Sürprizbozan Cyberpunk 2077 Phantom Liberty hangi sonu yaptınız?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu olaylar reed aradıktan sonra oluyor değil mi?
Evet, Reed şehir dışına çıkıyor onunla vedalaşıyoruz doktorları ayarlayıp seni arayacağım diyor aradığı zamanda tedaviden bahsediyor 1 hafta maksimum 1 ay rehabiliten sürer diyor ve herhangi bir problem olmayacağını rahat olmamızı söylüyor ardından kabul edersek tanıdığı cerrahlalar tarafından ameliyat oluyoruz. Yazdıklarımın bir kısmı Silverhand ile veda konuşması vs. Ameliyata giderken ki yolculukta gerçekleşiyor diğer kısmı da 2 sene komada kalıp uyandıktan sonraki zaman zarfında gerçekleşiyor.

Ağır spoiler ona göre okuyun.

/
/
/
/

Songbird'ü aya gönderdim ve bunun ne için ne yazık ki Reed'i öldürmek zorunda kaldım. Jhonny hem Songbird hem de Reed konusunda haklıydı. Songbird Hansen'ı, Reed'i, Myers'ı ve V'yi fena halde parmağında oynatmayı başarmıştı. Reed ise halen ilkeleri uğruna kendisine yapılanları görmezden gelerek sözde ülkesi için ama aslında Myers'ın kişisel çıkarları için savaşıyordu, bunu vatanseverliğin arkasına saklanarak kendisinden bile gizliyordu, sınırsız sadakati en büyük zaafıydı, kendisini bu anlamda Arthur Morgan ile benzetmiyor değilim.

Songbird'ü V'yi kandırmış olmasına rağmen niye mi aya gönderdim? Evet aslında hak etmiyordu bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Peki Myers ve FİT'nin kendisine yaptıklarını hak etmiş miydi? Sözde devlet adına ama aslında Myers'ın kişisel çıkarları için Kara Duvarın ötesinde debelenirken yapay zekalar tarafından enfekte olmayı hak etmiş miydi? Belki başta Kara Duvarın ötesinde geçebiliyor olmak onun için eğlenceliydi ama Myers'ın her seferinde daha fazlasını istemesiyle ve daha derine inmesiyle bunun hata olduğunu elbette anlamış oldu. Tüm sonları deneyerek fark ettiğim bir şey var. Songbird Myers'ın eline düşmekten ölmekten bile daha çok korkuyor ki kendisini öldürmemizi istiyor. Jhonny'nin şirketler ve devletler hakkında haklı olduğu bir nokta daha işte, nasıl olur da bir insanı ölmeyi yeğleyecek hale getirirsiniz?

Reed tutturmuş yok Songbird hain yargılanması lazım, bunlar yanına kâr kalmamalı cart curt. He paşam kim bilir sen neler neler yaptın da yanına kâr kaldı ya da Myers ya da Alex (Alex'e yine ısındım aslında tek derdi emeklilik olmuş onun da sonuçta). Songbird'ün de yapıp yanına kâr kaldığı şeyler illaki vardır da eminim bunlar Reed'inkilerin yanından bile geçmez. Bırakalım bu da Songbird'ün yanına kâr kalsın. Tek derdi hayatta kalmak ve hapishanesinden kurtulmak olan Songbird mü yoksa hala ilkemde ilkemde diye diye sırtından bıçaklanmayı adet haline getirmiş Reed mi? Tercih sizin oyun sonuçta kimseye bir şey diyeceğim yok ama benim ahlaki değerlerime göre V ile Songbird arasında ki tek fark Songbird'ün artık köşeye sıkışmış bir hayvandan farkı kalmaması ki bu durum yaptıklarını gayet iyi açıklıyor, V kendisine başka çareler bulabilecek haldeyken Songbird ya kaçacak ve kendisini tedavi edecek ya da Myers'ın silah kılıfındaki bir tabanca olmaya devam edecek. Songbird'e kızdığım en büyük nokta yalan söylemesiydi, yoksa her şeyi adam akıllı anlatsaydı en azından gönlüm rahat yardım ederdim. Her şeye rağmen Jhonny'nin de dediği gibi önemli olan Songbird'ün sistemin bir çarkı olmaktan kurtulup özgür kalmasıydı. En başında bunun için söz vermiştim ve sözümü tuttum, Songbird sözünü tutmamış olabilir ama en azından ben öz saygımı korumuş oldum gerisi Songbird'ün sorunu, ister vicdan azabı çeker ister V'ye yardım etmenin bir yolunu bulur ve borcunu öder.

Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla Songbird'ü aya gönderdiğimiz sonda hayatta kalıp kalamadığından emin olmadığımız söylenmiş ama bu doğru değil. Songbird final görevinden bir süre sonra V'ye mesaj atıyor ve ona kendisine evi anımsatan yere gitmesini söylüyor. Oraya gittiğimizde ay şehrinden bir hediye (Songbird'ün V'ye hediye almayı düşünebilecek ve bunu dünyaya göndermeyi başarabilecek kadar iyi halde olduğu anlamına geliyor) ve epic bir implant buluyoruz. Ama asıl nokta bu değil. Bay Mavi Göz, kendisi Songbird'e yardım eden ve dikkatli incelerseniz CP2077'nin Gaunter O'Dimm rolünü üstlenen kişidir ama bu sefer kendisi hakkında epey az şey bilmekle beraber sadece belli bir sonu seçersek kendisiyle birebir konuşabiliyoruz ve tabi bu da sadece iş için olduğundan zaten öyle gizemli konulara girilmiyor ama kendisi muhtemelen Songbird'ün tedavi edilmesini sağlamış olacak ki (elbette hayrına yaptığını düşünmüyorum) bize ödül olarak hayallerimizin ötesinde bir zenginlik vaat ediyor. Bu zenginlik artık nedir ne değildir sonraki CP oyununa kadar bunu bilemeyeceğiz ama sonraki oyunda V ana karakter olmasa bile eminim ona ne olduğuna mutlaka değineceklerdir, CDPR bunu atlamaz. Yani Songbird hayatta, en azından birisi kendisine dayatılan ilkelerin aslında o kadar matah bir şey olmadığını anladı ve her şeyi geride bırakmayı başardı.

Bence bu DLC V'nin değil Songbird'ün hikayesiydi ve son anda metrodayken belki onu Reed'e teslim edeceğimizi düşünmesine rağmen yine de bize yalan söylediğini itiraf etti ve kaderini tüm güveniyle bizim ellerimize bıraktı. Bize bir seçenek sundu. Songbird kötü biri değildi, kötü şeyler yapmak zorunda kalan bir insandı sadece.

Songbird hem haklı hem haksız. Madem hayatta kalmak istiyorsun neden doğrudan söylemeyip bize en sonunda kazık atıyorsun? Tedavi olduğumuz son zaten beterin beteri, ne arkadaşlarımız kalıyor ne eski hayatımız, yaşıyoruz ama ne uğruna? Bu oyunda iyi son diye bir şey yok cidden.

Arkadaşlar ana hikayede evelyn parker ölmeden önce Judy beni görüşmeye çağırdığı sıra, ben Phantom libertye geçiş yaptım daha Takemura ile, Yorinobu'nun kız kardeşiyle konuşma görevini de yapmamıştım plan kuruyorduk o sıra Phantom liberty e geçtim ben ana hikayede oynamak istiyorum şimdi de libertyde hikayeyi belirleyen karar verme aşamasındayım ne yapmam lazım, alexle v 2 ağgezerin kılığına girdiği görevin ortasındayım oyun nasıl bitecek ya anlamadım, spoiler umurumda değil en güzel şekilde devam etmek istiyorum v kurtulsun saygınlığı olsun işlere devam, 6 ay hayatı vardı sözde ama son geldikten sonra en sonki yere atması lazım oyunun sanırım. Yoksa liberty sonu ayrı mı anlamadım nasıl iş bu ben libertyden sonra ana hikayeye devam edebilecek miyim yarım kaldı.

Songbird'i uzaya gönderince hayatta kalamıyorsak teslim edelim ve hayatta kalalım derim..
Hocam oynadıysan oku ;

Hocam hayatta kalamıyorsun hiç bir şekilde sibernetik takamıyorsun nanabot filanda kullanmadıkları için ameliyatta hiç bi şekilde siber donanım takılmıyor normal insan gibi oluyorsun sana bi vursalar tek yicek haldesin yani o sonu hiç tercih etmem.

Hocam oynadıysan oku;

hocam hayatta kalamıyorsun hiçbir şekilde sibernetik takamıyorsun nanabot filanda kullanmadıkları için ameliyatta hiçbir şekilde siber donanım takılmıyor normal insan gibi oluyorsun sana bir vursalar tek yiyecek haldesin yani o sonu hiç tercih etmem.

Kafamda netleşemedi ben V'yi yaşatmak istiyorum v bir türlü yaşadığında liberty DLC bittiğinde normal insan mı olacağım yani çevrem niye terk ediyor beni nasıl bir son bu. Ana hikaye ne olacak?

Kafamda netleşemedi ben V'yi yaşatmak istiyorum v bir türlü yaşadığında liberty DLC bittiğinde normal insan mı olacağım yani çevrem niye terk ediyor beni nasıl bir son bu. Ana hikaye ne olacak?
Unutma ki ''V'bir HayalPerest'dir....'' V hiç bir zaman mutlu olamaz bunuda unutma sonlarda hiç bir şekilde V mutlu olamıyor.

Dlc bittiğinde gene aynı başa dönüceksiniz normal insan olmuyorsunuz.

Sert spoiler
DLC de Songbird'ü yakaladıktan sonra Reed seni arayacağım diyor ve tedavi sözü veriyor. Reed aradığında tedaviyi kabul edersen diğer kalan görevlerin hepsi iptal oluyor ve oyunun alternatif sonuna gidiyorsun. Tedavi sırasında sinir sistemin hasar görüyor, 2 yıl habersiz/gizli tedavi gördüğün için arkadaşların seni hayatından çıkarıyor. Sinir sistemin hasar gördüğü için implant falanda kullanamıyorsun ama normal bir insanın yapabileceği her şeyi yapıyorsun. Ve sıradan birisi olarak hayatına devam ediyorsun. Bence cannon son bu olmalı, 2. oyunda V'yi iş bitirici olarak falan görmek iyi olur ya da bir yolunu bulup hızlı günlerine döner.

Sert spoiler.
DLC de Songbird'ü yakaladıktan sonra reed seni arayacağım diyor ve tedavi sözü veriyor. Reed aradığında tedaviyi kabul edersen diğer kalan görevlerin hepsi iptal oluyor ve oyunun alternatif sonuna gidiyorsun. Tedavi sırasında sinir sistemin hasar görüyor, 2 yıl tedavi gördüğün için arkadaşların seni hayatından çıkarıyor. Sinir sistemin hasar gördüğü için implant falanda kullanamıyorsun ama normal bir insanın yapabileceği her şeyi yapıyorsun. Ve sıradan birisi olarak hayatına devam ediyorsun. Bence cannon son bu olmalı, 2. oyunda V'yi iş bitirici olarak falan görmek iyi olur ya da bir yolunu bulun hızlı günlerine döner.

Hocam sizce işbitirici sarmaz bence, ama olursa aynı malfunctionlar eklenirse güzel olur.

Geri
Yukarı