Cyberpunk 2077 Optimizasyon Güncellemesi Gelir mi?

solace

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, aşağıdaki sistemi kullanıyorum. Bildiğiniz üzere oyunun önceden yayınladığı tabloya göre bu sistemle en azından sabit 60 FPS oynayabilirim diye düşündüm herhangi bir ayarda fakat siz de takdir edersiniz ki birçok kişi aynı problemden muzdarip, bu problem de bildiğiniz gibi optimizasyon sorunu. Oyunda en düşük ayarlarda RTX vs. her şey kapalıyken bile sabit 60 FPS oynayamıyorum bu sistemle. Evet, yer yer 80-90 hatta 100 FPS'leri gördüğüm oluyor kapalı alanlarda fakat şehir içinde, çatışmada vs 45-50 FPS altına düşmese bile 60 FPS sabit oynanmıyor. Sizce bu durum düzeltilebilir mi çünkü Ultra ayarlarda da oynasam hemen hemen aynı FPS’i alıyorum? Düzeltilirse de ne zaman düzeltilir sizce? Teşekkürler şimdiden.

Anakart: MSI B450M Mortar Max | Kasa: Sharkoon TG4 RGB | CPU: AMD Ryzen 5 3600X | PSU: Corsair CV650 650W 80+ Bronze | RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz (8x2=16 GB) | Mouse: SteelSeries Rival 600 | GPU: MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC | monitör: Acer VG240YPBIIp 24" 144Hz 1ms | SSD: Samsung 860 Evo 1TB M.2 SSD | Klavye: Corsair K70 Cherry MX Low Profile | HDD: Seagate Barracuda 2TB HDD | Kulaklık: SteelSeries Arctis 5 RGB

Herkes güncellemeyle düzelir diyor lakin GTA 4 faciasını unuttu herkes :) Umarım GTA 4 gibi düzeltilemeyecek şekilde bir optimizasyon faciası değildir bu. Zaten şehrin ölü olması, sürüş ve hasar mekaniklerinin kötü olması vs. bir sürü sebepten hayal kırıklığı oldu bir çokları için.

Bug ve glitch'ler bir nebze giderilir ama FPS'lerin artacağını hiç sanmıyorum. Bu dediğim sorunlar bile aylar sonra anca düzeltilir. Oyunu neresinden tutsan elinde kalıyor.

%100 gelir.
Ben oyunu custom ayarlarında 30 FPS'de oynuyorum. Alışık olduğumdan 30 fps ile oynayabiliyorum. Bazı insanlar vardır illa bir oyunu 60 FPs değil 150 300 FPS'de oynamak isteyen ve bana göre abartı. Bana göre bir oyunu akıcı oynamak için minimum 60 FPS yeterli.

Oyunun şu haliyle hedefledikleri satış rakamına ulaşamazlar. Yani seve seve stabil hale sokacaklar oyunu.

Tabii ne kadar düzeltebilirler orası muamma.

Son düzenleme:
Ümidimiz geleceği yönünde ama CD Projekt teknik kısımda deneyimsiz bir şirket. RDR2 de böyleydi ancak Rockstar aşırı köklü ve tecrübeli bir firma hızlıca toparladılar oyunu. CD Projekt aynı kabiliyeti gösterebilecek mi bilemiyorum ama onları büyük bir test bekliyor. Oyunu yapmak önemli olan kısmı değil, onu güzelce sunmakta gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı