Cyberpunk 2077'de DLSS kullanılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

MEMOT22

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle oyunu daha önce oynayıp bitirmiştim. O zamanlar için böyle bir sıkıntım yoktu. Phantom liberty ile geri dönmek istedim ve DLSS'i açamadığımı fark ettim. FSR'ı kapatıp tekrar denedim, DDU ile driverları silip, tekrar kurup denedim, donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye bir ayar var. Bu ayarı açarsanız sorununuz çözülür yazıyordu. Bunu da denedim olmadı. Son olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX ayarlarından işlemciyi ekran kartımı seçtim, yine olmadı. Bu nalet şeyin çözümü nedir bilen var mı? İnternetteki her yöntemi denedim.
Not: RTX 2060 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 21.21.43.58.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 21.21.43.58.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 54
Ray Tracing seçeneğini aktifleştirebiliyor musunuz?

Tamam dlss ayarı aktif olsa arkadaş salak değil onu açacak zaten. Benzer bir durum yaşamış olarak tecrübemi paylaşıyorum, sen neden dislike atıyorsun?
DLSS ile FSR'ın alakasız olduğunu söylemeniz yanlış. Ne yapmamı bekliyorsunuz?

Durumunla ilgili daha detaylı bilgi vermelisin. Windows versiyonun nedir? Nvidia Geforce Experience sisteminde yüklü mü? Yüklüyse oyuna otomatik optimizasyon yapmış mı? Yapılı haldeyse DLSS'i belki o kapatıyordur ve düzenlemeni engelliyordur. Benzeri bir sorun Nvidia forumda açılmış; https://www.nvidia.com/en-us/geforc...nable-dlss-in-cyberpunk-2077-on-rtx-2060-but/

Eğer güncel sürücü kaynaklıysa, eski bir sürücüyü yükleyip açmayı dene.

Okuduğunu anlamıyor musun sen? Bak ne yazmışım.
Son bir hatırlatma, yardım isteyen sensin. Agresif yapamazsın. Babanın uşakları yok, tamamen gönüllü olarak yardım ediyoruz. Bu durumda sana sorulan sorulara yanıt verip, eğer yazdıysan daha önce ve konuyu yanıtlayan kişi okumadıysa, yazdım zaten deyip geçersin, agresif yapmazsın.

Attığın ekran görüntüsünde FSR açık. Kapattığını söylesen de dikkatinden kaçmış olabilir olarak değerlendirdim çünkü attığın ekran görüntüsü başından FSR açık bir şekilde atılmış durumda.

Ray Tracing seçeneğini aktifleştirebiliyor musunuz?

DLSS ile FSR'ın alakasız olduğunu söylemeniz yanlış. Ne yapmamı bekliyorsunuz?
RTX açabiliyorum.

Durumunla ilgili daha detaylı bilgi vermelisin. Windows versiyonun nedir? Nvidia Geforce Experience sisteminde yüklü mü? Yüklüyse oyuna otomatik optimizasyon yapmış mı? Yapılı haldeyse DLSS'i belki o kapatıyordur ve düzenlemeni engelliyordur. Benzeri bir sorun Nvidia forumda açılmış; https://www.nvidia.com/en-us/geforc...nable-dlss-in-cyberpunk-2077-on-rtx-2060-but/

Son bir hatırlatma, yardım isteyen sensin. Agresif yapamazsın. Babanın uşakları yok, tamamen gönüllü olarak yardım ediyoruz. Bu durumda sana sorulan sorulara yanıt verip, eğer yazdıysan daha önce ve konuyu yanıtlayan kişi okumadıysa, yazdım zaten deyip geçersin, agresif yapmazsın.

Attığın ekran görüntüsünde FSR açık. Kapattığını söylesen de dikkatinden kaçmış olabilir olarak değerlendirdim çünkü attığın ekran görüntüsü başından FSR açık bir şekilde atılmış durumda.
Ben zaten bunları yazdım. Okursanız gerekli bilgileri alacaksınız. DLSS ile windows versiyonunun ne alakası var? Windows 11. Konu ile alakalı bütün interneti taradığımı da belirttim. Olmuyor.

Konuyu terk eder misin? FSR'ı kapalıyken denediğimi söyleyip, "FSR açıkken nasıl DLSS açmayı planlıyorsun?" şekline karşındakini saf yerine koyan sensin. Sen bana yardım etme rica ediyorum. Yazdıklarımı okumadan atlıyorsun.

Okursanız gerekli bilgileri alacaksınız. DLSS ile windows versiyonunun ne alakası var? Windows 11.
Windows sürümün eğer eskiyse bazı durumlarda DLSS açmana engel olabilir. Örneğin DLSS'in mevcut versiyonu Windows'un şu anki sürümlerinde yer alan bir özelliğe ihtiyaç duyuyordur, cihazın güncel değildir, açamayabilirsin. Bu yüzden sordum.

Ekran kartı sürücünü önceki sürümlere düşürüp düşürmediğinle ilgili bilgi vermemişsin. Silip tekrar kurdum demişsin sadece.

Konuyu terk eder misin? FSR'ı kapalıyken denediğimi söyleyip, "FSR açıkken nasıl DLSS açmayı planlıyorsun?" şekline karşındakini saf yerine koyan sensin. Sen bana yardım etme rica ediyorum. Yazdıklarımı okumadan atlıyorsun.
Hala agresif yapıyorsun. Karşındaki gözden kaçırmış olabilir, okurken atlamış olabilir, dikkatsizlik olabilir, yazdım der geçersin. Agresif yapamazsın yardım istediğin kişiye karşı. Konuyu da terk edeceğim zaten. Bu kafadaki birine yardım etmesem de olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı