Cyberpunk 2077'yi anlayamıyorum

• Konuyu başlatan dr1.6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 78
  • Görüntüleme 9B
Oyunculuk hayatımda yaptığım en büyük hata RDR2'yi aylarımı verip hiç sıkılmadan oyunu %100 bitirdikten sonra CP2077 oynamak olmuştur. E sonuç CP2077 balonunu 4 saat dayanabildikten sonra çöp kutusuna atmak oldu. Teşekkürler cdprojectred.
RDR2 ile de CP77'yi kıyaslamak biraz acımasızca olur bence. Sonuçta RDR'nin arkasında koskoca Rockstar var. CP77 her ne kadar bekleneni karşılamasa da "balon" ya da "çöp" değil bence. Tabii sizin fikriniz. 🙂

RDR2 ile de CP77'yi kıyaslamak biraz acımasızca olur bence. Sonuçta RDR'nin arkasında koskoca Rockstar var. CP77 her ne kadar bekleneni karşılamasa da "balon" ya da "çöp" değil bence. Tabii sizin fikriniz. 🙂

Hocam şu söylediklerinize kesinlikle katılıyorum RDR2 ile CP77 kıyaslamak evet biraz acımasızca doğru arkasında kos koca bir deneyimli Rockstar firması var ama sizde elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin lütfen. Alıntı yaptığım mesajınızdada siz kendiniz söylüyorsunuz arkasında kos koca şirket Rockstar vardiye, peki bu koca şirket bile yeni oyun çıkarırken idaalı konuşmaz iken CDPR neden böyle gaz pompalayıp kendini patlatdı?
Reklamlar olsun tanıtımlar olsun hatda sloganlar bile abartılı olduktan sonra çıkan oyun bitmiş bir oyun değil kesinlikle. Zaten linç yediği tarafta bu bence biz oyunculara vadedilen oyun bu değildi hani nerede "New gen Game"
Rockstar'ın fan boy u değilim ama 2013 de çıkmış olan GTA 5'in bile CP77 çok rahat tokatlayabileceğine hemfikiriz bence (grafikler hariç oda grafik modu ile cpden daha iyi oluyor orası ayrı)

Bende iyi ki rdr2 yi cp2077 den sonra alıp oynamışım. Yoksa ağlardım herhalde o kadar lira verdiğime. Üzerinden 1 sene geçtikten sonra rdr2 yi oynadım neyseki. Şimdiye kadar ki yamalarla sadece bugları düzeltebildiler. Bundan sonraki yamalarla belki asıl sorunlar düzelir de verdiğim parayı çıkarır diye umuyorum ama boş hayal gibi çünkü witcher ı sonradan düzelttikleri gibi olmayacak ki şirketten çok ayrılan olmuş

Hocam şu söylediklerinize kesinlikle katılıyorum RDR2 ile CP77 kıyaslamak evet biraz acımasızca doğru arkasında kos koca bir deneyimli Rockstar firması var ama sizde elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin lütfen. Alıntı yaptığım mesajınızdada siz kendiniz söylüyorsunuz arkasında kos koca şirket Rockstar vardiye, peki bu koca şirket bile yeni oyun çıkarırken idaalı konuşmaz iken CDPR neden böyle gaz pompalayıp kendini patlatdı?
Reklamlar olsun tanıtımlar olsun hatda sloganlar bile abartılı olduktan sonra çıkan oyun bitmiş bir oyun değil kesinlikle. Zaten linç yediği tarafta bu bence biz oyunculara vadedilen oyun bu değildi hani nerede "New gen Game"
Rockstar'ın fan boy u değilim ama 2013 de çıkmış olan GTA 5'in bile CP77 çok rahat tokatlayabileceğine hemfikiriz bence (grafikler hariç oda grafik modu ile cpden daha iyi oluyor orası ayrı)
Oyunun çok gazlandığı konusunda katılıyorum. İnsanlar şaheser beklediler. CDPR'nin de hoşuna gitti muhtemelen sürekli gündem olmak konuşulmak. O gazla GTA 6 bile çıksa bekleneni vermezdi. 😅 Ama bu oyun CDPR için büyük ders oldu bence. Daha büyük markaları olan ve benim bayılarak oynadığım Witcher'ın devam oyununda bu yaptıkları hataları göz önünde bulundururlar. Daha son kozunu oynamadı CDPR 😅

Oyunun çok gazlandığı konusunda katılıyorum. İnsanlar şaheser beklediler. CDPR'nin de hoşuna gitti muhtemelen sürekli gündem olmak konuşulmak. O gazla GTA 6 bile çıksa bekleneni vermezdi. 😅 ama bu oyun CDPR için büyük ders oldu bence. Daha büyük markaları olan ve benim bayılarak oynadığım Witcher'ın devam oyununda bu yaptıkları hataları göz önünde bulundururlar. Daha son kozunu oynamadı CDPR 😅

😃 Tespitiniz çok iyi bende öyle düşünüyorum CP77 felaketinden ders çıkarıp yeni çıkacak olan Witcher oyunundan hatalarını titizlikle telafi edeceklerdir bu olay bence biz oyunculara yaradı ne de olsa hikaye anlamında en iyi oyun serilerdendir Witcher serisi bunu neye dayanarak söylüyorum önce oyunları 1, 2, 3 sonra kitapları ha bir de Yennefer ve Triss'in bizi kandırıp yatakta kelepçeyle bağladığı sahneye dayanarak söylüyorum :)

Herkese iyi akşamlar. Oyunla ilgili teknik olarak hiçbir sıkıntım yok. Sistemim tahmin ettiğim gibi çalıştırıyor. Ama bir şey var ki, ben hayatımda kendimi hiçbir oyunu oynamak için bu kadar kasmadım. Oyunla ilgili tek hoşuma giden şey grafikleri ve bulunduğu dünya. Oynanış konusunda daha önce oynadığım hiçbir oyunda makineli tüfek ile birisinin kafasına 1 şarjör boşaltıp da ölmediğini görmedim. Normal adamlar bunlar boss falan da değil. Ben oyunda bir şeyleri mi anlayamadım bilmiyorum. Toplam 5 saat oynamışım biraz ana görev biraz yan görev yapayım diyorum görevlerin sunuluşu hikayeleri falan çok güzel ilgi çekiyor. Ama iş oynamaya gelince gram keyif vermiyor. Benimle aynı düşünceye sahip misiniz yoksa ben oyunu mu anlayamadım 😅 bir de oyundaki her şey o kadar teknolojik ki bazen ne yaptığımı bile bilmiyorum. Oyun hangi tuşa bas derse ona basıyorum. Tamam 2077 yılı da bunu biraz daha az karmaşık hale getiremediler mi bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. 🙂
Valla, şaşıracağınız bir şey diyeyim. Ben oyunu ön siparişten almıştım. Çıktığı gün oynamaya başladım ve 130 saatin sonunda oyunda yapılacak tek bir şey, alınacak tek bir item bırakmadım yani tabiri caizse oyunu sömürdüm ve hangi cihazla biliyor musunuz ps4 ile. Bu yüzden benim de görüşlerim tam tersi, grafikler ve atmosfer olarak oyunu beğenmedim ( ki normal, ps4 ve Cyberpunk…) ancak oynanış olsun silah çeşitliliği olsun özellikle de yan görevlerin kalitesi olsun oyunu o b*k grafiklere ve 15-20 fps e rağmen 130 saat oynattırmayı başardı. O yüzden Cyberpunk benim gözümde bu konuda garip bir şekilde başarılı bir oyun :D ha belki de başarılı olan Cyberpunk değil de verdiğim paradır orası ayrı :D belki grafikleri aşağıya çekip fpsi de alt düzeyde bir limit kilidi koyarsan oyunun mekaniklerinden zevk alabilirsin (!)

Tek tek alıntılama yapmamak içi "ilk kez mi rol yapma oyunu oynuyorsun" sorularına genel cevap veriyorum. Hayır arkadaşlar ilk oynadım RPG değil, oynanış mantığını ve temelleri biliyorum. Fakat ilk kez bu oyunda bu kadar rahatsız etti beni. Zaten benim oyunla ilgili en büyük problemim düşmanların tek yememesi falan değil oynanışın kendisi. Vurulan kişi hiç vurulmuyor gibi hareket ediyor falan. Bunun RPG türü ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Oyunu oynamaya devam edeceğim daha Keanu abiyi göremedim bile hikayenin neye evrileceğini merak ediyorum 😅 ancak oynanış bana keyif vermiyor nedense belki de RDR'den sonra direkt geçiş yaptığım için olabilir. Ayrıca oyunda su ile ilgili bir sorun mu var? Araçla denize uçmuştum yanlışlıkla araba sanki denize değil de uzsy boşluğuna düşmüş gibiydi. Su animasyonu hiç yok sanırım.

Ya o kadar güzel demişsin ki gerçekten eline sağlık ama şunu ekleyeyim RDR'den hemen sonra oyuna başlayıp aynı hisleri yaşamış biri olarak söylüyorum. 2-3 hafta daha farklı oyunlar oyna 3A olmayan oyunlar. Sonra tekrar dön CP'ye. Ben böyle yaptım. Şu an çok güzel gelmiyor yine ama en azından kötü gelmiyor artık bana.

Geri
Yukarı