Cyberpunk 2077'yi anlayamıyorum

• Konuyu başlatan dr1.6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 78
  • Görüntüleme 9B
Hocam ben oynanışı sevmiştim. İlk çıktığında rahatça bug olmadan, sıkılmadan 2-3 günde oynadım bitirdim. Sonra bir daha yüzüne bakmadım (Öylesine gezmek için filan denedim ama buglardan oynanmaz hale geldi ve sildim).

Herkese iyi akşamlar. Oyunla ilgili teknik olarak hiçbir sıkıntım yok. Sistemim tahmin ettiğim gibi çalıştırıyor. Ama bir şey var ki, ben hayatımda kendimi hiçbir oyunu oynamak için bu kadar kasmadım. Oyunla ilgili tek hoşuma giden şey grafikleri ve bulunduğu dünya. Oynanış konusunda daha önce oynadığım hiçbir oyunda makineli tüfek ile birisinin kafasına 1 şarjör boşaltıp da ölmediğini görmedim. Normal adamlar bunlar boss falan da değil. Ben oyunda bir şeyleri mi anlayamadım bilmiyorum. Toplam 5 saat oynamışım biraz ana görev biraz yan görev yapayım diyorum görevlerin sunuluşu hikayeleri falan çok güzel ilgi çekiyor. Ama iş oynamaya gelince gram keyif vermiyor. Benimle aynı düşünceye sahip misiniz yoksa ben oyunu mu anlayamadım 😅 bir de oyundaki her şey o kadar teknolojik ki bazen ne yaptığımı bile bilmiyorum. Oyun hangi tuşa bas derse ona basıyorum. Tamam 2077 yılı da bunu biraz daha az karmaşık hale getiremediler mi bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. 🙂
Sebebi RPG FPS karışımı bir oyun olması. Mesela RPG de genel kural ekipman gelişmeden daha güçlü adama dalamazsin burda da aynı mantık var. 280 üstü atack değeri olan silah herkesi yani çoğunluğu tekliyor

Yani cdpr in bu oyun icin tum olayi hikaye & rpg mekaniklari ( şu hani oyunu cikarmak icin apar topar kaldirilan ) ve guzel grafik sunmasi. Oyunun en onemli mekanigini en guclu yonunu ortadan kaldirirsaniz alel acele cikarmak icin, vurus hissiyatidir , oynanisidir bunlar daha cok goze batar tabii ki. Normalde sana sunmayi vaadettigi seyleri sunabilseydi bu kadar takilmazdin oynanisa eminim. Ama oynanisin yetersiz olmasinin sebebi de bu zaten, cunku asil odaklari ilk olarak gorsel atmosfer, 2. Olarak da bu basaramadiklari & yetistiremedikleri rpg ozellikleriydi. Boyle olunca gameplay daha zayif kaldi, cunku bu sirket oyunun tum ozelliklerini kusursuz yapabilecek sayida calisana sahip degil. Yani oyunu ya da sirketi savunmuyorum tam aksine uzuluyorum bu kadar potansiyeli yuksek bir urunu para ugruna & yatirimci baskisiyla nasil cope atabildiler. Yillardir insanlar karsisinda kurduklari bu guveni & prestini de yiktilar. Yarin witcher 4 aciklansa insanlar tereddutlu yaklasacaklar artik bu bir gercek.

Herkese iyi akşamlar. Oyunla ilgili teknik olarak hiçbir sıkıntım yok. Sistemim tahmin ettiğim gibi çalıştırıyor. Ama bir şey var ki, ben hayatımda kendimi hiçbir oyunu oynamak için bu kadar kasmadım. Oyunla ilgili tek hoşuma giden şey grafikleri ve bulunduğu dünya. Oynanış konusunda daha önce oynadığım hiçbir oyunda makineli tüfek ile birisinin kafasına 1 şarjör boşaltıp da ölmediğini görmedim. Normal adamlar bunlar boss falan da değil. Ben oyunda bir şeyleri mi anlayamadım bilmiyorum. Toplam 5 saat oynamışım biraz ana görev biraz yan görev yapayım diyorum görevlerin sunuluşu hikayeleri falan çok güzel ilgi çekiyor. Ama iş oynamaya gelince gram keyif vermiyor. Benimle aynı düşünceye sahip misiniz yoksa ben oyunu mu anlayamadım 😅 bir de oyundaki her şey o kadar teknolojik ki bazen ne yaptığımı bile bilmiyorum. Oyun hangi tuşa bas derse ona basıyorum. Tamam 2077 yılı da bunu biraz daha az karmaşık hale getiremediler mi bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. 🙂
Kanka
Kanka oyun gerçekten güzel teknik sıkıntı yaşamazsan gerçekten zevkli oyunun ilk birkaç saati yani oyun gerçekten başlayıncaya kadar o hissiyat devam ediyor sonra kırılıyor karakaterini güzel build edersen aksiyon gerçekten zevk veriyor kötü build etmen için hiç oyun oynamamış olman lazım o kadar basit yani hikayesi atmosferi sardıysa seni sabret biraz eline güzel silahlar geçmeye başlayınca istediğin kıvama gelir oyun ben şahsen aksiyona girmek için bahane aradım oynarken hiç yapamazsan internetten gameplay videoları aç orda nasıl oluyor gör birkere.
Gelecek temalı bir oyun arıyorsan bu seriyi şiddetle öneririm:

Müthiş oyundur 15 kere bitirmişimdir seriyi yalan yok

Karakteri geliştirdirçe açılıyor oyun. Ve bu dediğim çok geç olmuyor, belli bi yerden sonra oynayış tarzına göre skill verdikçe güçleniyor karakter ve o istediğiniz tarzda oynarken sorun olmuyor hiç. Çok saçma yorumlar yapan olmuş. Bu oyunu kızılır laf edilir ama bu yanına değil.

Oynanışına göre yeteneklerini kullanmalısın ben mesela gizli gizli ilerleyerek oynamıştım. Oyunun ortalarında pistol ile kafadan herkese tek atıyordum. Mesela şu tarz yetenekler var. Bunların hepsini birleştirince çok yüksek hasarlar verebiliyordum.

Örneğin, düşman seni fark etmediği zaman kafadan vuruş hasarını artıran, tek elli silahlarda vuruş hasarını artır gibi yetenekleri aynı anda kullandığınız da tabancayla bile herkese tek atabiliyorsun gizli ilerlerken.

RPG oyunlarında silahların güç değerleri olduğu için kafadan vurmak düşmanları doğrudan öldürmez zaten. 20 güç değerinde silahla 50 seviye adamı tek atışta öldürebilecek olsan o silahı yükseltmenin bir anlamı olmaz. Elder Scrolls serisinde de Fallout serisinde de bu böyledir. Şimdi adını hatırlayamadığım serilerde de böyledir eminim.

Kanka gelecekte olduğunu hayal et vücudun yarı robot yarı insan sence onca mermi işler mi sana?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı