Cyberpunk 2077'nin geliştirme sürecine dair inanılmaz söylentiler ortaya çıktı

Detaylar arasında en dikkat çekenler şöyle:​

• PlayStation 4'teki kötü çıkış sebebiyle Sony, CD Projekt'e fazlasıyla kızgın.
  • Şirkette birçok işten çıkarma başlamış.
  • No Man's Sky'da olduğu gibi şirket şu anda bir geri dönüş planı yapıyor. Haziran sonundan itibaren süreç başlayacak gibi duruyor.
  • Aylarca uğraşılan görevler, bazı yöneticilerin hoşuna gitmediği için oyundan kaldırılmış.
  • Keanu Reeves'in kişiliğini çok sevdiklerini ancak oyunculuğunun ne yazık ki kötü olduğu yazılmış. Kafalarındaki Johnny Silverhand daha deli bir kişiymiş ancak sonradan değiştirilmiş. Hatta Silverhand için David Hayter'ın Solid Snake'inden esinlenilmiş.
  • 50.000 kelimelik metin oyundan çıkartılmış ana hikayenin süresi kısaltılmış.
  • Oyundaki birçok kapıda "Aç (Kilitli)" yazıyor. Bunun gibi birçok gezilebilir yer oyundan silinmiş. Özellikle Night City'nin yer altına da girilebiliyormuş. Oyun çıkmadan aylar önce oyunun haritasının enine değil boyuna büyük olduğu söylenmişti ancak neredeyse hiçbir binaya girilmiyor.
  • Böylesine kötü bir çıkış sebebiyle yöneticilerin dersini aldığı söylenmiş. İşten çıkartılanlar olmasaydı bu duruma sevineceklerini belirtmişler.

Kaynaklar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam, oyuncuların oyun hakkındaki düşünceleri önemli fakat her zaman böyle çürük elmalar bulunur ve bunlar yüzünden bir sürü insanı hayal kırıklığına uğratmak şirketin suçudur.

Ben miyim bu kadar gaz veren oyuna? Şirket yaptı, beklenti artar tabii. Bunları şirket düşünmeli biz değil.
Kusura bakmayın da oyun çıkarılmadan önce ertelenmemesi gerektiğini savunan bi ton insan şuan ertelenseydi keşke böyle oyun mu olur ? Diyorlar. Ve oyunun ertelenmemesini savunan insanlar ertelenmesini savunan insanlardan kat kat daha ağır basıyordu. Şirket bir iki kişiye bakmaz. Çoğunluğa bakmak zorunda. Madem şirket düşünmek zorunda o zaman ertelenmesini gerektiğini düşündüklerinde kararlarına saygı duyacaktık. Şirketin elini ayağına dolamıyacaktık. Ertelenmesi gerek diyorlarsa belli ki yetiştirememişler. O zaman şimdi dediğimiz gibi o zaman da yetişmediyse ertelensin fikrini savunacaktık. Çünkü ben ilk defa oyun çıkmadı diye bu kadar tehdit mesajı alan oyun gördüm. Ve sırf oyunu erken oynayacaksınız diye bir çok insanın emeği bi çok insan için çöp oldu.

Bu haberi direkt doğru olarak almak çok saçma olur. 4Chan'de anonim biri tarafından yazılmış zaten, çoğunlukla zaten insanların beklediği ve duymak istediği şeyler sıralanmış gibi. Yok işte çoğu binaya giriliyormuş, yok efendim 50,000 line diyalog kesilmiş. Çok absürt. En komik bulduğum şey de "We've scrapped two whole arcs because the mission cleaned a save due to a bug with character placement. We've also scrapped a big portion of the underground and sewers because of bugs." kısmı oldu. Sözde bir bug yüzünden iki arc'ı kesmek zorunda kalmışlar. Bug'ın sebebini bunu yazan kişi bilecek, nerede olduğunu bilecek, ama bu bug'ı çözmek yerine iki tane story arc'ını kesecekler. Saçmalık, komik yani. Şehrin büyük bir kısmını kesmişler sözde yine buglar yüzünden ve rastlantıya bakın ki daha önce görmediğimiz bir kısmıymış bu. Niye? Bu mekanlar yerin altında olduğu için çirkin görünüyomuş o yüzden göstermemişler reklamlarda fragmanlarda. Bu kadar anlamsız bir şey duymadım. ÇOK daha komik olan başka bir şey de, oyunun son hali bir ara 160gb yer tutuyormuş 2019'da. Yok daha neler. Bize gelen oyun 60gb bile değildi yani. Biraz mantıklı sallasaymış keşke. Diğer sıraladığı şeyler de aşırı amatör şeyler. Polisler aslında kovalıyormuş da bir anda bozuluvermiş developerların yaptığı bir şey yüzünden, düzeltmeye vakit kalmamış falan. 😂

Sırf bizim oyun medyası değil, yabancı sitelerde de paylaşılıyor baya bu. Tık alıyor evet ama bu kadar ucuz olmamalı. Demek ki gidip herhangi bir forumda ben CDPR'dan kovuldum, bu oyun aslında şöyle böyleydi diye sallasanız herkes inanacak size şu an. Öyle bir ortam var.

Bu durum aynı şekilde Witcher 1 ve Witcher 2'de de vardı hocam, Yen ve Ciri hakkında Geralt'ın en yakın arkadaşları ve Amca Vesemir'i bile hiçbir şekilde küçücük bir bilgilendirme bile yapmıyordu. Bir şekilde bağlayacaklardır, yapmadıkları şey değil sonuçta.

Morgan Blackhand karakteri en kilit isimlerden birisi bu evrende. Arasaka binasına olan saldırıyı planlayan da, bombayı patlatan da kendisi. Adam Smasher'ı da indirebilecek tek adam oydu (V hariç). Witcher 3 ile kıyas yaparsak şöyle olur Geralt, Morgan Blackhand ise Johnny en fazla Dandelion olur.

Bu da ileride çok sağlam DLC'ler gelirse Johnny hafızasını kendi hayaline göre bize aktarmış diyebiliriz çünkü oyunda bununla ilgili bayağı bir ipucu vardı Alt ile ilk karşılaştığımızda bize söyledikleri gibi. Neredeyse oyun bitti dedim bu Morgan Blackhand nerede niye evren tutmuyor.

Kusura bakmayın da oyun çıkarılmadan önce ertelenmemesi gerektiğini savunan bi ton insan şuan ertelenseydi keşke böyle oyun mu olur ? Diyorlar. Ve oyunun ertelenmemesini savunan insanlar ertelenmesini savunan insanlardan kat kat daha ağır basıyordu. Şirket bir iki kişiye bakmaz. Çoğunluğa bakmak zorunda. Madem şirket düşünmek zorunda o zaman ertelenmesini gerektiğini düşündüklerinde kararlarına saygı duyacaktık. Şirketin elini ayağına dolamıyacaktık. Ertelenmesi gerek diyorlarsa belli ki yetiştirememişler. O zaman şimdi dediğimiz gibi o zaman da yetişmediyse ertelensin fikrini savunacaktık. Çünkü ben ilk defa oyun çıkmadı diye bu kadar tehdit mesajı alan oyun gördüm. Ve sırf oyunu erken oynayacaksınız diye bir çok insanın emeği bi çok insan için çöp oldu.
Güzel kardeşim, birkaç kendini bilmezin lafına göre şirketler hareket etmez...

Rockstar 7 sene boyunca GTA geliştiriyor. Sence bu adamlar hakaret, küfür, tehdit vb. söylemler alıyorlar mı?

Alıyorlar tabii ki de. Ama CDPR CEO'su gibi aptal ve yalancı yöneticilere sahip değiller.

Millet karşısına gelmiş "final" (son) ürüne bakar ve ürün son hâliyle kötüyse daha kötüdür gözüyle yaklaşır. İyiyse de arkaplanında ne olmuş, ne olmamış vs. millet takmaz.

Hatalı olan ve de "yalan" söyleyen CDPR idi. Emin olun, bu oyunu Ubisoft, EA, Activison yapsaydı aldıkları tepkinin en az 10 katını alacaklardı. Dua etsinler ki kredileri var.

Morgan blackhand karakteri en kilit isimlerden birisi bu evrende. Arasaka binasına olan saldırıyı planlayan da, bombayı patlatan da kendisi. Adam Smasher'ı da indirebilecek tek adam oydu (v hariç). Witcher 3 ile kıyas yaparsak şöyle olur Geralt, morgan blackhand ise johnny en fazla dandelion olur.

Bu da ileride çok sağlam DLC'ler gelirse johnny hafızasını kendi hayaline göre bize aktarmış diyebiliriz çünkü oyunda bununla ilgili bayağı bir ipucu vardı alt ile ilk karşılaştığımızda bize söyledikleri gibi. Neredeyse oyun bitti dedim bu morgan blackhand nerede niye evren tutmuyor.

Bu adamlar Blood and Wine gibi bir DLC çıkardı acaba Cyberpunk'ta ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Güzel kardeşim, birkaç kendini bilmezin lafına göre şirketler hareket etmez...

Rockstar 7 sene boyunca GTA geliştiriyor. Sence bu adamlar hakaret, küfür, tehdit vb. söylemler alıyorlar mı?

Alıyorlar tabii ki de. Ama CDPR Ceo'su gibi aptal ve yalancı yöneticilere sahip değiller.

Millet karşısına gelmiş "final" (son) ürüne bakar ve ürün son hâliyle kötüyse daha kötüdür gözüyle yaklaşır. İyiyse de arkaplanında ne olmuş, ne olmamış vs. millet takmaz.

Hatalı olan ve de "yalan" söyleyen CDPR idi. Emin olun, bu oyunu Ubisoft, EA, activison yapsaydı aldıkları tepkinin en az 10 katını alacaklardı. Dua etsinler ki kredileri var.

Birkaç kendini bilmez mi? O birkaç kendini bilmez dediğiniz kişiler oyunu bekleyenlerin %80'ini oluşturuyorlar. Rockstar ertelediği için küfürler hakaretler almış olabilir ama bu CDPR'nin aldığının yanında hiçbir şey. CDPR'nin ceo su aptal insanlar yüzünden ne yapacaklarını bilemedikleri için yalan söylemiş olabilirler mi? Ayrıca GTA dediğin oyunun herkes en az 6 yılda bir çıktığını bildiği için tepki toplamıyor. Milletin karşına çıkardıkları final ürününü şirketin de beğendiğini sanmıyorum çünkü onlar da ertelenmesini istiyorlardı. Ama az önce de bahsettiğim aptal insanlar yüzünden bu zor. Ve eğer insanlar bu oyunun ertelenmesine bu kadar karşı çıkmasaydı. Oyunun yetişmediğini kabullenip adam gibi oturup bekleselerdi. O final ürünü onlar için daha iyi olabilirdi. Bu kadar tehdit bu kadar küfür bu kadar insanlık dışı davranış sonucu azınlığı susturmak için şirket yalan söylemiş olabilir. Bu biraz da o aptal insanların suçu değil midir sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı