Çözüldü Cyberpunk oynarken 1660 Super 70 derecelere çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ALio9

Centipat
Daha fazla  
Cyberpunk oynarken ekran kartı zor iniyor 70 derecelerden normal midir? Sistemim 1660 Super - R5 3600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cyberpunki çok sistem isteyen bir oyun. Isınması normaldir ve sisteminizin sıcaklığı (yani sadece ekran kartından bahsediyorum çünkü konuda öyle yazıyor) gayet normal. Korkmanıza gerek yok bu sıcaklıklardan. 80'e kadar güzel 80-90 Bakım istiyor 90+ zararlı.

70 de çok değil aslında. 80 e kadar yolu var 80 üstü fazla.

80 üstüne çıkarsa fan ayarını manuel msi afterburner yada asus gpu tweak ile yapılır.

genelde fanlar standart çalışmada hep sessizliğe göre ayarlı ekran kartı ölüyorum lan dese hala %50 yi geçmez hız.

70 de çok değil aslında. 80 e kadar yolu var 80 üstü fazla.

80 üstüne çıkarsa fan ayarını manuel msi afterburner yada asus gpu tweak ile yapılır.

genelde fanlar standart çalışmada hep sessizliğe göre ayarlı ekran kartı ölüyorum lan dese hala %50 yi geçmez hız.
Eski masaüstü bilgisayarımda ekran kartı 87 derece olduğunda bile %38 de çalışıyordu fanlar. Çok gülmüştüm sonra fan curve ayarlayıp 50'den sonra %100 yaptım fanları.

Tamamdır sağ olun.
Bir de The Forest oynarken FPS limitsizde Max ayarlarda ekran kartı kullanımı %100'den inmiyor aldığım yer başvuracağım galiba hatalı ürün PC'yi alalı bu ayın 27'sinde 3 ay olacak.

Normaldir hocam, benim Gaming X 72 dereceleri görüyordu Cyberpunk oynarken. Ekran kartınızın tam modeli nedir?

MSI 1660 Super Twin Frozr Gaming X.

Tamamdır sağ olun.
Bir de The Forest oynarken FPS limitsizde Max ayarlarda ekran kartı kullanımı %100'den inmiyor aldığım yer başvuracağım galiba hatalı ürün PC'yi alalı bu ayın 27'sinde 3 ay olacak.
Hocam zaten olması gereken o. Yüksek ayarlarda ve FPS limiti olmadan oyun oynarsanız ekran kartı doğal olarak tam güçte çalışır, oyun oynarken tam güçte çalışması iyi bir şey.

Hocam zaten olması gereken o. Yüksek ayarlarda ve FPS limiti olmadan oyun oynarsanız ekran kartı doğal olarak tam güçte çalışır, oyun oynarken tam güçte çalışması iyi bir şey.

%100 kullanım darboğaz yapması değil mi?
%100 de çok fazla durursa ekran kartı rahmetli olmaz ama bayağı hasar görebilir eski PC imden biliyorum hiç düşmedi %100'den sonra pert oldu Valorant'ta bile 5 dk de bir mavi ekran.

İyice emin olmak istiyorum yoksa aldığım yere geri döneceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
%100 kullanım darboğaz yapması değil mi?
%100 de çok fazla durursa ekran kartı rahmetli olmaz ama bayağı hasar görebilir eski PC imden biliyorum hiç düşmedi %100'den sonra pert oldu Valorant'ta bile 5 dk de bir mavi ekran.

İyice emin olmak istiyorum yoksa aldığım yere geri döneceğim.
Hayır hocam, darboğaz işlemcinizin ekran kartını tam olarak besleyememesi ve bunun sonucunda ekran kartının tam performansında çalışmamasına deniyor. Sizin bahsettiğiniz durumda herhangi bir sorun göremedim, her şey olması gerektiği gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı