Cyberpunk 2077 parasına değecek bir oyun mu?

bartp04

Centipat
Daha fazla  
Cyberpunk 2077 şu an %50 indirimde ve zaman zaman "acaba alsam mı?" diye düşündüğüm ama çıkışından beri ön yargılarımı kıramadığım bir oyun kendisi. Oyun daha makûl bir fiyatta olsa düşünmeden alırdım ama fiyatı böyle. Cyberpunk'ı da alırsam yaz indirimlerindeki harcamam tamamen böyle olacak. (Persona 5 Strikers'ı indirimin ilk günü almıştım sadece toplam fiyatın ne kadar olacağını göstermek için ekledim.) Sonraki zam iddialarından dolayı ikilemde kaldığım için bu konuyu açmak istedim. Sizce değer mi?

Ekran görüntüsü 2023-07-02 114740.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben korsan oynadım ama para vererek de belki alırdım güzel oyundu, kısa da sürmüyor yan görevleri falan yaparsan.

SpeedRunners'ı buradan alın. Cyberpunk 2077 için ise bir şey diyemeyeceğim. Oyunda Panam Palmer diye bir afet olduğu için oynayamıyorum kendisini artık :)

Cyberpunk 2077 şu an %50 indirimde ve zaman zaman "acaba alsam mı?" diye düşündüğüm ama çıkışından beri ön yargılarımı kıramadığım bir oyun kendisi. Oyun daha makûl bir fiyatta olsa düşünmeden alırdım ama fiyatı böyle. Cyberpunk'ı da alırsam yaz indirimlerindeki harcamam tamamen böyle olacak. (Persona 5 Strikers'ı indirimin ilk günü almıştım sadece toplam fiyatın ne kadar olacağını göstermek için ekledim.) Sonraki zam iddialarından dolayı ikilemde kaldığım için bu konuyu açmak istedim. Sizce değer mi?

Eki Görüntüle 1844035

Ben 1 hafta once deneyimledim, oyun cok sikici. Durmadan diyalog geliyor, bende diyalog okumayi sevmedigim icin hikaye tam olmuyor. Bunu bilerek alin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 1844035

Epic Games'ten 125'e aldım geçen ay 250'ye kadar değer ama 400 çok maalesef.

90tl ye ilk zamanlarda almıştım oyun güzel uzun sürüyor hikayesi de güzel ama o fiyata değer mi bilmiyorum.

400 TL'ye alabileceğin daha iyi oyun/oyunlar var. 125 TL zamanları olsa değebilirdi.
  • Oyunun müzikleri çok güzel. Playliste atılacak cinsten parçalar var. Özellikle Never Fade Away mükemmel bir şey.​
  • Grafikler yine oldukça güzel. Night City özellikle geceleri çok iyi gözüküyor.​
  • Hikâye fena değil. Tırt değil, aman yarabbi değil. Güzel vakit geçirtir. Tempo biraz sıkıntılı ama. Sonlarda güzelleşiyor ve bitiyor.
  • Yan görevler çok iyi. CDPR bu işi en iyi yapan yapımcılardan biri. Joshua, Peralez görevleri gibi bazı görevler bayağı bayağı iyi.
  • Yukarıdakiler güzel kısımlarıydı. Şimdi gömme zamanı. Yapay zekâyla başlamak isterdim ama öyle bir şey yok.
  • RPG ögeleri yok neredeyse. Seçimlerin etkisi oyunun sonlarında yaptığın birkaç seçimden ibaret. Yetenek ağacı anlamsız. Mesela bir sürü hızlı hack var ağaçta. Hepsi gereksiz çünkü kısa devreyle tüm işini hızlıca ve kolayca halledebiliyorsun. Diğerleri fantezi işi.
  • Mekanikler hakkında konuşmak istemiyorum.
  • Açık dünya tablo. Yapacak kayda değer bir şey yok. Dünyası da canlı olmaktan oldukça uzak.
  • Kombat bayıyor bir yerden sonra. Yapay zekânın kötü olması, oyun süresini taşıyacak kadar oynanışta çeşitlilik olmaması vs. Ayrıca zorluk dengesinde problem var. Zorluk ne olursa olsun bir yerden sonra oyun kolaylaşıyor ve sıkıcı oluyor bu.
  • Buglar hâlâ var ama oyun bozan cinsten değil.
  • Bu maddeyi sonradan ekliyorum. Rezalet bir çıkış yaptığı için direkt 1 puan daha sildim oyundan. Aynısını TLoU bittikten sonra ona da yapacağım. Oyuncuların balık hafızalı olmasına güvenip bu rezilliklerle karşımıza çıkamazlar. Biraz daha bozuk çıkış yapan oyun görürsem gelip olumsuza da çeviririm bu incelemeyi.
  • 800 TL'ye kesinlikle alınmaz. İndirimli hali de dahil.
  • Bu oyundan ne beklenmeli ve puanlama kısmına gelelim. Bu oyunu alıp ana hikâye + yan görev oynayıp kaldıracaksın rafa. Biraz şehirde gezip fotoğraf çekersin bir de. Hikâye, yan görevler, müzikler ve grafikler seni tatmin eder yeterince. Oynanışta çok beklenti olmazsa sen oyunu bitirene kadar götürür, mutlu mutlu bitirirsin oyunu. Benim gibi haritadaki her şeyi silip süpürmeye çalışan manyaklardansan bırak o huyu bunu oynarken. Vaktine yazık olur.
  • 6/10

Yeni konular

Geri
Yukarı