Cyberpunk 2077'ye ara verme kararı aldım!

Bir şeyi farkettim de sizinle de bu konuyu paylaşmak istiyorum. Oyunun çıkmasını iple bekleyen insanlar sanırım beklediğini alamamış. Örneğin Enis Kirazoğlu. Cyberpunk videosunu izledim geçenlerde. Adam oyunun buglar vs. hariç muhteşem olduğunu vs. dile getiriyor fakat bunu söylerken içinde bir tutku yok. Yani kendini kandırıyor gibi. Bence hepimiz böyleyiz. Oyunu şöyle oynayacağım, bütün hikayelerle oyunu bitireceğim falan diyenler oyundan bu kadar kısa sürede bıkmaya başladı. Büyük ihtimal firmaya olan saygımız neticesinde çok bir şey diyemiyoruz. Bence oyun bekleneni veremedi. Herkes de firmaya olan saygısından dolayı büyük bir eleştiri yapmıyor. Ben bu şekilde yorumladım bu olayı. Sizinle de paylaşmak istedim bu düşüncemi.

Evet, birkaç arkadaşımla da konuştum. Galiba sadece ana hikaye gidip hızlı bir şekilde bitirmek en mantıklısı.

Bilgisayrım da garip bir optimizasyon problemi var. Ayar önemsiz hep 55-60 arası alıyorum ne yazık ki. Ağır sahnelerde de bu değer 30 civarına kadar düşebiliyor.
O sorun bende de var, ayarlar fark etmiyor sürekli aynı değerler.

Hangi çözünürlükte? Ne bileyim ultra ayarlarda 5500 XT ile 30 FPS altına düşmüyorum özellikle de şehirde araç sürerken. 2070 Super nasıl oluyor anlayamadım. Ray tracing çok mu ağır geliyor yoksa 2K mı kullanıyorsun?
Laptop kullanıyorum, ekranım 1080p. Hangi ayarı açarsam yada kaparsam FPS değerim hep 55-60 arası kalıyor.
Bir şeyi farkettim de sizinle de bu konuyu paylaşmak istiyorum. Oyunun çıkmasını iple bekleyen insanlar sanırım beklediğini alamamış. Örneğin Enis Kirazoğlu. Cyberpunk videosunu izledim geçenlerde. Adam oyunun buglar vs. hariç muhteşem olduğunu vs. dile getiriyor fakat bunu söylerken içinde bir tutku yok. Yani kendini kandırıyor gibi. Bence hepimiz böyleyiz. Oyunu şöyle oynayacağım, bütün hikayelerle oyunu bitireceğim falan diyenler oyundan bu kadar kısa sürede bıkmaya başladı. Büyük ihtimal firmaya olan saygımız neticesinde çok bir şey diyemiyoruz. Bence oyun bekleneni veremedi. Herkes de firmaya olan saygısından dolayı büyük bir eleştiri yapmıyor. Ben bu şekilde yorumladım bu olayı. Sizinle de paylaşmak istedim bu düşüncemi.
Hikayesi hakkında çoğu insanın mutlu olduğunu okudum ben, onun haricinde hüsran.

Oyundaki buglara rağmen oyunda 60 küsür saat geçirdim. Bence ana hikaye ve yan görevleri tamamlayın. Oyunun sorunlarından arındırılması ne zamanı bulur Allah bilir. Optimizasyonun ve bugların 1-2 patch ile giderilmesi çok mümkün değil, çok bug var.

Hocam oynanıştan kalabalıklık ayarı yüksek de açıyordur onu düşük olarak ayarladın mı? FPS'ye o düşen bölgölerde 10 15 FPS katkısı oluyor oyun içi katkıdan bahsetmiyorum insan çokluğunu azaltıyor düşen bölgölerde alması gereken FPS'yi veriyor.

Oyunun düzelmesi çok zor. Öncelikle zaten oyunu RPG olarak tanımlıyorlardı, onu kaldırdılar. Secimler hikayeyi etkilemiyor. Sadece oyunun sonunu değiştirme Spec Ops The Line'da bile var. Oyun dünyasında Çiftlik Bank olayı oldu bu. Pişman oldum ön sipariş verdiğime. DLC konusunda bilgi vermeyeceklermiş.

Geri
Yukarı