Çözüldü D.O.C.P açınca gelen beep sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serkoo

Picopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 32GB 3600MHZ
İşlemci
Ryzen 3700x
Arkadaşlar merhaba, anakartım ASUS B450 Pro Gaming ve G.Skill 4x8 32 GB 3600MHz RAM kullanıyorum. RAM'leri 3600MHz yapmam için BIOS'tan d.o.c.p ayarını açmam gerekiyor. Açınca 1 uzun 2 kısa beep sesi geliyor. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
D.OC.P'de voltaj 1.35v olarak geliyordu. Voltaj mı yetmiyor acaba diyerek 1.36v yaptım şu an beep sesi çıkmadan açıldı. Blender programında render aldım herhangi bir sıkıntı çıkmadı. 1.36v değeri sıkıntı yaratır mı?
Arkadaşlar merhaba, anakartım ASUS B450 Pro Gaming ve G.Skill 4x8 32 GB 3600MHz RAM kullanıyorum. RAM'leri 3600MHz yapmam için BIOS'tan d.o.c.p ayarını açmam gerekiyor. Açınca 1 uzun 2 kısa beep sesi geliyor. Nasıl çözebilirim?
Bilgisayar açılmıyor mu?

d.o.c.p kapatırsam bilgisayar açılıyor. Ama ramlerin hızını 3600mhz yapamıyorum yaparsam beep sesi geliyor ve açılmıyor.

"3. "One long and two short beeps" from speaker

An anomaly is detected in memory. Please confirm that the memory is correctly installed.
Please refer to the Motherboard manual for related instructions about memory."

"3. Hoparlörden "Bir uzun ve iki kısa bip"

Bellekte bir anormallik algılandı. Lütfen belleğin doğru şekilde takıldığını onaylayın.
Bellekle ilgili talimatlar için lütfen Anakart kılavuzuna bakın."

d.o.c.p kapatırsam bilgisayar açılıyor. Ama RAM'lerin hızını 3600MHz yapamıyorum yaparsam beep sesi geliyor ve açılmıyor.

RAM'ler d.o.c.p desteklemiyor olabilir.

D.OC.P'de voltaj 1.35v olarak geliyordu. Voltaj mı yetmiyor acaba diyerek 1.36v yaptım şu an beep sesi çıkmadan açıldı. Blender programında render aldım herhangi bir sıkıntı çıkmadı. 1.36v değeri sıkıntı yaratır mı?

Çözüm
Gerçekten tuhaf bir çözüm olmuş. Bu arada 1.36v sorun olmaz. 1v4'e kadar sağlıklı şekilde yolu var :)

Yeni konular

Geri
Yukarı