Cyberpunk 2077'de DLSS kullanılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

MEMOT22

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle oyunu daha önce oynayıp bitirmiştim. O zamanlar için böyle bir sıkıntım yoktu. Phantom liberty ile geri dönmek istedim ve DLSS'i açamadığımı fark ettim. FSR'ı kapatıp tekrar denedim, DDU ile driverları silip, tekrar kurup denedim, donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye bir ayar var. Bu ayarı açarsanız sorununuz çözülür yazıyordu. Bunu da denedim olmadı. Son olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX ayarlarından işlemciyi ekran kartımı seçtim, yine olmadı. Bu nalet şeyin çözümü nedir bilen var mı? İnternetteki her yöntemi denedim.
Not: RTX 2060 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 21.21.43.58.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 21.21.43.58.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 54
Merhaba, öncelikle oyunu daha önce oynayıp bitirmiştim. O zamanlar için böyle bir sıkıntım yoktu. Phantom liberty ile geri dönmek istedim ve DLSS'i açamadığımı fark ettim. FSR'ı kapatıp tekrar denedim, DDU ile driverları silip, tekrar kurup denedim, donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye bir ayar var. Bu ayarı açarsanız sorununuz çözülür yazıyordu. Bunu da denedim olmadı. Son olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX ayarlarından işlemciyi ekran kartımı seçtim, yine olmadı. Bu nalet şeyin çözümü nedir bilen var mı? İnternetteki her yöntemi denedim.
Not: RTX 2060 kullanıyorum.
Çözünürlük ölçekleme kısmında herhangi bir şeyin açık olmaması gerek. Denemişsinizdir muhtemelen ama kesinleştirmek isterim.

DLSS açılamıyor olsa direk ayarlarda görünmüyor zaten.

O ayar DLSS'in aktıfliğini engellemiyor. Sorunla alakasız yani.

DLSS ve FidelityFX temelde aynı çalışma prensibine sahip. İkisini aynı anda çalıştıramazsınız. Forza Horizon 5 oyanrken ben de FSR açarsam DLSS otomatik kapanıyor. Bence alakasız olan şey mesajlarınız.

Fidelity FX açıkken DLSS'i nasıl açmayı planlıyorsun?
Eki Görüntüle 1958023
Okuduğunu anlamıyor musun sen? Bak ne yazmışım.

DLSS ve FidelityFX temelde aynı çalışma prensibine sahip. İkisini aynı anda çalıştıramazsınız. Forza Horizon 5 oyanrken ben de FSR açarsam DLSS otomatik kapanıyor. Bence alakasız olan şey mesajlarınız.
Ben de ikisini aynı anda çalıştırmaya uğraşmıyorum zaten. FSR'ı kapatıp, denediğimi yazmıştım. En son açık kalsın bare diyerek açmıştım. Ekran görüntüsü alırken de kalmış.

Tamam dlss ayarı aktif olsa arkadaş salak değil onu açacak zaten. Benzer bir durum yaşamış olarak tecrübemi paylaşıyorum, sen neden dislike atıyorsun?

Okuduğunu anlamıyor musun sen? Bak ne yazmışım.

Hocam çözünürlük ölçeklendirme ayarlarının hepsini kapatıp oyunu yeniden başlattıktan sonra ekran görüntüsü atar mısınız?

Geri
Yukarı