R5 1600 AF sistemde D.O.C.P ayarı açılınca sistem açılmıyor

Khleodonn

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Anakart: Asus Prime A320 M F
İşlemci
İşlemci: Ryzen 5 1600AF
G.Skill Ripjaws 3200MHz RAM kullanıyordum, bugün aynısından bir adet daha aldım ve bilgisayarıma taktım. Tek RAM kullanıyorken D.OC.P açınca bilgisayarım açılmıyordu hala durum aynı. Tek RAM kullanırken D.OC.P açıp MHz'yi 3166 yaptığımda bir sorunla karşılaşmadım. Bugün RAM eklemesi sonrası aynı ayarlarda bilgisayarım kendi kendine 2 defa açılıp kapanıyor 3.de ise BIOS ekranına girebiliyorum. D.OC.P kapayıp 2133'de kullandığımda bir sorunla karşılaşmıyorum. Nasıl bir ayar yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim. Kendim ayar denemeyede korkuyorum bilgisayar Mhz ayarlaması sonrası 2 defa açılıp kapanırken değişik sesler çıkıyor sanırım fan ve hdd den geliyor fakat yinede biraz korkuttu :D

Anakart: ASUS Prime A320M-F.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.

Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yardımcı olabilir.
Ayar yaparken bilgisayarın bu kadar fazla açılıp kapanması bilgisayara bir zarar verir mi?

Mekanik disk yoksa sıkıntı olacağını sanmam.

Tamamdır hocam. A320 ile iyi diyebiliriz.

Geri
Yukarı