Çözüldü Cyberpunk 2077 kurulması gereken yer SSD vs HDD

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
9 Aralık'ta Cyberpunk 2077 ön siparişi vereceğim. Ertesi gün oyun çıkacak.
Sorum şu, oyunu SSD'ye mi HDD'ye mi atmalıyım? SSD'de şu anda 120 GB boş yerim var 50 GB temiz boş bırsknaya çalışıyorum. Oyun 70 GB başta yetiyor fakat sonradan muhtemelen güncelleme gelecek. HDD'ye mi kurmalıyım yoksa SSD'ye mi? HDD'de 400 GB boş yer var.

HDD'niz 7200 RPM ise HDD'ye kurabilirsiniz fakat benim tavsiyem SSD'ye kurmanız yönünde olacaktır. Cdpr de SSD'ye kurmanızı öneriyor.

HDD ile ilgili bilgim yok HDD modelini bile hatırlamıyorum.

Eğer SSD üzerine Windows kuruluysa hiç SSD'ye kurma. Ya yeni SSD al, ya da HDD'ye kur.

Hocam eskiden bütün oyunlarımı SSD'e atıyordum napayım şimdi? FIFA 20, BF1 gibi oyunları bekleme sürelerinden dolayı SSD'ye atıyordum. Onları da HDD'ye geçireyim mi? 490 GB SSD'de sadece Windows kurulu olunca oyun atasım geliyor.

SSD'ye kur. 50 GB boş bırakmaya gerek yok. 70 GB'tan fazla olacağını tahmin ediyorum.

Windows 50 GB boş olmasını tavsiye ediyor o yüzden var.

@Motionless IN White'a bu soruyu sormuştum.

Oyun SSD'ye kurmayı öneriyor ama ben HDD'ye kuracağım kusura bakmasın.

Sanırım gelen öneriler sonucunda HDD'ye kuracağım.

SSD'de sorun olacaktır, SSD'lerin belli bir miktar dolmadan sonra yavaşlamasıda var, bu durumda yeni SSD alabilecek değilseniz HDD'ye kurmalısınız.

Bu miktar ortalama kaç kez kaç GB? Uzun bir süre 40-50 GB boş yer ile kullandım. 3 yıl sonucunda gözle görülür fark vardır tabii ama bilgisayar yavaş değil. HDD o zaman.

Tabii ki böyle bir oyunu SSD'ye kurmak yararına olurdu ama o kadar az yer ile bunu yapmanı tavsiye etmiyorum. HDD'ye kur rahat rahat güncelleme aldığında vesaire boyut sıkıntısı çekmezsin.

Teşekkür ederim.

SSD doldurmamanızı öneririm. HDD kurun.

Şu anda bende aynı fikirdeyim teşekkürler.
Güncelleme:
https://m.n11.com/urun/samsung-860-evo-mz-76e500bw-25-500-gb-sata-3-ssd-858146?magaza=magic Cyberpunk için bu ürünü alacağım. Almadan önce HDD'de, aldıktan sonra bu üründe oynayacağım.

Son düzenleme:
9 Aralık'ta Cyberpunk 2077 ön siparişi vereceğim. Ertesi gün oyun çıkacak.
Sorum şu, oyunu SSD'ye mi HDD'ye mi atmalıyım? SSD'de şu anda 120 GB boş yerim var 50 GB temiz boş bırsknaya çalışıyorum. Oyun 70 GB başta yetiyor fakat sonradan muhtemelen güncelleme gelecek. HDD'ye mi kurmalıyım yoksa SSD'ye mi? HDD'de 400 GB boş yer var.

Şu an indiriyorum 55GB.

Geri
Yukarı