor ve eğlenmek istiyor...
İzlemesi bedava, yapacak bir şey yok. Ya da GOG üzerinde 5 kişi ortak alın buna izin veriliyor, CD çevirir gibi çevirirsiniz. Merak bahane değildir ve olmamalıdır.

DRM koruması olmayan oyunun da korsana yenik düştüğünü ilk defa gördüm, duydum. Korsana yenik düştü kelimesi saçmalık, zaten bir koruma yok. Hatta GOG sürümüne sahip olan biri size dosyaları verirse o şekilde bile oynayabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı