Cyberpunk nokta şeklinde saç ve sakal

Beratini

Picopat
Daha fazla  
Fotoğrafta da görülebileceği gibi sakal ve saçlar resmen noktalardan oluşuyor. Benzer sorunları RDR2 de de yaşamıştım. Fakat karakter ekrana yaklaşırken sakal olması gerektiği gibi göründü animasyon sırasında. Bu oyunla alakalı bir durum mu yoksa bende olan bir problem mi acaba? Oyunu oynamış olanlar veya bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1x.png
    1x.png
    88,9 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımı her zaman güncel tutarım hocam malum oyun çıkmadan bir gün önce 9 Aralıkta AMD Cyberpunk'a özel güncelleme yayınladı NVIDIA gibi. :D.
Edit: 4 Aralıkta yayınlamış pardon. :D.
AMD müşteri seçiyor sanırsam :D. Bende aynı driverdayım kaç defa sil yükle yaptım ayarları sıfırlardım, değiştirdim denedim fayda yok.

AMD müşteri seçiyor sanırsam :D. Bende aynı driverdayım kaç defa sil yükle yaptım ayarları sıfırlardım, değiştirdim denedim fayda yok.

Oyun Steam versiyonu site bütünlüğü yeniden kontrol ettiriniz hocam hala düzelmez ise Update beklemekten başka çare kalmıyor sanırım yine de yabancı forumlara bir göz atarım.

Ekran kartı ayarlarını şu şekilde yaptım hocam kontrol edin isterseniz hepsini kapatıp deneyin. Ayrı olarak ayarları fabrika ayarlarına döndürüp hiç ayar yapmadan deneyin bir de. Hala düzelmezse büyük olasılıkla oyunla alakalı bir problem vardır.
Siz böyle diyince konuyu da kapatmak gelmiyor içimden belki bir bilen çıkar da derdimize deva olur diye. Bir kaç güne çare bulunmazsa kapatırız artık konuyu.
Oyun Steam versiyonu site bütünlüğü yeniden kontrol ettiriniz hocam hala düzelmez ise Update beklemekten başka çare kalmıyor sanırım yine de yabancı forumlara bir göz atarım.
Onu da denedim, bütün dosyalar olması gerektiği gibi gözüküyor. Bir şey bulamazsak daha da eski driverları denerim herhalde,bir şey değişmezse yapacak bir şey yok demektir. Belki AMD abimiz bir gün düzelten bir driver yayınlar deriz.

Siz böyle deyince konuyu da kapatmak gelmiyor içimden belki bir bilen çıkar da derdimize deva olur diye. Birkaç güne çare bulunmazsa kapatırız artık konuyu.

Onu da denedim, bütün dosyalar olması gerektiği gibi gözüküyor. Bir şey bulamazsak daha da eski driverları denerim herhalde, bir şey değişmezse yapacak bir şey yok demektir. Belki AMD abimiz bir gün düzelten bir driver yayınlar deriz.

Oyun içi ayarlarınızın ekran görüntüsünü atabilir misiniz hocam bir bakayım?

Oyun içi ayarlarınızın ekran görüntüsünü atabilir misiniz hocam bir bakayım?
Şimdilik iyi fps veriyor diye bunları kullanıyorum,ama her türlüsünü denedim, pek bir yardımcı olmadı oyun içi değişiklikler. RDR2 de de bazı yüzeylerin gölgelerinde benzer sorunlar yaşıyordum.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    258,7 KB · Görüntüleme: 39
  • b.png
    b.png
    255,2 KB · Görüntüleme: 41
Aynı şeyi bende dedim, keşke biraz daha para bayıp en azından 2060 Super alaydım diye. Yaptık bir hata, daha da almam sanırsam AMD ekran kartı. Sizde de Aynada görüntü noktalı değil mi?

Yaptım hocam ne yazık ki fayda yok. Sizin driver sürümü kaçtı acaba,belki AMD kendi kendini driverlarla bozmuştur.
Hocam 2. yazdığınıza hemen cevap veremedim kusura bakmayın, evet bende de driver aynı yukarıda arkadaşımızın attığı gibi. Karttan karta da farkettiği için bir sonraki güncellemede değişeceğini umuyorum.

Hocam 2. yazdığınıza hemen cevap veremedim kusura bakmayın, evet bende de driver aynı yukarıda arkadaşımızın attığı gibi. Karttan karta da farkettiği için bir sonraki güncellemede değişeceğini umuyorum.
Ne demek hocam önemi yok. Bende öyle umuyordum önceden, fakat birkaç ay önce RDR2 oynarken, AC Odyssey oynarken de özellikle uzaktaki gölgelerde benzer noktalaşmalar fark etmiştim, ondan umudum baya bi düşük doğrusu. İleride iyice damarıma basmaya başlarda iade veya değişim zorlarım belki,pek bir şey kazanacağımı sanmasam da.

Ne demek hocam önemi yok. Bende öyle umuyordum önceden, fakat birkaç ay önce RDR2 oynarken, AC Odyssey oynarken de özellikle uzaktaki gölgelerde benzer noktalaşmalar fark etmiştim, ondan umudum baya bi düşük doğrusu. İleride iyice damarıma basmaya başlarda iade veya değişim zorlarım belki,pek bir şey kazanacağımı sanmasam da.
Şimdi sizin profilinizdeki eski konulara baktım hocam, evet gerçekten çok can sıkıcı bir durum bunun diğer oyunlarda da yaşanması. Ben RDR2 oynamadım, şuan sadece cyberpunkta farkettim. Acaba radeon ayarlarından gerçekten bişeylerle oynamamız mı gerekiyor, bilemedim. İşin üstüne iyice düşmek lazım. Umarım çözülebilen bir durumdur.

Ne demek hocam önemi yok. Bende öyle umuyordum önceden, fakat birkaç ay önce RDR2 oynarken, AC Odyssey oynarken de özellikle uzaktaki gölgelerde benzer noktalaşmalar fark etmiştim, ondan umudum bayağı bir düşük doğrusu. İleride iyice damarıma basmaya başlarda iade veya değişim zorlarım belki, pek bir şey kazanacağımı sanmasam da.

Ultra ayarlara çekerseniz probleminiz çözülebilir hocam yukarıdaki ayarlardan ama bu da bayağı bir FPS düşürür. Reddit'de yazılmış aynı problem ne yazık ki oyunla alakalı Red Engine yeni bir oyun motoru olmasından. Bazı kullanıcılar alan derinliğini ve yansımaları kapattığında problemin çözüldüğünü söylemiş şöyle bir konuda maalesef var oyun FPS olduğu için oyun içinde aynaya baktığınızda bu yüzden kötü sonuçlar alınıyor olabilir adamların kasıp geliştirmemesinden :D.

Ultra ayarlara çekerseniz probleminiz çözülebilir hocam yukarıdaki ayarlardan ama bu da bayağı bir FPS düşürür. Reddit'de yazılmış aynı problem ne yazık ki oyunla alakalı Red Engine yeni bir oyun motoru olmasından. Bazı kullanıcılar alan derinliğini ve yansımaları kapattığında problemin çözüldüğünü söylemiş şöyle bir konuda maalesef var oyun FPS olduğu için oyun içinde aynaya baktığınızda bu yüzden kötü sonuçlar alınıyor olabilir adamların kasıp geliştirmemesinden :D.
Çektim ultraya,ne yazık ki hala aynı sorun var. Eğer oyunla alakalıysa içim rahatlar valla. Bu noktalaşmanın RDR2 deki halini de konu olarak açmıştım önceden,konu adı "

AMD RX 5700 grafikler pikselleşiyor". Burda da soruna çözüm bulamamıştık.​

Geri
Yukarı