D.O.C.P ayarı etkinleştirildiğinde PC açılmıyor

Ege Rakunt

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 9 7950X
Anakart: ASUS ROG STRIX B650-A
Ekran kartı: Gigabyte RTX 4070 Gaming OC
RAM'ler: Team T-Force Delta 32GB 6600mhz CL34
BIOS ayarlarından "D.O.C.P" açınca RAM'ler 6600MHz oluyor. "Save and exit"e basıp reset atınca sıkıntı yok, RAM'ler 6600MHz'de çalışıyor ancak kapatıp açmak istediğimde anakartta uzun bir süre DRAM ışığı turuncu bir şekilde yanıyor ve PC açılmıyor. Açılması için BIOS pilini söküp takmam gerekiyor ve sonra RAM'ler 4800MHz'e düşüyor.
Ne yaparsam yapayım çözemedim. Bilgisayarda bir anormal durum olmadı 6600MHz'de çalışırken.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarından "D.O.C.P" açınca RAM'ler 6600MHz oluyor. "Save and exit"e basıp reset atınca sıkıntı yok, RAM'ler 6600MHz'de çalışıyor ancak kapatıp açmak istediğimde anakartta uzun bir süre DRAM ışığı turuncu bir şekilde yanıyor ve PC açılmıyor. Açılması için BIOS pilini söküp takmam gerekiyor ve sonra RAM'ler 4800MHz'e düşüyor.
Ne yaparsam yapayım çözemedim. Bilgisayarda bir anormal durum olmadı 6600MHz'de çalışırken.

O zaman açmayın. Diğer parçalar nedir?

O zaman açmayın. Diğer parçalar nedir?

Açmamak problem değil ancak yeni bir bilgisayarda yapması garip geliyor.

İşlemci: Ryzen 9 7950X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 4070 Gaming OC.
RAM'ler: Team T-Force Delta 32 GB 6600MHz CL34.

Sistem bu şekilde.

Açmamak problem değil ancak yeni bir bilgisayarda yapması garip geliyor.

İşlemci: Ryzen 9 7950X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 4070 Gaming OC.
RAM'ler: Team T-Force Delta 32 GB 6600MHz CL34.

Sistem bu şekilde.

Diğer parçalar ile uyumsuz olabilir mi vs. diye düşündüm ancak bir sorun yok. Belki RAM'ler de sıkıntı vardır.

Diğer parçalar ile uyumsuz olabilir mi vs. diye düşündüm ancak bir sorun yok. Belki RAM'ler de sıkıntı vardır.
aynı şeyi düşündüm ancak bir sıkıntı bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı