D-Smart abonelik iptali

michaelfarradey

Centipat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Herkese merhaba. 2020 Eylül ayında Online dersler gerekçesiyle internet aboneliğine başvurduk. Yoğun talepler dolayısıyla ve derslerin başlayacak olmasından dolayı ancak D-Smart'tan abonelik bulabildik ve 90₺'ye internet ve kanal içeriği abonesi olduk.
O zamanlar internet hızı nedir, kota, taahhüt nedir hiç bilmezdim. Şu an acısını çekiyorum. İnternet hep kopuyor ve en fazla 7 Mbps hız alabiliyorum. 2 yıl taahhütlü paketimi iptal edip başka bir operatöre geçmek istiyorum.
Tüketici hakları kanunu 52. madde 4. fıkrada yazan yazıya (fotoğrafı ekledim) göre aboneliğimi hiçbir bahane göstermeksizin ücretsiz sonlandırabilirim. Sizce bir sıkıntı çıkar mı veya mahkeme/dava işleriyle uğraşmak gerekir mi? Daha önce D-Smart'tan çıkış yapan arkadaşlar da yanıtlarsa çok sevinirim.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-05-25-14-33-41-806_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-05-25-14-33-41-806_com.google.android.apps.docs.jpg
    211,1 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlar altında kanuna göre herhangi bir ceza ödemeden aboneliğinizi feshedebilirsiniz ancak burası Türkiye ve malum şu an kanunlar pek de olması gerektiği gibi uygulanıyor denemez.
Emin değilim ama 8 veya 9 aydır kullanıyoruz. Sizin dediğinizden anladığım, 1 yılın kalan aylarını mı ödememiz lazım?
Aboneliğiniz 1 yıldan fazla olduğu için aslında istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Normal şartlar altında kanuna göre herhangi bir ceza ödemeden aboneliğinizi feshedebilirsiniz ancak burası Türkiye ve malum şu an kanunlar pek de olması gerektiği gibi uygulanıyor denemez.

Aboneliğiniz 1 yıldan fazla olduğu için aslında istediğiniz zaman iptal edebil
Bence de, bir açık bulmuşlardır diye düşünüyorum.
Hayır hocam 1 yıl 3 ayın taahhüdünü alırlar.
Eklediğim fotoğraftaki madde bir işe yaramaz mı yani? 1 yıldan uzun süreli taahüt anlaşması yapılmışsa ücretsiz feshedilebilir diyor yanlış anlamıyorsam.

Son düzenleme:
Bence de, bir açık bulmuşlardır diye düşünüyorum.

Eklediğim fotoğraftaki madde bir işe yaramaz mı yani? 1 yıldan uzun süreli taahüt anlaşması yapılmışsa ücretsiz feshedilebilir diyor yanlış anlamıyorsun.
Şimdi okuyunca bana da öyle geldi.
O zaman feshedilebilir gibi.

Geri
Yukarı