Cyberpunk sistem gereksinimleri açıklandı!

Kardeşim ben sana Türkçe değil de, başka bir dil ile mi durumu anlatmaya çalışayım. Nedir yani anlamadığın yazdığım da bu kadar zor olan. Tekrar ediyorum, 250 TL az bir para değil. Ama bizim ülkemizde şu an güncel bir oyuna verebileceğin en uygun fiyat demeye çalışıyorum. Diğer oyunların fiyatlarını herhalde karşılaştıracağım. Gidipte Migros'tan aldığın sucuk ile Cyberpunk fiyatını karşılaştıracak halim yok. Yordun cidden, iyi forumlar.
Sende bir sorun var, ceza yememek için zor tutuyorum kendimi. Derdin ne senin? Özellikle mi anlamak istemiyorsun yoksa asabımı bozup istemediğimi lafları etmeni mi istiyorsun sana. Adam oyun alırken kendi bütçesine mi bakacak uygun olup olmadığını anlamak için, diğer oyunlara mı? Adamın 100 TL bütçesi var, gidip "diğer oyunlar 500TL, Cyberpunk 250 TL o zaman Cyberpunk alabilirim" mi diyecek bütçesi yetmemesine rağmen. Adam COD ile Cyberpunk arasındaki farka göre mi yoksa elinde olan paraya göre mi belirleyecek bütçesini? Hasta ettin beni. Anladın mı şimdi? Anlamadıysan 15-20 sefa daha oku belki anlayabilirsin. Bir daha da beni alıntılama.

Açıkçası bu oyunun RDR 2 ya da Last of Us 2 kalitesine çıkacağını sanmıyorum. Çok uzun süredir geliştiriliyor ama nedense tam bir başyapıt olmayacak gibi bir his var içimde.
Belki de ben fazla beklenti içerisine girmiştim o yüzden aslında iyi olduğu halde gözüme öyle gelmedi.
Sistem gereksinimleri konusuna gelirsek bu devire gore normal gereksinimler, iyi değil kötü değil.

Sende bir sorun var, ceza yememek için zor tutuyorum kendimi. Derdin ne senin? Özellikle mi anlamak istemiyorsun yoksa asabımı bozup istemediğimi lafları etmeni mi istiyorsun sana. Adam oyun alırken kendi bütçesine mi bakacak uygun olup olmadığını anlamak için, diğer oyunlara mı? Adamın 100 TL bütçesi var, gidip "diğer oyunlar 500TL, Cyberpunk 250 TL o zaman Cyberpunk alabilirim" mi diyecek bütçesi yetmemesine rağmen. Adam COD ile Cyberpunk arasındaki farka göre mi yoksa elinde olan paraya göre mi belirleyecek bütçesini? Hasta ettin beni. Anladın mı şimdi? Anlamadıysan 15-20 sefa daha oku belki anlayabilirsin. Bir daha da beni alıntılama.
Derdim şu an hasta olup, yataklara düşmemen ve dediklerimi düzgün anlamaya çalışman. Kendini tutmazsan ne olur, orası da ayrı ama neyse. Ben seni anladım ama sen beni bir anlayamadın. Burada sorunu kendimde görmüyorum o yüzden.

Bir kişinin ekmek almaya da parası yetmeyebiliyor bazen. Olabilecek en uygun fiyattan satılıyor Cyberpunk demeye çalıştım saatlerdir. Herkesin, istediğini almaya parası yetecek diye bir durum yok. Ama bu zamana göre fiyatı uygun diyoruz uygun. Parası olmayana uygun değil diyorsun, anladık ama genel fiyatlara baktığın zaman uygun. Daha da yani bu saatten sonra söyleyecek bir lafım yok.

Derdim şu an hasta olup, yataklara düşmemen ve dediklerimi düzgün anlamaya çalışman. Kendini tutmazsan ne olur, orası da ayrı ama neyse. Ben seni anladım ama sen beni bir anlayamadın. Burada sorunu kendimde görmüyorum o yüzden.

Bir kişinin ekmek almaya da parası yetmeyebiliyor bazen. Olabilecek en uygun fiyattan satılıyor Cyberpunk demeye çalıştım saatlerdir. Herkesin, istediğini almaya parası yetecek diye bir durum yok. Ama bu zamana göre fiyatı uygun diyoruz uygun. Parası olmayana uygun değil diyorsun, anladık ama genel fiyatlara baktığın zaman uygun. Daha da yani bu saatten sonra söyleyecek bir lafım yok.
Ben fiyatı diğer oyunlara göre uygun değil demedim canım arkadaşım. Canım arkadaşım diyorum bak. 250TL vermek arkadaşın kendi bütçesine uygun olmayabilir dedim. Takdir edersin ki kendi bütçesine göre uygun olmadığı için, diğer oyunlara göre daha ucuz olması pek bir önem arz etmez arkadaş için.

Ben fiyatı diğer oyunlara göre uygun değil demedim canım arkadaşım. Canım arkadaşım diyorum bak. 250TL vermek arkadaşın kendi bütçesine uygun olmayabilir dedim. Takdir edersin ki kendi bütçesine göre uygun olmadığı için, diğer oyunlara göre daha ucuz olması pek bir önem arz etmez arkadaş için.
Yahu canım arkadaşım ben de sabahtan beri "Takdir edersin ki kendi bütçesine göre uygun olmadığı için, diğer oyunlara göre daha ucuz olması pek bir önem arz etmez arkadaş için." cümlesini onaylıyorum, doğru diyorum ama genel olarak fiyatın uygun olduğu gerçeği değişmez diyorum. Parası olmayan her türlü alamıyor zaten. Çok uzadı gerçekten, boşver keyfine bak. Saatlerdir şurada kelime oyunları oynuyoruz, sıkıldım :D

Şu zamanda CDPR gibi firmaların Türkiye bölgesine uygun fiyatlandırmalar yapmasını görmek güzel. Sistem gereksinimleri çok zorlayacak gibi bence, RDR2'nin önerilen ekran kartı da GTX 1060 fakat bu oyunu 1080p'de tatmin edici ayarlarda ve FPS'te çalıştırmak için minimum RTX 2060 gerekiyor. Ekran kartları gerçekten de çok hızlı eskiyo, umarım Ampere'den sonra uzun bir süre yeni ekran kartı çıkarmazlar.

1) 1060 için onu demedim.
2) önerilen demek ne demek?
3) Minimum demek bazı yerlerde 720P 24FPS anlamına bile gelebiliyor.
4) RDR ile Cyberpunk apayrı oyunlar.
5) üslubuna dikkat et.
6) Benim dediğime karşı çıkıyorsun ve dediğin de iyi bir optimizasyonla gelirse yine eğerde kaldık. Kötüyle gelirse ne olacak peki?

Bende RX 570 ile RDR 2 oyununu Ultra'da oynadım.

Açıkçası bu oyunun RDR 2 ya da Last of Us 2 kalitesine çıkacağını sanmıyorum. Çok uzun süredir geliştiriliyor ama nedense tam bir başyapıt olmayacak gibi bir his var içimde.
Belki de ben fazla beklenti içerisine girmiştim o yüzden aslında iyi olduğu halde gözüme öyle gelmedi.
Sistem gereksinimleri konusuna gelirsek bu devire gore normal gereksinimler, iyi değil kötü değil.

Oyunun daha sadece ilk 4 saatini gördük hatta daha göremedik bile.

Şu zamanda cdpr gibi firmaların Türkiye bölgesine uygun fiyatlandırmalar yapmasını görmek güzel. Sistem gereksinimleri çok zorlayacak gibi bence, RDR2'nin önerilen ekran kartı da GTX 1060 fakat bu oyunu 1080P'de tatmin edici ayarlarda ve FPS'te çalıştırmak için minimum RTX 2060 gerekiyor. Ekran kartları gerçekten de çok hızlı eskiyor, umarım Ampere'den sonra uzun bir süre yeni ekran kartı çıkarmazlar.

RDR 2 birkaç ay içerisinde geliştirilen berbat bir PC portuydu ama Cyberpunk 7 senedir geliştirliyor ve optimizasyonu gerçekten çok iyi.

Tlou ile veya RDR 2 ile uzaktan yakından alakası yok ondan bundan alınmış efsane bir aksiyon RPG oyunu kendisi, aynı zamanda 2020 yılına kalırsa yılın oyunu. Oyun çok ayrıntılı yapacağımız sadece açık dünya ile de kısıtlı değil RPG ögeleriyle silahlarıyla mekanikleri yetenekleri ile tam bir baş yapıt daha görmediğimiz bin tane ayrıntı var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı