Cyberpunk 2077 mi, RDR2 mi?

Hocam selamlar,

Cyberpunk için konuşmak gerekirse oyun ilk çıktığı zamanki gibi problemli değil artık. Ancak ilk oluşan o algıdan dolayı insanlar hala kötümser yaklaşıyor. Yaklaşık 30-35 saatlik bir hikayeye sahip eğer tadına vara vara oynayacak olursan. Yan görevleri, ana hikayeden çok daha zevkli diyebilirim CP2077 için çok net bir şekilde.

Onun dışında RDR2 evet yavaş ilerleyen bir oyun ama bu zaten oynanış süresini uzatan bir etmen olduğu için bana sorarsan iyi bir şey. Ayrıca yavaş ilerlemesi oyunun sıkıcı olduğu anlamına gelmiyor. Her dakikası acayip keyifli bir oyun ve günün sonunda Rockstar Games'in elinden çıktığı için doğal olarak CP2077'den çok daha 'kaliteli' görünen bir oyun.

CD PROJEKT RED ile Rockstar Games'in oyununu mu karşılaştırıyorsun?

Merhaba arkadaşlar, iyi günler, yakın zamanda bir PS5 aldım, onda oyun oynamak istiyorum lakin ne alsam karar veremiyorum. İki tane oyun arasında kaldım: RDR2 vs. Cyberpunk 2077. GTA oyunlarının neredeyse hepsini bitirmiş ve sevmiş birisi olarak sizce RDR2'yi sever miyim? Açık dünya oyunlarını severim, hele iyi bir senaryosu varsa ve oyun kendi içine çekiyorsa, ama kovboy temasını sever miyim onu bilmiyorum. RDR2 sanırım çok ağır ilerleyen bir oyun. Aynı yandan Cyberpunk 2077, keza onunda bir sürü sorunu var o da beni içine çeker mi ona da emin değilim. Ama bildiğim kadarıyla CP2077 60 FPS çalışırken RDR2 30 FPS çalışıyor. 60 oynamak isterim tabii ki de. Sizce ne almalıyım?

Benim fikrimce RDR 2 ve cp karşılaştırılamaz. Cp bence çok şişirilen ama orta seviyede olan bir oyun RDR 2 tam tersi sessiz sakin bir şekilde şu an büyük bir kitleye göre ki buna bende dahilim oyun tarihinin en iyi yapı mıdır? Bence RDR 2 almalısın PC de 30 FPS oynuyorum ama 30 FPS'yi görmüyorsun oyunu oynarken o şekilde kapılıyorsun oyuna. Normalde oyunların hikayesinden çok kalitesine geniş hareket alanına önem versemde RDR 2 hikaye konusundada ayrı bir efsane.

Genel olarak bakacaksak en azından benim için RDR'nin daha önde olduğunu söyleyebilirim. GTA'ları sevdiyseniz RDR2'ye bir alışma sürecinden sonra oldukça bağlanırsınız muhtemelen. Hikâye oyunlarını seviyorsunuz RDR2 hikâyesi kaçmaz.

Geri
Yukarı