Cyberpunk 2077 olmuş mu?

Wheetau

Hectopat
Makaleler
2
2.senenin ardından oyunu yine oynayıp bitirdim. Bu sefer farklı bir senaryo ile devam ettim ve öyle bitirdim. İlk bitirdiğimde de beni çok eğlendirmişti ama cilalanıp güncellenmiş versiyonu daha bir zevk verdi. Sizler ne düşünüyorsunuz? Oynamayanlar veya yarıda bırakanlar bir şans vermeyi düşünür mü? Bence oynanır...

2.senenin ardından oyunu yine oynayıp bitirdim. Bu sefer farklı bir senaryo ile devam ettim ve öyle bitirdim. İlk bitirdiğimde de beni çok eğlendirmişti ama cilalanıp güncellenmiş versiyonu daha bir zevk verdi. Sizler ne düşünüyorsunuz? Oynamayanlar veya yarıda bırakanlar bir şans vermeyi düşünür mü? Bence oynanır...
Oyunu ilk çıktığı dönem 3 kez bitirip bir köşeye bırakmıştım, keyif vermişti doğru beklentiler ile girdiğim için ama tekrar bitireceğimi düşünmüyordum. Edge Runners animesinin çıkışı ile tekrardan hype'lanıp oyunun cilalanmış versiyonunu tekrar oynadım ve oyunda yapılabilecek her şeyi 50 saat gibi bir süre oynayarak yaptım. Şunu söyleyebilirim ki buglar henüz tam manası ile çözülmüş değil, 2 tane görev kıran hata ile karşılaştım ve tekrar görevi oynayarak bu hataları çözdüm. Optimizasyon problemi maalesef hala devam ediyor ve Japan Town gibi bölgelerde oyun 30 FPS'in altına düşüyor. Oyunu bu seferki bitirişimde oyunun ne kadar kısa kesildiği, bazı görevlerin yarıda kaldığı ve yetiştirilemediği daha çok gözüme battı. Her şeye rağmen ben oyundan çok fazla keyif aldım ve tekrar %100 yaparak bitirdiğim için pişman değilim.

Ben ilk çıktığında o kadar buglıydı ki hikayeden kopartıyordu beni bu yüzden bırakmıştım. Diyor musun ki oynanır bir şansı hak ediyor?

Artık oldu bence ya.

Evet o bugların çok büyük bir kısmı düzeltilmiş diye yazıyor her yerde. Sanırım iş yoğunluğumu azaltıp bir şans verebilirim teşekkürler.

İlk oynadığım sürümde bile oyun kıran bir hata yoktu, ufak tefek npc hatası hatırlıyorum sadece. Bu oynadığımda da yine oyun kıran bir hata göremedim lakin optimizasyon dedikleri gibi biraz leş :D
Herkes olumluya döndüğüne göre şans vermeyen arkadaşlar şans verebilir gibi :)

Oyun her zaman iyiydi zaten, çıktığı dönem oynayıp 2 kere bitirdim. Ben internette oyunu gömen 2 kesim olduğunu görüyorum, ilk kesim zaten oyun çıkmadan bile balon olacağını düşünen ve teknik sıkıntılar ile çıktığını görünce sevinçten havaya uçan oyunun antileri.

İkinci kesim sırf ikisi de açık dünya kullanıyor ve modern zamanlarda geçiyor diye oyunun RPG etiketine sahip olduğunu dahi bilmeyip GTA ile kıyaslayan kesim. Hala daha Cyberpunk 2077'yi GTA benzeri bir oyun sanıp da satın alıp, sonra diyalogları görünce çok sıkıcı deyip tüyen ciddi bir kesim var. Bu iki kesimin de yorumları benim için pek bir şey ifade etmiyor açıkçası.

Kimse kusura bakmasın Cyberpunk 2077 ilk çıktığı günkü haliyle kalsaydı bile yeni çıkan Assassin's Creed oyunları yerine yine Cyberpunk 2077 oynamayı tercih ederdim, oyun şu bozuk haliyle bile Ubisoft oyunlarını ezer geçer.

Oyunun daha ilk başlarında şehirdeki yapay zekaları görünce oynama isteğim kaçmıştı. Kapalı alanlarda ise sadece bir köşeye montelenmiş gibi duran kalabalık gruplarda cabası.

Geri
Yukarı