Çözüldü D, E ve K diskleri yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bundan yaklaşık 1 ay önce bu sorunu yaşamıştım ve PC'yi açıp kapattığımda D, E ve F disklerim geri gelmişti. D sistem ayrıldı diye bir şey, E ve F ise 256 GB'lık HDD'lerdi.

Bugün yine aynı sorun oldu ve PC'yi 2-3 kez yeniden başlatmama rağmen gözükmediler ve 4. deneyişimde sistem açılırken lütfen bekleyiniz yazısı geldi ve kurtarmaya girdi. Ben de oradan gelişmiş seçenekler deyip Windows'a devam et dedim ama hala gözükmüyorlar :(

Ayrıca şu an kasadan galiba HDD'lerden uğultu sesi geliyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok mu çözümünü bilen kimse?

Son düzenleme:
Çözüm
Anladığım kadarı ile bu disklerin hepsi ayrı fiziksel diskler. Öncelik olarak Windows un kurulu olduğu disk hariç hepsinin elektrik ve data kablolarını çıkarın. Windowsunuz açılacak mı kontrol edin. Sonra 1 tanesinin elektrik ve data kablosunu takıp deneyin. Aygıt yöneticisinden diski gördüğünden emin olun, disk bağlı görünüyor ise Disk Yöneticisinden diskin başlatıldığına emin olun. Eğer ne aygıt yöneticisinde nede disk yöneticisinde diskiniz görünmüyorsa geçmiş olsun fiziksel olarak yada elektronik kart arızası nedeni ile diskiniz ölmüş olabilir.
Anladığım kadarı ile bu disklerin hepsi ayrı fiziksel diskler. Öncelik olarak Windows un kurulu olduğu disk hariç hepsinin elektrik ve data kablolarını çıkarın. Windowsunuz açılacak mı kontrol edin. Sonra 1 tanesinin elektrik ve data kablosunu takıp deneyin. Aygıt yöneticisinden diski gördüğünden emin olun, disk bağlı görünüyor ise Disk Yöneticisinden diskin başlatıldığına emin olun. Eğer ne aygıt yöneticisinde nede disk yöneticisinde diskiniz görünmüyorsa geçmiş olsun fiziksel olarak yada elektronik kart arızası nedeni ile diskiniz ölmüş olabilir.

Çözüm
Anladığım kadarı ile bu disklerin hepsi ayrı fiziksel diskler. Öncelik olarak Windows'un kurulu olduğu disk hariç hepsinin elektrik ve data kablolarını çıkarın. Windows'unuz açılacak mı kontrol edin. Sonra 1 tanesinin elektrik ve data kablosunu takıp deneyin. Aygıt yöneticisinden diski gördüğünden emin olun, disk bağlı görünüyor ise disk yöneticisinden diskin başlatıldığına emin olun. Eğer ne aygıt yöneticisinde ne de disk yöneticisinde diskiniz görünmüyorsa geçmiş olsun fiziksel olarak ya da elektronik kart arızası nedeni ile diskiniz ölmüş olabilir.

Öncelikle değerli yanıtınız için çok teşekkürler, sorunu galiba biraz önce hallettim, HDD'ye bağlı bir kablo vardı galiba o gevşemiş olacakki onu birazcık sağlamlaştırıp ardından bilgisayarı açtığımda görmeye başladı ama ben ne olur ne olmaz o disklerdeki verilerimi yedekliyorum, anlatımınızın içinde kabloları çıkararak deneyin yazdığı için çözüm olarak işaretliyorum :).

Yeni konular

Geri
Yukarı