Çözüldü D: diski kullanılamaz hale geldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

725064

Picopat
Makaleler
2
İçini görebiliyorum fakat klasörlere giremiyorum sorumlusunu aşağıya bırakacağım ama diske ne erişebiliyor ne klasör oluşturuluyor ne de içindekileri kopyalayabiliyorum. Bu aşağıdaki arkadaş yüzünden oldu. Diski bölüp işlem bitince PC'yi kapattım sabah kalktığımda bu haldeydi. Diski biçimlendir demeyin boşa. Checkdisk komutu çalışmıyor ve diske erişim izni veremiyor. Bu program onu da kilitlemişti.

1699724466541.png

Çözüm
Sorunu kendi çapımda unlocker kullanarak çözdüm. Tüm veriler kurtuldu PC'ye de virüs bulaştığı için sonrasında format attım. Her şey düzeldi.
İçini görebiliyorum fakat klasörlere giremiyorum sorumlusunu aşağıya bırakacağım ama diske ne erişebiliyor ne klasör oluşturuluyor ne de içindekileri kopyalayabiliyorum. Bu aşağıdaki arkadaş yüzünden oldu. Diski bölüp işlem bitince PC'yi kapattım sabah kalktığımda bu haldeydi. Diski biçimlendir demeyin boşa. Checkdisk komutu çalışmıyor ve diske erişim izni veremiyor. Bu program onu da kilitlemişti.

Eki Görüntüle 2010906

Herhangi bir Live Linux distrosunda bakın diske.

Elinizde USB var mı? USB'ye Linux yazdırıp içine erişmeyi deneyebiliriz.

Linke tıklayıp Linux ISO dosyasını indirin. Daha sonra Rufus veya Ventoy ile boot edilebilir bir USB bellek oluşturun. Sistemi Linux üzerinden açıp diske erişmeyi deneyeceğiz.

Var hocam indirip GPT ve UEFI şekilde yazdırıp kurulum yapabilirim. Bir de bunu kurmama gerek var mı yoksa direk USB üzerinden başlatma gibi bir seçenek var mı?

Herhangi bir live Linux distrosunda bakın diske.

Hocamın attığı sistem iniyor. Birazdan biter ve bakarım.

Var hocam indirip GPT ve UEFI şekilde yazdırıp kurulum yapabilirim. Bir de bunu kurmama gerek var mı yoksa direk USB üzerinden başlatma gibi bir seçenek var mı?

Kurmayacağız. Canlı masaüstü ortamından işlemleri halledip çıkacağız.

Sanırım verileri kurtardıktan sonra bir tane de format atmam gerekecek. Ben böyle bir yeri indirme klasörü olarak seçmedim bile. Otomatik olarak her dosyayı dünden sonra buraya indirmeye başlamış. Böyle bir dizin gören oldu mu daha önce?

1699725690948.png

Ve dosya indirildi USB'ye yazdırıyorum.

Dosyalardan biraz kurtuldu ama PC donuyor.

Geri
Yukarı