Cyberpunk 2077 Ray Tracing ve DLSS 2.0 ile Geliyor

Kendinizi üzmeyin o kadar. PS4'e de çıkacak bir oyundan söz ediyoruz ve donanımsal olarak aşırı güçlü bir cihaz olmadığını hatırlatırım. Grafiklerin kalitesi sistem bileşenlerine göre değişiklik gösterecektir ama oynanabilir bir FPS değeri için piyasadaki en yaygın kartlar üzerinden optimizasyonu yapılacaktır.
GTA5'de PS3'e çıktı ama 720P bile oynanmıyor 640P çıktı. Bunda da durum böyle olursa hiç çıkmasın daha iyi vallahi. Zaten grafik yönüyle öne çıkan bir oyun düşükte oynamak psikolojik olarak '' Ya ben buna para veriyim ama düşükte oynamak istemiyorum.'' algısı oluşuyor.

Bu oyun bu kadar şişiriliyor ama lütfen balon olmasın. 🙏

Ama şunu düşünmeniz lazım: Çıkış/tanıtım sürelerine göre baz alırsak PS3 - 2006, GTA 5 - 2013, PS4 - 2013 şeklinde ilerliyor. Ve hala PS4'e de oyun gelmeye de devam ediyor. Haliyle konsol oyunlarının satışında ciddi gelir var. Doğal olarak optimizasyon yapılırken buna fazlasıyla dikkat edilmiştir, hala da ediliyor olabilir. Yoksa PC tarafında da GeForce Now, Google Stadia gibi ciddi avantaj sağlayan platformlar var. Dolasıyla standart kullanıcının da keyif alması için doğru adımlar atılacaktır. Witcher 3: Wild Hunt, sayısız PC'de oynanmıştı. Ve yine aynı şirketin, oyun dünyasına bir armağanıydı.

Geri
Yukarı