Cyberpunk 2077 Optimizasyon Faciası

@Mithranlia sende nasıl performans?

Düşük ayarlarda 30 FPS altına yer yer düşüyor ama genel olarak 30-50FPS arası oynuyorum. Bazı ayarları yükselttim 30 FPS gene kabul edilebilir de sabit olmaması rahatsız ediyor ve gözümü yoruyor :(. Sence güncellemeler ile FPS ne kadar artabilir?
Senin sistemde bir şeyler var galiba.

Ayarlardan emin misiniz? Hadi benim mobil sürüm FPS daha düşük olsa bile medium ayarlarda 60-70 nasıl alıyorsunuz? Ekran kartının 1650 olduğuna eminsinizdir diye düşünmek istiyorum.

@Sadullah Ağabey'in yaptığı test gerçekten içler acısı. GTX 1660S bile High ayarlarda 30 - 40 FPS alabiliyor. RX 570 low ayarlarda 60 FPS alamıyor. Yeri geldiğinde 35'e kadar düşüyor. Bu oyun gerçekten 7 yıldır yapılıyor mu? Hiç mi optimizasyona el atmamışlar? Hayal kırıklığı oldu benim için şimdiden.

Sadullah Ağabey'in yaptığı test yayını.

Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

@Motionless IN White

Bu optimizasyonun böyle olma sebebinin yeni nesil kartları sattırmak için olduğunu düşünüyorum, başka bir açıklaması olamaz bana göre.

Sistem gereksinimlerini belirlerken neye göre belirlemişler hala anlamış değilim.
Bıkmadınız mı artık şu oyunu eleştirmekten ?

Çoğu büyük oyun ilk başlarda optimizasyon sorunları ile çıkar zaten, Cyberpunk 2077'de bunlardan birisi. Birkaç haftaya veya aya düzeltilecektir bunlar. Oyuna çamur atayım diye saçmalıyorsunuz.

Ben de çok sorun yaşıyordum. Bu sabah GeForce GameReady güncellemesini yaptıktan sonra GeForce Experience üzerinden Cyberpunk'ı Optimum ayarlarda çalıştırdım. RTX 2060 ile, Ultra-High karışık ayarlarda, RTX ve DLSS açık vaziyette 60-75 FPS oyun deneyimi yaşıyorum.

Son düzenleme:
Oyunu eleştirdiğim falan yok. Oyunu ben de sevdim. Ancak gözle görülecek şekilde optimizasyon sorunu var ve bu beni rahatsız ediyor. Oyunu akıcı oynayamadıktan sonra ne anlamı kalıyor açıklar mısınız lütfen?
Herkes düzelecek diyor veya inanıyor. Defalarca aynı muhabbet üzerinden konu açmanın manası yok bence.

@Sadullah ağabey'in yaptığı test gerçekten içler acısı. GTX 1660S bile High ayarlarda 30 - 40 FPS alabiliyor. RX 570 Low ayarlarda 60 FPS alamıyor. Yeri geldiğinde 35'e kadar düşüyor. Bu oyun gerçekten 7 yıldır yapılıyor mu? Hiç mi optimizasyona el atmamışlar? Hayal kırıklığı oldu benim için şimdiden.

Sadullah Ağabey'in yaptığı test yayını.

Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

@Motionless IN White

Bu optimizasyonun böyle olma sebebinin yeni nesil kartları sattırmak için olduğunu düşünüyorum, başka bir açıklaması olamaz bana göre.

Sistem gereksinimlerini belirlerken neye göre belirlemişler hala anlamış değilim.

Evet şu anda optimizasyon kötü ama ileride düzelteceklerdir. Ne kadar düzelir bilemem sonuçta,
Yüksek ayarlar için önerilen 1060'ın yer yer 40 45 FPS aldığını görüyoruz.

Ben de tecrübelerimi belirteyim;

r5 3600 + rtx 2070 strixx + dual channel 16 gb 3000mhz ram, + samsung evo ssd'de oyun high-medium karışık ayarlarda şehir içinde 40-55, kapalı alanda 70-80 anca alabiliyor. ultra yapınca kalabalık şehir içi yerlerde 30-35 fpslerde sürünüyor. Oyunun optimizasyon sorunu olduğu açık.

"İlk haftalarda olur öyle şeyler" demek bence çok yanlış. Bu oyun 7-8 yıldır geliştirilen, 2020 Nisan'da çıkması gerekirken Aralık'a alınan bir oyun. Böyle hatalar asla olmamalıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı